Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

Poznávací plavba na jachtě - ČERNÁ HORA

  • Kód produktu: ME-00511
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Černá Hora, Budvanská riviéra, Budva Hotel na mapě
Typ zájezdu Plavby po moři, Produkt CKVT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu.

  • Poloha

    Sobota

    Nalodění: 17.00 hod.
    U vstupu do přístavu v Baru, maríny, Vás bude čekat náš kapitán. Zatímco jste byli na cestě on převzal loď a připravil ji na plavbu. Nyní je již připraven plnit vaše přání. Odvede vás na jachtu a vy se ubytujete. Následně zasednete s kapitánem ke krátké poradě. Jejím účelem je seznámit se s jachtou, bezpečnostními pravidly a námořní praxí. Poté vám kapitán nabídne možnost nákupu potravin na příští den v blízkém supermarketu, zajistí jejich dovoz až k lodi a doporučí restauraci na večeři, pokud si to budete přát. Večerním programem je obvykle procházka, jejímž cílem je seznámit se s domovským přístavem.

    Neděle

    Budíček a snídaně bude podle vašeho přání. Ale nejpozději v deset hodin společně s kapitánem připravíte loď k vyplutí a vztyčíte českou vlajku. Od tohoto momentu jste posádkou jachty. Na první vyplutí od mola nikdy nezapomenete. Proplujete mezi lany kotvících lodí a zamíříte na širé moře. Nemusíte se bát, příbřežní plavba bude probíhat na dohled pobřeží. Pokud zatoužíte vidět kolem jachty jen samou vodu, náš kapitán vám toto přání rád splní. Podle počasí poplujete buď na plachty, nebo na motor. Asi po půl hodině plavby zastavíte a „obětujete Poseidonovi“. Rituál všech námořníků, od nepaměti, kdy jednu skleničku dobrého pití dáte sobě a jednu vylejete do moře spolu s přáním šťastného návratu. Poté již následuje první zastávka u Královniny pláže, kde je nádherné koupání a příjemná restaurace. Tato pláž s restauračním zázemím je přístupná pouze z moře Byla oblíbeným místem královny Mileny a proto získala toto pojmenování. Jakmile se nabažíte prvního koupání ať již z jachty nebo na pláži, budeme pokračovat dále v kurzu na město a přístav Budva. Zde zakotvíme obvykle kolem 17 hodiny.

    Město Budva je nejvyhledávanější turistickou destinací v Černé Hoře. Budva leží v širokém Budvanském zálivu. Před silnými větry z vnitrozemí ji chrání pohoří Lovćen a Pastrovići. Historie města sahá až do doby před 2 600 lety, kdy město podle pověsti založil Kadmóm, syn fénického krále. Celý poloostrov obepínají mohutné hradby ze 14. století. Hradby chrání citadelu a staré město, po kterých se dá celé město obejít. Budva ve své pohnuté minulosti mnoho utrpěla, od obléhání po velké zemětřesení v roce 1979. Nevyniká památkami první kategorie jako Kotor, ale přesto vás nadchne svojí zvláštní atmosférou středověkého města. Do města vede sedm hradních bran. Dvě nejimpozantnější brány jsou Pevninská brána (Kopnena vrata) a Mořská brána (Morska vrata), za nimiž začíná spleť úzkých uliček, kaváren, průchodů a malých náměstíček. Nejhezčí historické památky si můžete prohlédnout v jižní části starého města. Stojí tam např. kostel sv. Jana Křtitele se zvonicí, biskupský palác a kostel sv. Sávy nebo pevnost s kostelem sv. Trojice. Jednou z nejstarších staveb je kostel Panny Marie, který byl postavený na mysu v roce 840. V severní části města se nachází moderní galerie a městské muzeum, kde se můžete dovědět o historii města. Město patří k nejbohatším evropským archeologickým nalezištím. Byly zde objeveny rozsáhlé pozůstatky z antických a řeckých dob. Většinu těchto pozůstatků odkrylo velké zemětřesení v roce 1979. Budva je také proslulá svými nádhernými plážemi. Přímo u citadely se rozkládá pláž Mogren, která je oceněná Modrou vlajkou. Skládá se ze dvou částí, jež jsou spojeny stezkou vytesanou ve skále. Její celková délka je zhruba 400 metrů a povrch je tvořen hrubým pískem. Uprostřed Budvanského zálivu se nachází dlouhá oblázková Slovenska plaž. Asi 15 - 20 minut směrem na sever je další hezká pláž, která se nazývá Jaz.

    Nedělní večer bude jistě patřit procházkám po městě. Kdo touží po bujaré noční zábavě, může vyzkoušet diskotéky Top Hill a Trocadero, nebo se procházet mezi disko bary. Večerní a noční život se soustřeďuje na hlavní promenádě (bary, kluby s nočním programem, diskotéky, herny, restaurace a další gastronomická zařízení, obchůdky, butiky aj. - vše žije až do noci). Usínání na mírně se houpající lodi plné nových vůní a zvuků patří také k nezapomenutelným zážitkům.

    Pondělí

    Pondělní ráno na dovolené, nemůže být zlé. Pokud máte rádi východ slunce, je možné si ráno přivstat a vystoupat na vyhlídku nad město. Pohled na záliv a celé město s vycházejícím sluncem v zádech vás bude nabádat k pořízení jedinečných fotografii. Pokud si ale chcete přispat, nikdo vás nebude budit. Po snídani a dopolední procházce, kdy uvidíte město v jiné atmosféře se nalodíte a po nezbytném doplnění vody do lodě a úklidu kolem poledne vyplujete kursem směr zátoka a městečko Bigova. Čeká vás tříhodinová plavba kolem pobřeží. Můžete se zastavit kdekoli se vám zlíbí, nebo se koupat přímo za plavby. Jachta pouze stáhne plachty a nebo vypne motor a vy si můžete užívat moře, slunce a loď. V zátoce Bigovo je chráněné kotviště. Vyvážete loď u boje a poté co v malém nafukovacím člunu překonáte několika metrovou vzdálenost ke břehu, můžete na průzkum městečka. Přímo na břehu zátoky je vyhledávaná restaurace s mořskými specialitami. Noc strávíte vyvázáni u boje.

    Úterý

    Třetí den plavby na jachtě můžete začít snídaní na břehu či na lodi. Opět spolu s kapitánem připravíte jachtu k plavbě a vyrazíte kursem na slané historické město Kotor, ležící hluboko v Kotorském zálivu. Vplutí do zálivu je romantickým zážitkem. Míjíte pevnosti postavené k jeho ochraně i bývalé ponorkové základny. Krátkou zastávku uděláte v pěkné kavárně Adriatic bar, kde se můžete občerstvit ledovou kávou či něčím sladkým. V křišťálově čisté vodě je příjemné koupání a bývá zde teplé moře. Kolem 18 hodiny přistanete v marině v Kotoru. Vyvážete loď přímo pod hradbami města. Můžete využít sociální zařízení ve městě, které je součástí jachetního klubu. Poté neodoláte procházce městem či výstupem na vyhlídku nad město

    Kotor je nejzachovalejší středověké město v Černé Hoře, které je od roku 1979 zapsáno na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Leží na úpatí 1 749 metrů vysokého vápencového pohoří Lovćen. Jako jedno z mála měst na Jaderském pobřeží zachovalo podobu středověkého města typickou pro 12.–14. století. Město obepínají masivní 4,5 km dlouhé městské hradby, místy vysoké až 20 metrů a široké 15 metrů.

    Největší zásluhu na vybudování opevnění mají Benátčané, kteří vládli Kotoru téměř čtyři staletí. Město dokázalo ustát i několikaměsíční obléhání. Po hradbách se dá vystoupat až vysoko nad záliv a k terasám původního středověkého hradu sv. Jana (Tvrdjava sv. Ivan). Místy náročný výstup zabere 30–40 minut, ale určitě stojí za to! Cestou se vám naskytnou úchvatné výhledy. Na hradby se platí vstupné 3 EUR na osobu. Na schodiště vedoucí k pevnosti se dostanete křivolakou uličkou, která vede východním směrem od paláce Grbonja. V systému opevnění se zachovaly tři brány, z nichž nejstarší jižní brána (Vrata od Gurdića) pochází z 9. století, dále se zachovala hlavní mořská brána (Morska vrata) a severní brána.

    Město bylo významným námořním a obchodním centrem. Námořní tradice sahá až do 9. století, kdy zde vzniklo nejstarší sdružení námořníků na východním pobřeží Jadranu (Bratrstvo mořeplavců Boky Kotorské). Tato instituce sdružovala většinu námořníků, vybudovala vlastní arzenál (výroba a oprava lodí), disponovala rozsáhlým obchodním i válečným loďstvem, podporovala námořníky a rodiny těch, kdo zahynuli na moři, zajištovala obranu města i bezpečnost a zdravotní kontrolu lodí. Mimo námořnictví živila obyvatele i další řemesla, např. zlatnictví. Byla zde i známá malířská škola. Staré město je vybudované na trojúhelníkovém půdorysu. V úzkých uličkách a na náměstích středověkého jádra objevíte mnoho historických budov. Největší klenoty města jsou rozlehlé Náměstí zbraní, renesanční hodinová věž (Gradski Toranj), Náměstí osvobození (Trg Oslobodenja) na kterém stojí palác Pima, katedrála sv. Tryfona (nejznámější památka města, jsou zde ostatky tohoto mučedníka), palác rodiny Drago, Gurdićova bašta, palác Bizantiů (14. století) a Beskuců (19. století), kostel sv. Františka, kostel sv. Pavla (pochází ze 13. století, mezi válkami užíván jako sklad zbraní a ženské vězení), kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Lukáše. Za návštěvu stojí určitě i slavné Námořní muzeum, kde si můžete prohlídnout předměty z 15.–18. století, lodní modely, staré mapy a plány, části lodí, zbraně, portréty námořníků. Až budete usínat v kajutě své jachty, uvidíte před očima panorama, které vás obklopuje.

    Středa

    Čtvrtý den plavby se probudíte pod hradbami města a to vás znovu vláká do svého nitra, do malých uliček a překrásných náměstí. Snídaně v kavárně nebo na lodi pod hradbami budou patřit k těm mnoha zážitkům, na které nezapomenete. Kolem poledne opět připravíte loď k plavbě a vyrazíte kurs Tivat. Po cestě se můžete zastavit v nádherné restauraci na břehu Kotorského zálivu s názvem Čatoviča Mlini, která byla v letošním roce vyhlášena jako nejlepší restaurace v tomto regionu. Díky krásnému prostředí

    historického kamenného stavení, atmosféře starých časů a výborné kuchyní se stala oblíbeným výletním cílem místních i turistů z celé oblasti boky Kotorské. Vyhlášené jsou zdejší čerstvé rybí speciality, pokrmy z mušlí, různé saláty z mořských plodů, předkrmy z domácích sýrů a pršutu. Samozřejmě nechybí ani široká nabídka černohorských vín a dalších nápojů. K příjemnému venkovnímu posezení na břehu říčního ramene přispívá i klidná lokalita, bohatství vegetace a výhled na okolní horské masívy. Po skvělém obědě, ať již v restauraci na břehu či na lodi, uděláte ještě jednu zastávku u ostrůvku Gospa od Skrpjela se slavným benediktinským klášterem. Ostrov byl uměle vytvořen z kamenů, které sem nosili námořníci vděční za svůj návrat. Na stěnách kostela je 68 obrazů, mezi kterými jsou zlaté destičky. Věnovali je námořníci z vděčnosti za záchranu v nebezpečných situacích při dalekých plavbách.

    Poté naberete kurs Tivat. Po necelých třech hodinách plavby zálivem zakotvíte v nové marině Porto Montenegro. Rychle se rozvíjející město Tivat je ideálně položeno na březích Kotorského zálivu. Disponuje letištěm, přístavem s moderním zázemím. V marině kotví mnoho jachet a lodí slavných herců. Budete-li mít štěstí, je možné potkat zde herce Bruce Willise nebo Pierce Brosnana. Nábřeží s obchody a restauracemi je dlouho do noci otevřené. Tivat je velmi živé město. Místo bylo osídleno už v antických dobách, což dokazují archeologické nálezy pod mořskou hladinou. Ve středověku patřilo město bohatým námořnickým rodinám, které si zde stavěly sídla. Mezi místní zajímavosti patří kostel sv. Antonína a obranná věž rodiny Bućů s kaplí. Původní námořní přístav byl přestavěn na luxusní marinu Porto Montenegro. Na pobřeží Tivatské zátoky je mnoho krásných pláží – např. nedaleko průlivu Veritage, v blízkosti majáku se nachází pláž Opatovo (200 metrů dlouhá písečná pláž), u osady Donja Lastava se nachází asi kilometr dlouhá pláž s moly a malými písečnými místy, kamenitá a písečná pláž u mysu Seljanovo a písečná pláž Belane. Naproti městu leží několik ostrůvků, které se mohou pochlubit bohatou historií. Na ostrovu Prevlaka, kterému říkají Ostrov květin, jsou zříceniny kláštera sv. archanděla Michaela. Na ostrůvku Sveti Marco má letovisko francouzská organizace Club Mediterranée, je vystavěný ve stylu polynéské vesnice.

    Čtvrtek

    Pátý den plavby doporučujeme zahájit poněkud dříve. Čeká vás více jak 50 kilometrová plavba. Doporučíme proto vydatnou snídani a na moři pouze něco k zakousnutí. Cílem bude poloostrov Sv.Stefan. Přenádherné rybářské městečko Sveti Stefan vzniklo v 15. století na skalnatém poloostrově, spojeném s pevninou úzkou šíjí. Rybářskou vesnici zde vybudovalo 12 rodin rodu Pašroviců. Každá rodina zde měla domek se zásobami potravin, který sloužil jako úkryt v nebezpečných dobách. Kamenné domy byly obehnané hradbami. Celé město postavili z kořisti přepadené turecké galéry. Dnes zde stojí nejluxusnější černohorské letovisko, které navštěvují politici, sportovci i celebrity z celého světa. Tento ostrov stojí za obeplutí, je velmi fotogenický. Jsou zde krásné pláže, v létě ohraničené řetězy. Kotvit je možné na hloubce 8–12 metrů. Zde strávíte noc na kotvě. Koupání na pláži nebo na lodi vám zpestří plavbu. Večerní procházka po pobřeží slavného poloostrova bude příjemným zakončením dne. Z vyhlídek kolem lze pořídit krásné vzpomínkové fotografie.

    Pátek

    Šestý den plavby bývá poslední. Posádka je již sehraná natolik, že si užívá každého okamžiku stráveného na palubě. Plavba od ostrova Sv.Štefan do domovského přístavu v Baru trvá přibližně tři hodiny. Bar je především přístavní město. Krajina kolem Baru má dlouholetou tradici v pěstování oliv. V okolí města se se rozprostírají rozlehlé olivové háje. U vesnice Mirovica stojí údajně nejstarší olivovník na světě, starý 2 000 let. Podle tradice žádný z obyvatel Baru nesměl uzavřít sňatek, dokud nezasadil aspoň 10 olivovníků. Ve městě končí jediná černohorská železnice vedoucí z Podgorice a Bělehradu. Železnice je unikátní technické dílo, neboť její součástí je několik set tunelů a mostů překonávajících náročné přírodní překážky. Jsou zde dvě pláže: pláž Topolica (leží nedaleko přístavu) a Červená pláž (leží severně od města). Její jméno je odvozeno podle neobvyklé barvy písku a váže se k ní pověst o mořské víle Nereidě. Stari Bar (město duchů) je historickým předchůdcem Baru a určitě stojí za návštěvu! Najdete zde několik hezkých historických památek. Se zastávkami na moři a na přilehlých plážích budete kotvit v domovském přístavu kolem 18 hodiny. Ještě musíte dotankovat plnou nádrž a vyvázat loď u mola. Večerní procházka po nábřeží s mnoha restauracemi a bary zpečetí vaše pocity a dojmy z plavby.

    Sobota

    Jachta musí být předána do 9 hodin ráno.

  • Vybavení a služby

    Plachetnice Beneteau pro 6 osob. Délka 11,50 m, šířka 4 m. Vnitřní a venkovní posezení, lednice, kuchyňka, varná konvice.

  • Ubytování

    3 dvoulůžkové kabiny, 1 WC s umyvadlem, venkovní sprcha.

  • Stravování

    vlastní.

  • Poznámka

    Cena nezahrnuje: závěrečný úklid (povinný) - 140 EUR - platí se na konci plavby; pohonné hmoty - cca 150 EUR dle využitého paliva. Vratná kauce - 1.500 EUR.

  • Cena zahrnuje

    Pronájem plachetnice na 7 nocí, služby kapitána, přístavní poplatky.

  • Volitelné doplatky

    Cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu, osoby do 18 let - 30 Kč/den, nad 18 let - 40 Kč/den.

Interaktivní mapa oblasti

Budvanská riviéra

Oblast Budvanské rivijéry se nachází ve střední části pobřeží Černé Hory od letoviska Budva dále na jih až k letovisku Buljarica.

Budva

Dovolená v Budvě.

  • Centrum Budvanské rivijéry, bohaté kulturní i společenské vyžití
  • Malebné historické staré město s romantickými uličkami a zákoutími
  • Krásné písečně-oblázkové pláže s jemnými oblázky v Budvě i okolí
Město Budva je starobylé město a zároveň také největší i nejlépe vybavené letovisko na černohorském přímoří. Leží v široké Budvanské zátoce, při Jadranské magistrále. Budva proslula svými rozsáhlými krásnými plážemi (hrubý i jemný písek, drobné oblázky). Je chráněna horskými masívy Lovćen a Paštrovići před nepříznivými vnitrozemskými vlivy, takže její podnebí je mírné a příjemné. Obzvlášť bohaté je zdejší rostlinstvo - středomořské i subtropické, jehož růst podporují bohaté srážky. Budva je známa mimořádně vysokou insolací, délkou slunečního svitu.
V Budvě se soustřeďuje živý sportovní, zábavní, společenský a kulturní život, a je hlavní středisko Budvanské riviéry. Hotelové komplexy, většinou téměř samostatná hotelová městečka jako je např. Slovenska plaža se nacházejí mimo staré město, za jeho hradbami, v těsné blízkosti moře.
Stará část Budvy se rozkládá na malém poloostrově. Původně to byl ostrov, který nánosy spojily pevninou. Nové město se postupně rozrůstalo za hradbami, mimo poloostrov. Jihovýchodně od Budvy je nevelký ostrov sv. Mikuláše (Sveti Nikola), vzdálený 0,7 nám. mil. V Budvě je přístav pro jachty (Marina Budva).

*** Doporučujeme výlety ***


••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatelem a nenese žádnou odpovědnost za případné změny a eventuelní reklamace při nedodržení příslušných služeb. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

 

Upozornění: Ve svém vlastním zájmu nekupujte výlety na pláži, nemáte záruku vrácení peněz pokud se výlet neuskuteční.


ALBÁNIE - SKADAR

EXOTIKA NA DOSAH RUKY, ROZSÁHLÉ RUINY PEVNOSTI ROZAFA, NÁKUPNÍ MOŽNOSTI

Tento výlet Vás provede černohorským pobřežím přes města Bar a Ulcinj k hraničnímu přechodu Sukobin. Za hraničním přechodem následuje krátká přestávka v café-baru s možností nákupů suvenýrků. Cesta vede dál do města Skadar – největšího města na severu Albánie.Ve Skadaru navštívíme pevnost Rozafa, odkud se Vám naskytne nádherný pohled na město Skadar, Skadarské jezero, řeku Bojanu, Drim a Kiri. Na Rozafě můžete navštívit archeologické a etnografické muzeum (za poplatek). Poté následuje prohlídka města, kde se nachází katolická katedrála a mešita. Po prohlídce následuje osobní volno, kdy můžete navštívit místní obchody, trhy a další historické památky .Skadar je staré známé řemeslnické a obchodní město. Návrat do Černé Hory v odpoledních hodinách.

Doprava: AUTOBUSEM

KAŇONY ŘEKY TARA A MORAČA, ŽABLJAK

PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY, KAŇONY ŘEKY TARA A MORAČA, ČERNOHORSKÉ „VELEHORY“ DURMITOR, KLÁŠTER OBÝVANÝ MNICHY

Odjezd z hotelu v časných ranních hodinách. Cesta vede přes Podgoricu a dále kaňonem řeky Tara a Morača s azurově modrou vodou a strmými a vysokými stěnami. V kaňonu se nachází klášter Morača, krerý bude naší další zastávkou. Po prohlídce kláštera a přestávce na odpočinek a vede cesta dále kaňonem řeky Tara s křišťálově průzračnou vodou. Kaňon je druhý nejhlubší na světě po Grand Canyon v USA a dostanete se jím až k mostu vysokému 172 m, jenž byl v době své výstavby nejvyšší v Evropě. Z mostu se nabízí úchvatný a nezapomenutelný pohled na horské vrcholy. Po obědové pauze (za poplatek) se přesunete do vesnice Žabljak, největšího města v Durmitoru. Žabljak byl založen v roce 1871 a urbanizován uprostřed přírody v náhorní rovině pod mocným Durmitorem, který je překrásný v každém ročním období. Panoramatický pohled na Žabljak. Na závěr navštívíte Černé jezero (jedno z 18 ledovcových jezer) a návrat zpět přes Šavnik a Nikšić do místa ubytování.

Doprava: AUTOBUSEM


KOTORSKÝ ZÁLIV

NÁVŠTĚVA TIVATU, PLAVBA LODÍ NA OSTROV GOSPA OD ŠKRPJELA, NÁVŠTĚVA KOTORU (UNESCO)

V ranních hodinách odjezd z různých letovisek  směr Kotorský záliv. Kotorský záliv je největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře. Výlet začne krátkou jízdu autobusem do města Tivat, kde nastoupíte na palubu lodi. V zátoce je možné se vykoupat. Poté pokračuje jízda přes nejužší místo zátoky Verige, projíždí se okolo městečka Risan a Perast, s přestávkou na ostrově Gospa od Škrpjela. Na závěr se vrátíte do města Kotoru. Zpáteční cesta je autobusem. Návrat autobusem do jednotlivých letovisek v odpoledních hodinách.

Doprava: AUTOBUSEM/LODÍ

MONTENEGRO TOUR

MONTENEGRO TOUR - CETINJE - NJEGUŠI - KOTOR

Celodenní výlet do starého města Cetinje a Kotoru. Zde je možnost individuální prohlídky památek. Výlet dále pokračuje na horu Lovćen, do vesnice Njeguši, kde se narodil nejvýznamnější Černohorský básník a vladař Petara II. Petrovič Njeguši.
Ve vesničce vás čeká svačina v restauraci s ochutnávkou známé domácí šunky a sýra. Po cestě dolů z horské vesničky se pokocháte úchvatnými serpentýnami s výhledem na městečko Kotor, které je pod ochranou UNESCO. Následuje prohlídka města Kotor s průvodcem.


Doprava: AUTOBUSEM

RAFTING NA ŘECE TARA

NÁDHERNÁ PŘÍRODA, SJEZD ŘEKY TARY NA RAFTECH V DÉLCE 12 KM, SNÍDANĚ I OBĚD V CENĚ

Odjezd od hotelu v časných ranních hodinách. Cesta vede přes druhé největší město Nikšić do Šćepan Polje s kratšími zastávkami na zajímavých místech na odpočinek a výhledy (rest. Vukov Most,) a Pivsko jezero - panorama. Snídaně ve Šćepan Polje, po které jsou hosté převezeni jeepy do Brštanovice, kde se po převlečení vydají na sjezd řeky Tary. Samotná plavba dlouhá 12 km za pomoci profesionálních instruktorů pak vede po nejlepší a nejatraktivnější části řeky Tary s nedotčenou okouzlující přírodou. Po plavbě Vás čeká oběd v překrásném ambientu s nezapomenutelným pohledem na řeku Pivu, Taru a Drinu. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

Doprava: AUTOBUSEM/RAFTEM


Skadarské jezero - jedinečné hnízdiště pelikánů

SKADARSKÉ JEZERO

Skadarské jezero - poslední místo kde hnízdí pelikáni a největší ptačí rezervace v Evropě. Je to jeden z posledních sladkovodních močálů na Mediteráně. Největší jezero na Balkáně. Jedna z největších přírodních a historických atrakcí Černé Hory. Všechny tyto superlatívy patří Skadarskému jezeru. Toto jezero bylo označeno jako národní park a nemůžete si nechat ujít příležitost k návštěvě. Žije tu 264 druhů ptáku, 48 druhů ryb, je tu 30 podvodních pramenů „oka“, hodně ostrovků, rybářských městeček a klášterů.

Během výletu máte možnost podívat se do městečka Virpazar. Cesty lodí se musíte zůčastnit, protože jiná cesta tudy nevede. Na lodi Vás čeká svačina, kde ochutnáte místní domácí produkty. Následuje přestávka pro ty, kteří se budou chtít okoupat v jezeře.

Doprava: AUTOBUSEM


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?






Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje