Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

Termální lázně ve Slovinsku

V posledních dvaceti letech došlo ve Slovinsku v oblasti lázeňství a wellness programů k velkému rozvoji, což dokládá i skutečnost, že lázeňství a wellness patří k nejúspěšnějším odvětvím slovinského turismu.

Historie slovinského lázeňství

Historie využívání termálních pramenů na území Slovinska sahá až do dob Římské říše. Za Rakouska-Uherska byly hojně využívány ze strany vojenských a politických činitelů. Po druhé světové válce byla situace v slovinských lázních velmi podobná té naší. Lázně měly zajištěný přísun klientů ze strany státu. Říkalo se jim tzv. „sociální hosté“, kteří měli pobyt a procedury placeny různými státními fondy. Po zániku Jugoslávie začalo těchto hostů ubývat a klasická lázeňská sanatoria se přeměnila v čistě komerční lázně, které jsou zaměřeny na prevenci zdraví.

Současnost

Dnes lze vybírat z 15 státem uznaných přírodních lázní a termálních pramenů, což je při celkové rozloze země úctyhodný počet. Prameny mají teplotu mezi 32–73 °C. Mají rozdílné chemické složení, takže jejich léčebné využití má široký záběr (pohybové ústrojí, revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, urogenitální, gastrointestinální, gynekologická onemocnění, neurologická a plicní onemocnění). Balneologie (nauka o léčivých vodách, lázních a jejich účincích na lidský organismus) má své velké příznivce také mezi sportovci. Rehabilitační programy jsou určené především pacientům po infarktu, po operaci srdce, s diagnózou anginy pectoris, cévních onemocnění a poškození pohybového ústrojí.

Slovinsko – Hotel RADIN A

Lázně RADENCI jsou lázeňským centrem s dlouholetou tradicí a čtyřmi přírodními faktory:

  • minerální vodou
  • termální vodou
  • léčivým bahnem a bioklimatem

Slovinsko – Moravské Toplice

Lázně Moravské Toplice, jsou nejznámější a nejoblíbenější v celém Slovinsku. Tyto lázně TERME 3000 jsou největší termální parkem s největší vodní plochou ve Slovinsku.

Příjemnou dovolenou přeje CK Travel Family


pdf  Zavolejte nám 596 664 040