Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.cz

Možnosti dopravy s CK TRAVEL FAMILY – Vítkovice Tours do Chorvatska a Černé Hory

Vlaková doprava

Autobusová doprava

Individuální doprava

Letecká doprava

1. Vlaková doprava

Ve spolupráci s dopravcem Regiojet nabízí TRAVEL FAMILY vlakové spojení Regiojet s navazujícími autobusovými transfery Regiojet po celém chorvatském pobřeží. Tyto spoje nezajišťuje TRAVEL FAMILY, navazující autobusové transfery NEZAJÍŽDÍ přímo k ubytovacím zařízením. Prodej na vyžádání.

Kromě osvědčené linky do Rijeky je pro letošek připraveno spojení i s Gračacem (pro oblast Severní Dalmácie) a Splitem (pro oblast Střední Dalmácie).

Rezervaci vlakové dopravy provedete u vybrané ubytovací kapacity výběrem autokarové dopravy (vlakové spojení je kombinace vlaku a navazujícího autobusového transferu), vlakové zastávky jsou ve výběrníku nástupních míst značeny jako VLAK, Praha hl.n., VLAK, Brno hl.n. a VLAK, Bratislava hl.n.
Mapu cílových destinací pro vlakovou dopravu naleznete zde:
https://www.regiojet.cz/chorvatsko#CroatiaMapBlock

Základní informace k vlakové dopravě do Chorvatska

 • budeme jezdit do chorvatské Rijeky a nově také do Splitu (v Ogulinu se vlak rozdělí na dvě soupravy, jedna pojede do Rijeky, druhá do Splitu)
 • odjezdy z ČR každý pátek a úterý od 4.6. do 22.9., odjezdy z Chorvatska v soboty a středy
 • nástupní místa v ČR zatím Praha, Brno a na Slovensku Bratislava - vlak pojede přes Slovensko a Maďarsko (svozy na nástupní místa Praha, Brno a Bratislava TRAVEL FAMILY nezajišťuje)
 • v Chorvatsku budou tři přestupní zastávky na navazující rozvozové transferové autobusy - Rijeka, Gračac a Split - trasy transferových autobusů naleznete na webu společnosti Regiojet https://www.regiojet.cz/chorvatsko, kde naleznete také veškeré další podrobné informace k chorvatské lince
 • POZOR - navazující transferový autobus je třeba objednat při objednání vlakové dopravy, samostatný pozdější prodej není možný. Tento autobus nezajíždí přímo k ubytovacím zařízením – seznam zastávek naleznete na webu Regiojet https://www.regiojet.cz/jizdni-rady-a-zastavky/zastavky

Složení vlaku

 • vlaky budou složená z vozů Astra (otevřený prostor s obrazovkami v sedadlech) - třída Standard, a dále z lůžkových vozů - lůžková kupé jsou společná pro muže a ženy, kapacita jednoho kupé jsou 4 lůžka
 • je možné objednat i samostatné kupé pro 1-4 osoby, pro více informací volejte TRAVEL FAMILY

Přepravní podmínky

 • není možné přepravovat žádná zvířata, výjimku mají pouze asistenční psi
 • povoleno je jedno velké zavazadlo (kufr, krosna apod.) a jedno malé (příruční) zavazadlo
 • děti ve věku do 1,99 let (do dne 2. narozenin) mohou cestovat zdarma bez nároku na sedadlo. Dítě od 2 let věku musí mít svou vlastní sedačku.
 • přeprava jízdních kol na vyžádání v TRAVEL FAMILY, přeprava je možná z ČR/SR/HU pouze do zastávek Záhřeb, Ogulin, Gračac a Split. Jízdní kola není možné přepravovat návaznými autobusovými transfery.

Vlaková doprava a k ní vztažené služby (včetně navazujícího autobusového transferu) se řídí přepravním řádem společnosti STUDENT AGENCY k.s. dostupným na https://www.regiojet.cz/dokumenty/prepravni-rad.
Aktuální informace a jízdní řád naleznete na https://www.regiojet.cz/chorvatsko.
Navazující autobusový transfer nezajíždí přímo k ubytovacím zařízením, polohu výstupních míst v Chorvatsku naleznete na https://www.regiojet.cz/jizdni-rady-a-zastavky/zastavky


2. Autobusová doprava

Jako česká jednička na Jadranu vám nabízíme nejširší možnosti dopravy a nástupních míst do Chorvatska a Černé Hory. Naše společnost spolupracuje s osvědčenými autobusovými dopravci. Doprava probíhá bezpečnými, pohodlnými a klimatizovanými autokary, které splňují veškeré předpisy dle norem Evropské unie a k cestám jsou využívány především dálniční úseky a rychlostní silnice v České republice, Rakousku, Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku.

A proč právě na dovolenou autobusem?

 • Nabízíme více než 50 nástupních míst
 • Odjezdy na 3, 4, 7, 9, 10, 11, 14 nocí
 • Jezdíme bezpečně, pohodlnými a klimatizovanými autobusy s WC
 • Po celou dobu přepravy se o Vás postará technický průvodce (na vybraných trasách)
 • WI-FI připojení v ČR
 • Občerstvení k zakoupení na palubě autobusu
 • Promítání filmů a denní tisk

Do kterých pobytových míst vás odvezeme?

 • ISTRIE: Umag, Novigrad, Porec, Vrsar, Rovinj, Rabac (odjezdy od 4.6. do 10.9. včetně)
 • KVARNER: Crikvenica, Selce, Novi Vinodolski, ostrov Krk, ostrov Rab * (odjezdy od 4.6. do 10.9. včetně)
 • SEVERNÍ DALMÁCIE: Sv. Filip i Jakov, Biograd na Moru, Pirovac, Vodice, Šibenik - Solaris, Primošten, Trogir, Kaštel Stafilić (odjezdy od 21.5. do 10.9. včetně)
 • STŘEDNÍ DALMÁCIE: Split, Omiš, Lokva Rogoznica, Nemira, Brela, Baška Voda, Baško Polje, Promajna, Makarska, Tučepi, Podgora, Drvenik, Brist, Gradac (odjezdy od 14.5. do 17.9. včetně)
 • JIŽNÍ DALMÁCIE: poloostrov Pelješac – Trpanj, Orebić, ostrov Korčula * (odjezdy od 28.5. do 10.9. včetně)
 • ČERNÁ HORA: (odjezdy od 4.6. do 17.9. včetně)

* Autobusem na ostrovy:

Tato doprava je organizována většinou do nejbližšího pobytového místa na pevnině, poté probíhá trajektem, místními svozy a autobusovými transfery do místa vašeho pobytu. Transfery jsou zajišťovány místními dopravci, proto muže dojít k časové prodlevě při cestě.

Důležité informace

Konečná cena autobusové dopravy do Chorvatska a Černé Hory zahrnuje: jízdenku tam i zpět klimatizovaným autobusem s WC, služby technického průvodce (na vybraných trasách). Ceny autobusové dopravy jsou platné pouze pro klienty, kteří si zakoupili současně s dopravou i pobyt z nabídky CKTF. O možnosti zakoupení samostatné jízdenky se informujte na pobočkách. V dopravních prostředcích zajišťovaných CKTF je převoz zavazadel do hmotnosti 17 kg/os. ZDARMA. Zavazadla s vyšší hmotností mohou být z přepravy vyloučena. Autobusy jsou často podrobovány kontrolám hmotnosti a při jejich překročení by mohlo dojít ke zbytečným nepříjemnostem. Přeprava zvířat na našit trasách není povolena.

Mapa nástupních míst v ČR


Mapa nástupních míst – Autobusová doprava

Seznam nástupních míst je orientační, v závislosti na termínu a logistice dopravy se může měnit.


3. Individuální doprava

Volíte pro svou dovolenou v Chorvatsku nebo Černé Hoře raději pohodlnou a dnes již rychlou cestu vlastním autem? Proto neváhejte nahlédnout do naší pestré nabídky pobytů v Chorvatsku a Černé Hoře v létě 2021. Záleží jen na Vás, kterou destinaci si zvolíte! Přinášíme Vám několik rad a informací, které Vám pomohou při plánování Vaší cesty na Jadran. Aktuální doporučené příjezdové trasy společně s mapkou destinace Vám budou zaslány s celkovým odbavením.

Při cestě autem do Chorvatska a Černé Hory musí mít řidič-občan ČR platný řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu vozidla a doklad o zaplacení pojištění o zákonné odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla, tzv. zelenou kartu. Povinností vybavení vozidla je oranžová výstražná vesta. Rodiny s dětmi musí mít při průjezdu Rakouskem pro všechny děti ve věku do 12 let bezpečnostní sedačku. Doporučujeme dodržovat dopravní předpisy a omezení rychlosti jízdy. Pro průjezd Slovenskem, Rakouskem, Maďarskem a Slovinskem je nutné si zakoupit dálniční známku. Tyto známky jsou k dispozici v České republice ve směnárnách, na čerpacích stanicích nebo v auto-moto klubech. Pokud si tyto známky nestihnete zakoupit v ČR, je možné je získat na čerpacích stanicích před úseky dálnic v daných státech.

Pro bližší informace uvádíme předpokládané ceny těchto poplatků pro rok 2020 (zdroj. www.dalnicni-znamky.com), které se vztahují na vozidla do 3,5t:

 • SLOVENSKO: 10denní – 10 EUR, 2měsíční – 14 EUR, roční – 50 EUR
 • RAKOUSKO: 10denní – 9,40 EUR, 2měsíční – 27,40 EUR, roční – 91,10 EUR
 • SLOVINSKO: 7denní - 15 EUR, měsíční - 30 EUR, roční - 110 EUR
 • MAĎARSKO: týdenní* - 3 500 HUF, měsíční – 4 780 HUF, roční – 42 980 HUF
 • CHORVATSKO: úseky dálnice v Chorvatsku se platí podle délky použitého úseku dálnice a podle typu vozidla - tzv. MÝTNÉ. Mýtné se může platit v hotovosti, a to i v zahraničních měnách podle úředního kurzovního lístku, platného pro den platby mýtného. Na mýtnicích se může platit platebními kartami American Express, Diners, Master Card, Maestro, Visa, lze si mýtné předplatit i pomocí zařízení ETC.

* Týdenní známka má platnost 9 dní (platnost končí o půlnoci na konci 10. dne).

Bližší informace týkající se mýtného a způsobu jeho platby můžete nalézt zde:

Informace o provozu na příjezdových komunikacích lze získat na následujících stránkách:

Chorvatsko:

Slovinsko:

 • www.dars.si - DARS (Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji)
 • www.amzs.si - AMZS (Auto-moto zveza Slovenije)

Rakousko:

 • www.oesag.at - ÖSAG (Österreichische Autobahnen und Schnellstrassen-Gesellschaft)
 • www.arbo.at - ARBÖ (Auto, Motor und Radfahrerbund Österreichs)
 • www.oeamtc.at - ÖAMTC (Österreichischer Automobil, Motorrad und Touring Club)

Maďarsko:

Další užitečné webové odkazy:

Pro naplánovaní trasy vaší cesty do Chorvatska můžete využít služby:

Mapy.cz nebo Mapy Google


4. Letecká doprava

Jaké jsou výhody letecké dopravy?

 • Rychlá, bezpečná a komfortní doprava
 • Spolupracujeme s renomovanými a prověřenými leteckými společnostmi
 • Možnosti každodenních letů do vybraných destinací
 • Transfer z letiště do místa vaší dovolené
 • Služby zástupce CK na letišti na vybraných letech

Odkud a ve kterých termínech létáme?

Leteckou dopravu si můžete objednat z Prahy, Brna a Ostravy. Letiště odletu a příletu v Praze je Letiště Václava Havla, letiště odletu a příletu v Brně je Letiště Brno-Tuřany a letiště odletu a příletu v Ostravě je Letiště Leoše Janáčka. Přepravu zajišťují prověřené letecké společnosti např. SMARTWINGS. Seznam leteckých spojení, dní odletu a termínů letů je orientační a může se měnit v závislosti na rozhodnutí letecké společnosti a dalších kompetentních orgánů.

Odlety do Řecka, na řecké ostovy, Kypr

Z Prahy, více informací naleznete přímo u jednotlivých zájezdů na stránkách www.viamare.cz – letecké zájezdy

PRAHA-SPLIT–PRAHA

odlety každou středu od 16.6. do 8.9. včetně, pro jiné dny letenky na vyžádání dle aktuálního letového řádu

PRAHA–DUBROVNÍK–PRAHA

odlety každou sobotu od 12.6. do 4.9. včetně

PRAHA–ZADAR–PRAHA

odlety každou sobotu od 12.6. do 4.9. včetně; lety jsou operovány společností RYANAIR a řídí se podmínkami této společnosti viz RYANAIR

Další informace:

 • Konečná cena letecké dopravy zahrnuje: letenku tam i zpět, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek.
 • Dítě do 2 let bez nároku na sedadlo – od 990 Kč (zpáteční letenka).
 • Pro skupiny nad 10 osob rádi připravíme speciální zvýhodněné ceny letecké dopravy.
 • Samostatné letenky bez ubytování a transferu je možno zakoupit v CKTF. Ceny letenek na vyžádání.
 • Ceny letenek jsou platné pro zájezdy na 7 nocí. Ceny letenek pro jiný počet nocí jsou na vyžádání v CKTF.
 • Transfer z letiště do hotelu v pobytobém místě a zpět za příplatek.

Detekční kontroly uvnitř zavazadel na Letišti Praha

Z důvodu zvyšování ochrany cestujících přistoupilo Letiště Praha k provádění detekčních kontrol uvnitř zavazadel se zaměřením zejména na výbušniny. Prosíme klienty aby se seznámili s Informačním letákem Letiště Praha uvedeným na www.prg.aero/kontrola, případně na informační lince Letiště Praha +420 220 11 888. Informace se týká pouze odletů z Prahy.

Parkování u letiště:

 • Parkování u letiště Václava Havla – Praha
 • Parkování u letiště Leoše Janáčka – Ostrava
 • Parkování u letiště Brno-Tuřany – Brnopdf  Zavolejte nám 596 664 040


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje