Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

PLAVBA ZA KRÁSAMI JADRANU KL2

 • Kód produktu: HR-00162
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Střední Dalmácie, Split Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Plavby po moři, Produkt CKVT
Doprava Autokarem, Vlastní
Stravování Polopenze
Ubytování PREMIUM SUPERIOR 2(+0) horní nebo hlavní paluba / PREMIUM SUPERIOR 2(+0) podpalubí / PREMIUM 2(+0) horní nebo hlavní paluba / PREMIUM 2(+0) podpalubí / PREMIUM SUPERIOR 2(+1) horní nebo hlavní paluba / PREMIUM SUPERIOR 2(+1) podpalubí / PREMIUM 2(+1) horní nebo hlavní paluba / PREMIUM 2(+1) podpalubí

Cena za 1 osobu od 22 490 Kč Kalkulace

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje


Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu.

 • Poloha

  plavba na lodi mezi ostrovy Jaderského moře. Stačí několik letních triček, plavky, dobrá nálada. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku, aby se o Vás postarali. Na Vás zůstane jen koupání, slunění a pozorování průzračně modrých hlubin Jaderského moře. Každý večer můžete ochutnat speciality v restauraci v přístavu nebo se můžete pustit do odkývání tajemství starobylých přístavních měst, ve kterých zakotvíte.

 • Vybavení a služby

  jachta PREMIUM SUPERIOR nebo PREMIUM pro 30-40 osob se na 7 dnů stane vaším domovem.
  Moderní jachta PREMIUM SUPERIOR o délce cca 35-41 m s prostornou sluneční terasou a klimatizovaným salonem. 
  Tradiční jachta s moderním vzhledem PREMIUM o délce cca 29-35 m se sluneční terasou a klimatizovaným salonem.

 • Ubytování

  jachta PREMIUM SUPERIOR  - moderní klimatizované 2lůžkové kajuty (některé s možností přistýlky) o velikosti 8-14 m2 s vlastním sociálním zařízením, fénem, sejfem, WiFi.
  jachta PREMIUM - klimatizované 2lůžkové kajuty (některé s možností přistýlky) o velikosti 8-14 m2 s vlastním sociálním zařízením, fénem, sejfem, WiFi.

  Typy kajut jsou dle umístění na lodi rozděleny na kajuty na horní nebo hlavní palubě a kajuty v podpalubí. Kajuty na horní nebo hlavní palubě mají standardní okno, kajuty v podpalubí mají kruhové okénko. Všechny kajuty v podpalubí jsou nad hladinou vody.
  Ložní prádlo a ručníky jsou měněny 1x za plavbu, součástí ceny je denní úklid kabin.

 • Stravování

  stravování formou polopenze - snídaně formou studeného a teplého bufetu, oběd o třech chodech, ochutnávka olivového oleje a vína na palubě, odpolední káva a čaj se sušenkami, voda, 1 x za týden kapitánská večeře (rybí nebo masové menu). 

 • Pláž

  úsek plavby nebývá zpravidla delší než 3 hodiny a poté jej přerušen zastávkou na koupání. Pro slunění jsou k dispozici 1 nebo 2 paluby.

 • Program

  PLAVBA ZA KRÁSAMI JADRANU KL2 - Split
  Vyplouvá se ze Splitu v 13:00, každou sobotu. SOBOTA: Split – Makarska. NEDĚLE: Makarska – ostrov Mljet. PONDĚLÍ: ostrov Mljet – Dubrovník. ÚTERÝ: Dubrovník – ostrov Šipan/Trstenik. STŘEDA: Šipan/Trstenik – ostrov Korčula. ČTVRTEK: ostrov Korčula – ostrov Hvar. PÁTEK: ostrov Hvar – ostrov Brač (Bol) – Split. SOBOTA: Split.
  Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy plavby v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. 

  Itinerář:

  Sobota SPLIT - MAKARSKA
  Vyplouvá se z přístavu ve Splitu směr Makarska. Plavba podél pobřeží Dalmácie, oběd. Odpoledne koupání na nádherných plážích Jadranu, pro milovníky adrenalinu možnost zipline přes kaňon řeky Cetiny. Přenocování v přístavu v Makarska, možnost prohlídky města s mnoha kostely a jinými architektonickými a kulturními památkami.

  Neděle MAKARSKA - MLJET
  Brzy ráno odjezd na ostrov Mljet se zastávkou na koupání na poloostrově Pelješac. Odpoledne návštěva solných jezer v národním parku Mljet, s možností navštívit klášter a kostel Panny Marie nebo si zapůjčit kolo na cyklovýlet kolem těchto jezer. Přenocování v přístavu Polača / Pomena. Vstup do NP Mljet cca 25 EUR/osoba - splatný na místě.

  Pondělí MLJET - DUBROVNÍK
  Po snídani odjezd do Dubrovníku, vrcholu celé plavby. Příjezd do Dubrovníku v odpoledních hodinách, individuální prohlídka města nebo možnost prohlídky s průvodcem, po které následuje fakultativní jízda lanovkou na horu Srdj s nádherným výhledem na staré město. Nenechte si ujít Stradun - ulici a náměstí na Starém Městě nebo se projděte po 1940 m dlouhých širokých městských hradbách. Přenocování v přístavu tohoto města.

  Úterý DUBROVNÍK - ŠIPAN / TRSTENIK
  Pozdě ráno pokračuje plavba směrem k ostrovu Šipan nebo městečku Trstenik na poloostrově Pelješac. Zde naleznete nádherná místa ke koupání nebo máte možnost návštívit místní vinařství. Večer si vychutnáte kapitánskou večeři na palubě. Nocleh v přístavu.

  Středa ŠIPAN/ TRSTENIK - KORČULA
  Po snídani plavba k ostrovu Korčula, kde se narodil slavný cestovatel MARCO POLO. Oběd na lodi v zátoce nedaleko města Korčula. Odpoledne příjezd do městečka Korčula zde individuální prohlídka nebo prohlídka s průvodcem (pro ubytované na lodi PREMIUM SUPERIOR v ceně) historické části města, jehož starobylé zdi a opevněné bašty sahají až do 13 století. Fakultativně možnost ochutnávky vín místního vinařství, individuálně možnost návštěvy některé z pobřežních restaurací či hospůdek. Nocleh v přístavu.

  Čtvrtek KORČULA - HVAR
  Časné vyplutí na Paklené ostrovy poblíž ostrova Hvar, oběd a zastávka na koupání. Možnost odpolední prohlídky města Hvar (pro ubytované na lodi PREMIUM SUPERIOR průvodce v ceně). Najdete zde renesanční katedrálu s původní věží nebo nejstarší komunitní divadlo v Evropě. Zdatní jedinci se mohou vydat k pevnosti Španjola, kterou najdete na kopci nad městem. Město nabízí bohatou zábavu, vynikající restaurace, bary a kavárny, které jsou otevřeny dlouho do noci. Nezapomeňte si také koupit ostrovní levanduli u některého z místních stánků. Přenocování.

  Pátek HVAR - BOL- SPLIT
  Další zastávkou na trase je ostrov Brač, koupání na nejznámější pláži v Dalmácii - Zlatni Rat, nacházející se u městečka Bol (jeho výběžek neustále mění svůj tvar ze strany na stranu podle proudu větru a vln). Bol je typicky rybářská vesnička, která se postupně stala turistickým letoviskem. Po obědě cestou do Splitu možnost se fakultativně připojit k zipline na řece Cetině. Fakultativně prohlídka Splitu (města, které je součástí  světového dědictví UNESCO), kde se nachází spousta památek římské architektury, nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác. Split je plný bister a restaurací s místními specialitami. Přenocování.

  Sobota SPLIT
  Brzká snídaně, ukončení pobytu.

 • Doplňující informace

  Pobytová/přístavní taxa a vstupy do národních parků nejsou zahrnuty v ceně a platí se na místě po vstupu na loď - orientační cena pobytové/přístavní taxy za celou dobu plavby cca 60 EUR/os., vstupu do národního parku Mljet cca 25 EUR/os. Možnost zajištění parkování ve Splitu (na vyžádání): za poplatek 13-18 EUR/den.

  Kapitán lodi si vyhrazuje právo na změnu trasy plavby v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Klienti jsou povinni dodržovat pravidla chování na lodi, která jsou v písemné podobě na každé lodi. Klienti jsou povinni dostavit se na loď 2 hodiny před vyplutím. Na loď není povoleno přinést vlastní nápoje. Plavba není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí. Plavba bude uskutečněna při účasti minimálně 20 osob.

 • Slevy pro děti

  dítě do 10 let na přistýlce sleva 50%, osoba od 10 let na přistýlce se 2 dospělými sleva 30%.

 • Cena zahrnuje

  plavbu dle programu, 7x ubytování na lodi, 7x polopenzi (snídaně a obědy), 1x kapitánská večeře na lodi, pro účastníky na lodi PREMIUM SUPERIOR - prohlídka města Hvar, Korčula Dubrovník s průvodcem v anglickém jazyce, pro účastníky na lodi PREMIUM - prohlídka města Dubrovník s průvodcem v anglickém jazyce.

 • Volitelné doplatky

  MOŽNOST DOKOUPENÍ: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání: zajištění parkování - cca 13-18 EUR/den platba na místě.

 • Individuální storno podmínky

  Pro toto ubytovací zařízení platí následující individuální storno podmínky, ve smyslu účtování výše odstupného při odstoupení zákazníka od Smlouvy o službě cestovního ruchu/ o zájezdu: 30 a více dnů 6500 Kč/os., 29-22 dní před zahájením zájezdu 6500 Kč/os. + 25% z ceny zájezdu, 21-15 dní 6500 Kč/os. + 50% z ceny zájezdu, 14-0 dny 100%. Změna osoby zákazníka na Smlouvě je možná za poplatek dle VOP do 30 dnů před nástupem na pobyt, méně jak 30 dnů před zahájením čerpání služeb je tato změna považována za odstoupení od Smlouvy s povinností hradit odstupné.

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Střední Dalmácie

Tato oblast nabízí členité pobřeží s krásnou přírodou, ale hlavně známou Makarskou riviéru. Makarská riviéra patří mezi nejoblíbenější lokality v Chorvatsku. Není se co divit, protože zde naleznete krásné pláže, vyžití pro děti i dospělé a majestátné pohoří Biokovo. Koupání v moři s výhledem na toto pohoří je opravdu skvělá kombinace.
Nejznámější jsou v dané oblasti letoviska Omiš, Makarska, Brela, Baška Voda, Podgora, Tučepi, Živogošće, Drvenik nebo Gradac.

Nachází se zde také ostrovy Vis, Šolta, Šćedro, Brač a Hvar. Poslední dva ostrovy jsou nejnavštěvovanější v Chorvatsku.

Split

Split je největší město na chorvatském pobřeží, hlavní hospodářské, kulturní a dopravní středisko Dalmácie s 200 tis. obyv. Je významným střediskem cestovního ruchu a typickým dalmatským městem s velkým bohatstvím vegetace, včetně lesních porostů. Split je mimořádně bohatý na kulturní památky. Jeho Diokleciánův palác byl zapsán v roce 1979 do listiny kulturního dědictví organizace UNESCO.

Split leží na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem, jehož západní část zaujímá kopec Marjan s krásným lesoparkem. Pohoří Kozjak a Mosor chrání město ze severu a severovýchodu před vnitrozemskými vlivy.
Podnebí je středomořské, s velmi suchými teplými léty; průměrná teplota v červenci dosahuje 26,2 °C, zimy jsou vlhké a mírné. V okolí se pěstuje ovoce, zelenina a vinná réva.
Split má nejvýznamnější osobní a důležitý nákladní přístav (trajekty a lodní linky na středodalmatské a jihodalmatské ostrovy, dálkové lodní a trajektové linky i do Itálie), letiště, vlakové nádraží (železniční trať přes Knin do Záhřebu), velké autobusové nádraží. Ve Splitu je jedna marina a tři klubová přístaviště jachet.

Ubytování ve Splitu
Split má velmi širokou nabídku hotelového ubytování od nejluxusnějších pětihvězdičkových hotelů až po jednoduché hotelové ubytování.

Koupání ve Splitu
Ve Splitu je 6 městských koupališť (vstupné) - drobné oblázky, písek, pláže doplněné uměle. Hlavní z nich je koupaliště Bačvice blízko středu města (možnost koupání i pro invalidní osoby). Je však mnoho možností příjemného bezplatného koupání ve volné přírodě, především na členitém pobřeží poloostrova Marjan u Oceánografického ústavu v blízkosti mysu Marjan a na severovýchodním pobřeží tohoto poloostrova.
Pláž Bačvice byla vyznamenány tzv. Modrou vlajkou kvality.

Sport ve Splitu
Split má dobré podmínky pro sportování, a to především prostřednictvím různých sportovních klubů. Jsou tu např. čtyři kluby vodních sportů, potápěčské kluby (Bene má i programy pro děti, Lučica, Mornar, Split a Špinut), jezdecký klub (jezdecká škola, vyjíždky na koních), působí tu klub horské turistiky Mosor, myslivecký spolek, tenisová škola v nedalekém městečku Stobreč, jsou možnosti provozovat další míčové sporty, včetně plážového volejbalu. Jsou dobré podmínky pro vodní sporty. Fungují půjčovny sportovních potřeb, půjčovny motorových člunů, jachet, vodních skútrů. Marina. Je zde známý fotbalový stadion oblíbeného fotbalového klubu Hajduk Split (architektonicky zajímavý sportovní komplex ve tvaru rozevřené mušle z r. 1979) ve čtvrti Poljud.

Zábava ve Splitu
Split nabízí bohatý zábavní život: diskotéky a kluby, noční bary, mnoho pohostinských zařízení k příjemnému posezení venku i uvnitř. Mladou generací je vyhledáván klub Pepsi F1 u Trogiru (15 km od Splitu směrem na Trogir), jeden z největších na pobřeží (2 patra pojmou 3700 návštěvníků), má bohatý program diskoték, akcí a koncertů.

Kultura Splitu
Dne 7. května, na svátek sv. Domnia (Sveti Dujma či Duje), kdy je místní den pracovního klidu, se konají velké oslavy a lidové slavnosti.
Od 23. do 4. července probíhá festival populární hudby Melodie Jadranu (Melodije Jadrana).
V červenci a srpnu se konají různé akce Splitského folklorního festivalu, koncerty populární hudby, lidové slavnosti, veletrh vína, květin aj.
Od poloviny července do poloviny srpna probíhá tradiční kulturní festival Splitské léto (Splitsko ljeto): koncerty, divadelní a operní představení jak v koncertních a divadelních sálech, tak i pod širým nebem (na peristylu, na malých náměstích v areálu paláce aj.).
K významným kulturním akcím patří v dubnu literární festival Marulićovy dny (Marulićevi dani) a v říjnu festival Kniha Středomoří (Knjiga Mediterana).
Ve Splitu je několik významným divadel, především Chorvatské národní divadlo, Divadlo mladých, Loutkové divadlo aj.Zajímavými kulturními zařízeními jsou i zdejší velmi cenná muzea:

Archeologické muzeum (Arheološki muzej)
Etnografické muzeum (Etnografski muzej)
Galerie Meštrović v někdejší Meštrovićově vile a v zámečku Kaštelet, galerie vystavuje výhradně díla Ivana Meštroviće (viz tematický článek: Split a dílo Ivana Meštroviće)
Muzeum chorvatských archeologických památek (Muzej hrvatskih arheoloških spomenika)
Muzeum města Splitu (Muzej grada Splita)
Muzeum historie námořnictví (Povijesno-pomorski muzej
Přídovědecké muzeum (Prirodoslovni muzej)
Sbírky františkánského kláštera v Poljudu (Zbirka franjevačkog samostana)
Klenotnice splitské katedrály (Riznica splitske katedrale)
Umělecká galerie (Galerija umjetnina)

Historie a památky Splitu
Původní ilyrsko-řeckou osadu Aspalathos si vybral císař Dioklecián za místo pro svou rezidenci po abdikaci (pocházel ze sousedních Salon, byl Ilyr). Zde žil do smrti a byl zde i pohřben. Palác pak sloužil jako útočiště sesazených římských císařů a jejich rodin. Ve Splitu, v jeho pevných hradbách našli nový bezpečný domov utečenci ze sousedních Salon po jejich zničení Avary a Slovany v 6. stol.

Split se stal v 5. stol. biskupským sídlem. Za chorvatských králů došlo k jeho opětovnému rozkvětu, stejně jako za chorvatsko-uherských králů, za nichž Split získal autonomii. V 15. stol. přervala tento úspěšný rozvoj Benátská republika, která jej zbavila všech práv a svobod.

V 16. stol. v období humanismu bylo město důležitým střediskem chorvatské kultury. Nejvýznamnějším představitelem humanismu ve Splitu byl splitský rodák - filozof, spisovatel a učenec evropského formátu Marko Marulić, mimo jiné autor první tištěné knihy v chorvatštině (viz tematický článek: Marko Marulić a Split).
Od 16. stol. byl Split ve stálém nebezpečím tureckých nájezdů. Hranice území ovládaného Benátskou republikou a tureckou říší vedla sousedním Solinem, na říčce Jadro.

Znovuoživení přišlo až po pádu Benátské republiky koncem 18. stol., za krátkého francouzského panství. Za následující rakouské vlády byl Split jedním z hlavních ohnisek boje za národní obrození a uvědomění Chorvatů. V r. 1918 se stal spolu s celou Dalmácií součástí Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Za druhé světové války byl okupován Italy, po nich Němci. Osvobozen byl v r. 1944 a byl vrácen Chorvatsku v rámci Jugoslávie.

Výlety ze Splitu
- Split, skalní kostelík na Marjanu
- vrch Marjan s prohlídkou místních středověkých kostelíků, z vrcholu krásný výhled (jezdí tu i turistický ekovláček).
- Solin 6 km
- pevnost Klis 12 km, možno prodloužit k jeskyni Vranjača
- Sinj 32 km
- Šibenik a vodopády řeky Krky 98 km
- Omiš 26 km
- Trogir 26 km
- výlety do pohoří Kozjak (podrobněji tematický článek: Putování pohořím Kozjak) nebo Mosor (podrobněji tematický článek: Mosor)

*** Doporučujeme výlety ***


••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatelem a nenese žádnou odpovědnost za případné změny a eventuelní reklamace při nedodržení příslušných služeb. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Upozornění: Ve svém vlastním zájmu nekupujte výlety na pláži, nemáte záruku vrácení peněz pokud se výlet neuskuteční.


KRKA

Po krajinné stránce je řeka Krka nejkrásnější a nejpozoruhodnější řekou v této části jadranského přímoří. Tok Krky je dlouhý 73 km. Řeka teče málo osídlenou krasovou krajinou, probíjí si cestu četnými soutěskami ve vápencích, spadá přes překážky mnoha peřejemi, kaskádami a vodopády. Je to vodnatá řeka; kromě povrchových přítoků má i podzemní zdroje. Osm kikometrů za Visovcem následují poslední, ale nejkrásnější vodopády na Krce, tzv. Skradinské vodopády (Skradinski buk), u nás také známé jen jako vodopády řeky Krky. Padají přes 17 teras; zejména začátkem léta jsou obzvlášť mohutné, ale vždycky představují jedinečnou podívanou. Počítají se mezi nejkrásnější krasové vodopády v Evropě.

Část Krky od Kninu až do Skradinu byla v r. 1985 prohlášedna národním parkem (110 km2). Do národního parku vede pět vchodů (ulaz): Skradin (otevřeno 9 - 16 hod.), Lozovac (9 - 16 hod.), Roški slap, Burnum a Kistanje. Nejpoužívanější jsou první dva. Z přístaviště nad Skradinskými vodopády (vstup Lozovac) jezdí lodní výlety jednak k ostrůvku Visovac, jednak z Visovce pokračují ještě dále k Rošskému vodopádu.

Přístup ke Skradinskému vodopádu je jednak po silnici ze Šibeniku, z dálnice (exit Skradin) nebo po silnici z Kninu. Návštěvník může zvolit mezi dvěma možnými vstupy: Skradinski buk a Lozovac. Při použití vchodu Skradinski buk je třeba dojet do Skradinu, zde zaparkovat na velkém parkovišti a nastoupit na loď Správy národního parku, která převáží turisty proti proudu řeky Krky do přístaviště pod Skradinským vodopádem (směrem tam v každou celou hodinu, zpět vždy v půl). Tato 25 minut dlouhá plavba je v ceně vstupného do národního parku. Vstupenky se kupují až v pokladně pod Skradinským vodopádem, v blízkosti zmíněného přístaviště. Návštěvníci pak stoupají po cestě i po schodech podél řeky a z četných vyhlídek mohou obdivovat kaskády. Dojdou až do jejich vrcholové části, kde jsou k vidění vodní mlýny s etnografickou sbírkou. Prohlídka je též v ceně vstupného. Vstup Lozovac leží nad Skradinským vodopádem. V červenci a v sprnu převážejí autobusy Správy národního parku turisty zdarma od parkoviště dolů k vodopádu. Návštěvníci pak postupují při prohlídce opačným směrem, po proudu řeky.
Příroda národního parku je bohatá, a to především díky vlivu Jadranu, který zasahuje a ovlivňuje podnebí hluboko do údolí Krky. Druhové bohatství zdejší flóry je značné - 220 druhů rostlin, převážně přímořských. Též mezi odborníky-ornitology je povodí Krky známé jako zvlášť cenná lokalita.

Doprava: VLASTNÍ


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje