TRAVEL FAMILY s.r.o. - Vítkovice Tours Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

POKLADY A SKVOSTY PELOPONÉSU

 • Kód produktu: GR-1407PO
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Řecko, Peloponés, Tolo Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Poznávací, Produkt VTT
Doprava Letecky
Stravování Polopenze
Ubytování dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky - RITSA / dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky - FLISVOS / dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky - FLISVOS ROYAL

Cena za 1 osobu od 19 351 Kč 21.990 Kč Sleva -12% Kalkulace

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  • Objevte krásy antického Řecka
  • Bohatý program za příznivou cenu
  • Zkušený průvodce

 • Doplňující informace

  Program zájezdu v termínu 21. 9. – 2. 10. (12-denní zájezd) je prodloužen oproti tomuto programu o 1 volný den pobytu.

  Změna pořadí jednotlivých výletů vyhrazena. Program může být též upraven dle aktuálního letového a lodního řádu, který vstoupí v platnost v lednu/únoru 2019. Zájezd je doprovázen českým delegátem, který podává výklad v autobusu a na lodi. Některé fakultativní výlety se konají jen v případě dostatečného počtu zájemců nebo naopak jsou limitovány kapacitou autobusu nebo lodě. Pozor – výlety jsou bez vstupů a místního průvodce, není-li uvedeno jinak.

 • Popis zájezdu

  Praha – Kalamata – Tolo – Olympie – Nafplio - Delfy – Athény – průplav Korinth – Mykény – Starý Korinth – Sarónské ostrovy Spetses a Hydra – Kalamata – Praha

 • Program

  1. den - plánovaný odlet z Prahy v 11:20 hodin (zdarma transfery na letiště z 88 míst v ČR – viz katalog str. 10-11), přílet do Kalamaty, transfer do Tola, ubytování, večeře
  2. den - snídaně, volno, fakultativně: výlet do nedalekého Nafplia, pevnost Palamidy, tržiště, večeře
  3. den - snídaně, celodenní výlet autobusem do Delf po monumentálním mostě z Ria do Antiria (poplatek za přejezd
  mostu se hradí přímo na místě), cesta zpět do Tola, večeře
  4. den - snídaně, celodenní výlet autobusem do Olympie, večeře
  5. den - snídaně, volno, fakultativně: Barbecue na ostrůvku Daskalio, večeře, noční návštěva nedalekého Nafplia (v ceně
  zájezdu, autobusem nebo lodí)
  6. den - snídaně, celodenní výlet po památkách v kraji Argolida, areál v Mykénách + Atreova pokladnice,
  Starý Korinth, divadlo v Epidauru, večeře
  7. den - snídaně, celodenní výlet do Athén, okruh Athénami s prohlídkou střídání stráží před budovou parlamentu, Olympijský stadión, Národní archeologické muzeum, Akropolis, transfer zpět do Tola se zastávkou u průplavu Korinth, večeře
  8. den - snídaně, volno, večeře
  9. den - snídaně, celodenní plavba lodí na ostrovy v Sarónském moři Spetses a Hydra, večeře
  10. den - snídaně, volno, fakultativně: celodenní výlet do Sparty a klášterů v Mystrasu, večeře
  11. den - snídaně, volno, transfer na letiště, odlet, plánovaný přílet do Prahy v 17:30 hodin. Zdarma transfery z letiště do 88 míst v ČR (viz katalog str. 10-11)

 • Poznámka

  Minimmální obsazenost zájezdu je 20 osob.

  Orientační výše vstupného u výletů v ceně zájezdu (včetně přepravy po mostu u 3. dne): cca 95 €/osoba. Každý účastník hradí přímo na místě. Výše vstupného je uváděna na základě platných cen z roku 2018. O případné zvýšení vstupného budete informováni v Pokynech na cestu.

  Vstupné: mládež do 18 let, studenti ze zemí EU a novináři obvykle vstupné nehradí. Nutno předložit studentské průkazy ze školy - doklad o studiu s aktuálním školním rokem a novinářské průkazy (např. Press), důchodci nad 65 let věku mají obvykle slevu na vstupné ve výši 50 % – nutno prokázat se na místě pasem nebo OP.

  Orientační cena fakultativních výletů: Nafplio + pevnost Palamidy + tržiště – cca 10-12 €/osoba, Barbecue – cca 30 €/osoba, Sparta a Mystras – cca 35 €/osoba.

  Povinná pobytová taxa - výše poplatku se liší v závislosti na typu ubytování a řídí se jeho oficiální kategorií:
  0,50 € za pokoj a noc pro studia/apartmány všech kategorií
  0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
  Poplatek je účtován za pokoj, nikoliv za osobu a platí se na místě.

 • Cena zahrnuje

  letenku Praha - Kalamata - Praha včetně poplatků spojených s leteckou dopravou, transfery v místě pobytu, 10x nebo 11x ubytování, stravování dle ceníku, program poznávacího zájezdu, zástupce CK, který podává výklad v autbuse a propagační materiály.

 • Volitelné doplatky

  komplexní cestovní pojištění: od 40 Kč/osoba/den
  dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby
  Vstupy do památek a fakultativní výlety

 • Ceny jsou kalkulovány

  k 1.10.2018

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Peloponés

Peloponés je rozsáhlá hornatá oblast na jihu řecké pevniny, skládající se nejen z pevninské části, ale také z mnoha velkých a menších ostrovů. Tento poloostrov, který svým tvarem přípomíná list moruše, je s ostatní pevninou spojen uměle vytvořeným Korintským průplavem a je rozdělen na sedm provincií: Achala, Argolida, Arkadia, Ilia, Korinthia, Lakonie a Messenie. Nejznámější z nich, je pravděpodobně Argolida, kde se nachází Epidaurus, Nafplio, Argos, Mykény, Tíryns, Assini a řada dalších památek. Olympie, která leží v kraji Elis (Ilia) je však neméně slavná - pravidelně zde bývá zažehnut olympijský oheň.

Území Peloponésu, které bylo ve starověku pojmenováno podle mýtického krále Pelopa, je ideálním místem pro milovníky historických památek a krásné přírody. Malebnost zdejších míst v létě zdůrazňují pomerančové a citrusové háje, fíkové keře, cypřiše, eukalypty, olivovníky a vše, co k zdejší bujné vegetaci patří. Turisty však na Peloponés láká především jeho bohatá historie - málokterá část Řecka má tak velké právo nazývat se kolébkou civilizace jako Peloponés. Jedno z nejvýznamnějších antických nalezišť, dech beroucí středověké památky, místa spojená s tureckou nadvládou, tradiční nedotčené vesničky ztracené v horách vnitrozemí; to vše zasazené v nádherné a divoké přírodě. Neméně důležitá jsou ale i klidná místa, vhodná pro rodinnou dovolenou. Díky tomu všemu je poloostrov oblíbenou letní destinací jak pro letecké pobytové, tak také např. autobusové poznávací zájezdy nejen v tomto, ale už i v létě 2010. Peloponés – nejjižnější část řecké pevniny, byl ve starověku pojmenován podle Pelopa - mýthického krále v Elidě.

Po Peloponésu je snadné cestovat. Nezvolíte-li si organizovaný výlet, potom se za historickými památkami můžete vydat autobusem, který jezdí kupodivu většinou přesně podle jízdního řádu. Velmi snadný a dostupný je též pronájem osobního auta, autopůjčovny najdete v každém větším městečku. Do seznamu míst vhodných k navštívení nezapomeňte připsat Nafplio, zcela unikátní město poblíž letoviska Tolo, kde na Vás dýchne atmosféra starého Řecka. V každé denní i noční době má Nafplio svoje kouzlo. Zde stojí za to zapomenout na čas a procházet se podél pobřeží, loďkou se vydat na nedalekou pevnost Bourtzi, posedět v kavárně u osvěžující kávy frappé nebo vybírat z nepřeberné nabídky originálních suvenýrů.

Klienti směřující do Tola mají skvělou možnost spojit koupání v teplém moři s návštěvou památek zapsaných v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO - Akropolis v Athénách (zapsaná roku 1987), Delfy (1987), Epidavros (1988), Meteoru (1988), Thessaloniki (1988), Olympii (1989), Mystras (1989), Verginu (1996) či Mykény a Tyrins (1999). Na většinu míst se lze dostat díky fakultativním výletům, druhou možností je zvolit přímo jarní či podzimní poznávací zájezd.

Tolo

Vše o místě, kde se zrodila vyspělá civilizace

 • Peloponés je opravdovou kolébkou civilizace. Výlety do Atén, Korintu, Mykén, Sparty nebo Olympie vás zaměstnají klidně na celé dny.
 • Nádhernou písečnou pláž Psili Ammos oceňuje každoročně Evropská unie Modrou vlajkou za kvalitu. Špičkové okoupání zaručeno!
 • Nabídka vodních sportů uspokojí každého. Plážové lehátko vyměníte za šlapadlo nebo kanoe. Vyzkoušíte windsurfing i vodní lyže.

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje