Program
TERMÍN: 15. 5. – 28. 5.
1. den - odjezd z ČR během dne, nástupní místa: Opava, Dolní Benešov, Ostrava, Karviná, Havířov, Frýdek Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice na Moravě, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Rohlenka, Brno, Velké Meziříčí (dálnice), Jihlava (dálnice), Pelhřimov (dálnice), Praha, Beroun (dálnice), Žebrák (dálnice), Rokycany (dálnice), Plzeň, cesta přes Německo/Rakousko do Itálie, noční přejezd
2. den - příjezd do Itálie, nalodění v přístavu v Anconě (event. v Benátkách, Bari nebo Brindisi) – dle aktuálního lodního řádu, na lodi jsou zajištěna místa ve čtyřlůžkových kajutách (za poplatek možnost přiobjednat kajutu pro 1–2 osoby)
3. den - připlutí do Igoumenitsy, transfer na Olympskou riviéru, zastávka v klášterech Meteora (dle časových možností po připlutí), městečko Kalambaka, prohlídka 1-2 klášterů, ubytování, večeře
4. den - snídaně, volno, fakultativně půldenní výlet do města Thessaloniki nebo návštěva hradu nad vesnicí Platamonas, večeře
5. den - snídaně, celodenní autobusový výlet k posvátné hoře Olymp až k vesnici Litochoro, vykopávky v Dionu a ve Vergině, večeře
6. den - snídaně, odjezd z letoviska, zastávka v Thermopylech, návštěva posvátného areálu v Delfách, Tholos, muzeum, cesta do Athén, ubytování (večeři si v Athénách každý zajišťuje individuálně, není zahrnuta v ceně zájezdu)
7. den - snídaně, okruh Athénami s prohlídkou střídání stráží před budovou parlamentu, Olympijský stadión, Národní archeologické muzeum, Akropolis, transfer do letoviska Tolo na Peloponésu, ubytování, večeře
8. den - snídaně, volno, fakultativně Sparta a kláštery Mystras, večeře
9. den - snídaně, celodenní autobusový výlet s návštěvou pevnosti Palamidy v Nafpliu, město Nafplio, hrad v Mykénách + Atreova pokladnice, areál ve Starém Korinthu, průplav Korinth (dle časových možností), historický areál s divadlem a muzeem v Epidauru, večeře
10. den - snídaně, volno, večeře
11. den - snídaně, volno, fakultativně lodní výlet dle aktuální nabídky nebo Barbecue, večeře
12. den - snídaně, volno, fakultativně celodenní výlet do Olympie, večeře
13. den - snídaně, volno, transfer na letiště v Kalamatě, odlet, plánovaný přílet do Prahy v 17:30 hodin. Zdarma transfery z letiště do 88 míst v ČR (viz katalog strana 10-11)
TERMÍN: 1. 10. – 16. 10.
1. den - plánovaný odlet z Prahy v 11:20 hodin (zdarma transfery na letiště z 88 míst v ČR – viz katalog strana 10-11), přílet do Kalamaty, transfer do Tola, ubytování, večeře
2. den - snídaně, volno, fakultativně Sparta a kláštery Mystras, večeře
3. den - snídaně, celodenní autobusový výlet s návštěvou pevnosti Palamidy v Nafpliu, město Nafplio, hrad v Mykénách + Atreova pokladnice, areál ve Starém Korinthu, průplav Korinth (dle časových možností), historický areál s divadlem a muzeem v Epidauru, večeře
4. den - snídaně, volno, fakultativně lodní výlety dle nabídky, večeře
5. den - snídaně, transfer do Athén, okruh hlavním městem s prohlídkou střídání stráží před budovou parlamentu, Olympijský stadión, Národní archeologické muzeum, Akropolis, transfer do Delf, ubytování, večeře
6. den - snídaně, návštěva posvátného areálu v Delfách, Tholos, muzeum, transfer do hotelu na Olympské riviéře, Thermopyly (dle časových možností), ubytování, večeře
7. den - snídaně, celodenní autobusový výlet k posvátné hoře Olymp až k vesnici Litochoro, vykopávky v Dionu a ve Vergině, večeře
8. den - snídaně, volno, fakultativně půldenní výlet do města Thessaloniki nebo návštěva hradu nad vesnicí Platamonas, večeře
9. den - snídaně, výlet přes malebné údolíčko Tempi a městečko Kalambaka ke klášterům Meteora, obvykle prohlídka 2 klášterů, večeře
10. - 13. den - snídaně, volno, večeře
14. den - snídaně, volno; transfer do Igoumenitsy, nalodění v přístavu na trajekt, na lodi jsou zajištěny pčtyřlůžkových kajutách (za poplatek možnost přiobjednat kajutu pro 1–2 osoby). Pokud by bylo odplutí z Igoumenitsy ve večerních hodinách, program 9. dne se přesouvá na tento den a 9. den bude volný den
11. den - připlutí do Itálie do přístavu Ancona (event, Bari, Brindisi nebo Benátky – dle aktuálního lodního řádu), cesta přes Itálii, Rakousko/Německo, noční přejezd
12. den - příjezd do ČR v časných ranních hodinách, zastávky na trase Plzeň, Rokycany (dálnice), Žebrák (dálnice), Beroun (dálnice), Praha, Pelhřimov (dálnice), Jihlava (dálnice), Velké Meziříčí (dálnice), Brno, Rohlenka, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Přerov, Hranice na Moravě, Nový Jičín, Příbor, Frýdek Místek, Havířov, Karviná, Ostrava, Dolní Benešov, Opava