Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.cz

AKROPOL

 • Kód produktu: GR-5805AK
 • K pláži: cca 80m
 • Pláž do 100 m:
 • Do centra: 0m
 • Letiště: cca 102km
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Řecko, Olympská riviéra, Paralia Katerinis Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt VTT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  • Příjemný hotel v centru letoviska
  • Přátelská rodinná atmosféra
  • Pěkná písečná pláž

 • Poloha

  Velmi příjemné a vyhledávané ubytování, které se nachází v letovisku Paralia Katerinis (hned v druhé ulici od pobřežní silnice). Naproti hotelu je příjemný park. Bízko je též minimarekt a další obchůdky. Město Katerini (hlavní město oblasti Pierie) je cca 7 km, Olympské pohoří je vzdáleno cca 20 km. Obec Elatohori s lyžařským střediskem je cca 35 km a Palaios (Starý) Panteleimonas cca 40 km. Jen cca 50 metrů od hotelu se nachází zastávka autobusu, který jezdí pravidelně do města Katerini, které doporučujeme určitě navštívit.

 • Vybavení a služby

  Recepce, restaurace, kde jsou podávány snídaně a večeře, malý salónek u recepce sTV se satelitním příjmem, výtah. Wifi v hotelu zdarma.

 • Ubytování

  V tomto menším hotelu s příjemnou rodinnou atmosférou se nachází 1-2lůžkové pokoje s možností jedné přistýlky pro dítě. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem, WC, klimatizací, fénem, TV se satelitním příjmem, chladničkou, wifi, telefonem, trezorem, balkónem s výhledem na letovisko, okolní zástavku nebo park a okolí. Dětská postýlka na vyžádání zdarma.

 • Sport a zábava

  Slunečníky a lehátka na pláži za poplatek. Vodní sporty na pláži (za poplatek).

 • Stravování

  Formou polopenze. Snídaně - rozšířený kontinentální bufet, večeře o třech chodech jsou servírované.

 • Pláž

  Pěkná široká písečná pláž se nachází cca 80 m od hotelu, vstup je zde pozvolný. U pláže je kaplička Svatého Nektária.

 • Vzdálenosti

  Pláž: cca 80 m
  Centrum: přímo v centru

 • Informace o ubytování, web provozovatele

  Web Hotelu: www.hotelakropol.gr

  Facebook Hotelu: https://www.facebook.com/hotel.akropol.7

 • Shrnutí

  Příjemný hotel v centru letoviska Paralia, rodinné prostředí aatmosféra, pěkná písečná pláž.

 • Poznámka

  Povinná pobytová taxa: 1,50 € za pokoj a noc. Poplatek je účtován za celý pokoj, nikoliv za osobu a platí se na místě.

 • Cena zahrnuje

  letenku Praha - Thessaloniki - Praha včetně leteckých poplatků spojených s leteckou dopravou, transfery v destinaci, 10x nebo 11x ubytování, stravování dle ceníku, služby zástupce TRAVEL FAMILY (Viamare, VTT, Vítkovice Tours)

 • Volitelné doplatky

  cestovní pojištění Uniqa vč. storna: od 40 Kč/osoba/den
  dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

 • Ceny jsou kalkulovány

  k 1.10.2018

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Olympská riviéra

Dlouhé písečné pláže, průzračně čisté moře a fantastický výhled na bájnou horu, kterou si podle řecké mythologie za svůj domov vybralo 12 bohů, odkud vládli Zemi. To a mnohem více nabízí Pierie, známá též jako Olympská riviéra, která zabírá na 70 km pobřeží Egejského moře. Najdete ji zhruba 100 km jižně od Thessaloniki, kde také přistávají naše lety. Stále hodně turistů ale volí dobrodružnější cestu – koupí si jen pobyt a do cílového místa vyrážejí jako před patnácti dvaceti lety auty nebo na stále populárnějších motorkách.

Zdejší vyhlášené pláže nenabízejí jen množství slunečníků a lehátek, ale také hřiště na volejbal, v Nei Pori je i fotbalové hřiště. Mnohé hotelové pláže a také městské pláže v Nei Pori a Leptokarii jsou bezbariérové.

Turistická sezóna zde trvá poměrně dlouho – od začátku května až do poloviny října – jarní a podzimní termíny využívají rovněž turisté, kteří přijíždějí na některý z okružních zájezdů, během nichž poznají celé Řecko. Do Pierie je lákají nejen nádherné pláže povětšinou s pozvolným vstupem do moře, ale také snadná dosažitelnost významných historických, kulturních a přírodních památek, mezi něž patří druhé největší řecké město Thessaloniki (Soluň), Dion, Vergina, údolí Tempi, městečko Kalambaka čikláštery Meteora. V řečtině znamená slovo „metéoros“ vznášet se mezi nebem a zemí a označuje např. dráhu meteoritu. Zde, na místech blízkých nebi – na vrcholcích skal, tyčících se jako věže do výšky nad řekou – stojí tyto mnichy postavené kláštery. Když se v údolí začne stmívat, ale slunce ještě úplně nezajde, nebo když nad horami visí ranní mlha, vypadají kláštery jako by se skutečně vznášely. Celé toto místo je magické, tajuplné, naplněné energií. Kdo může, nechť v tomto kraji zůstane déle nežjen několik hodin.

Časově poněkud náročnější je cesta do Athén, ovšem najde se vždy řada zájemců, kteří do hlavního řeckého města rádi vyrazí, velkým lákadlem je nově otevřené archeologické muzeum pod Akropolí. A nudit se v něm nebudou ani děti.

Pierie je zásobována čistou vodou z ledovců Olympu, díky čemuž se zde vytváří velmi příjemné mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší. Proto je oblast doporučována pro pobyty astmatiků a alergiků. Má také příznivé účinky na horní cesty dýchací apobyty jsou vhodné též u osob s lupénkou. Riviéru tvoří malé rybářské vesničky, nově postavená turistická letoviska (Katerini, Paralia, Olympiaki Akti, Varikos, Plaka, Leptokaria, Panteleimon, Platamonas, Nei Pori aj.), která nabízejí ubytování ve studiích, malých rodinných hotýlcích, penzionech i v hotelových komplexech a areálech s nejmodernějším vybavením a vyhledávanými spa centry. Správním městem oblasti je město Katerini, které leží jižně odThessaloniki, ve vzdálenosti cca 65 km.

Paralia Katerinis

Zjistěte vše o tomto živém letovisku

 • Široké písčité pláže s pozvolným vstupem do moře a mimořádně čistou vodou vás budou lákat k nekonečnému slunění.
 • Okázalou promenádu lemují kavárny, cukrárny a obchůdky se suvenýry. Večer tu pak ožívají bary a diskotéky.
 • Do hlubin historie se ponoříte v Dionu, archeologickém nalezišti s pozůstalostmi antického města z 5. – 3. stol. př. n. l.
Městečkem Paralia Katerinis se táhne široká promenáda, kterou lemují kavárny, cukrárny a obchůdky se suvenýry, a vůně místních specialit vás budou lákat k návštěvě jedné z mnoha taveren. Večer tu ožívají bary a diskotéky, ve kterých se budete bavit až do brzkého rána. Vás však bude velmi zajímat také široké písčité pobřeží. Sluncem zalité pláže vám poskytnou dostatek místa pro ničím nerušené opalování a nabídka vodních sportů se postará o to, abyste nepřirostli k plážovému lehátku. Kdykoliv vám tu půjčí šlapadlo nebo vás svezou za člunem na nafukovacím banánu.
Z památek stojí za vidění hlavně velký kostel a příjemnou atmosférou na vás dýchne i rybářský přístav. Pokud ale chcete poznat opravdovou historii Řecka, naplánujte si výlet do pouhých 14 km vzdáleného Dionu. V archeologickém areálu spatříte makedonské hrobky, 14 ulic se základy domů, římské lázně s antickým topením, baziliku nebo řecké a římské divadlo. Zbytky staveb jsou připomínkou antického města, které zažívalo svůj největší rozmach v 5. - 3. století př. n. l.

Počasí

Letní prázdniny jsou vrcholem sezóny na Olympské riviéře. V červenci a srpnu je nejteplejší nejenom vzduch, ale i moře. Na teploměrech standardně naměříte přes 30 °C a voda v moři má krásných 25 °C. Slunce na obloze svítí i více než 12 hodin denně, takže nerušenou letní relaxaci vám nemůže nic zkazit.

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje