Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

LA LUNA ISLAND HOTEL

 • Kód produktu: HR-0308L
 • K pláži: 30m
 • U pláže (do 50 m):
 • Do centra: 100m
 • K moři: 30m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Ostrov Pag, Jakišnica Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt CKVT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Poloha

  moderní hotel ležící na samém břehu moře v klidném městečku Jakišnica, cca 14 km od centra města Novalja. Hotel je známý také jako business centrum.

 • Vybavení a služby

  restaurace, aperitiv bar, směnárna, kongresové sály, výtah, parkoviště ZDARMA, terasa.

 • Ubytování

  komfortní klimatizované 2lůžkové pokoje se sprchou a WC, SAT TV, minibarem, telefonem, fénem, WI-FI ZDARMA, s možností přistýlky. Pokoje DE mají balkon s orientací na mořskou stranu.

 • Sport a zábava

  venkovní a vnitřní bazén s mořskou vodou (1.6.-15.9.), dětský bazén, wellness - jacuzzi, parní lázeň, sauna, masáže (vše za poplatek), fitness, animace (v termínu od 14.6.-15.9.).

 • Stravování

  snídaně formou bufetu, polopenze - snídaně a večeře formou bufetu.

 • Pláž

  přírodní, kamenitá, betonová plata, cca 30 m.

 • Doplňující informace

  Lehátka u bazénu a na pláži ZDARMA - v omezeném množství. Možnost zajištění transferu na pláž ZRĆE, která je proslulá festivaly a bohatým nočním životem - za poplatek. Možnost parkování v garáži - 10 EUR/den - platba na místě. Dětská postýlka - 10 EUR/den - platba na místě. Pobytová taxa cca 1,5 EUR/os./den - platba na místě.  

 • Slevy pro děti

  dítě do 2 let bez nároku na lůžko a stravu - ZDARMA. Dítě do 7 let s 2 dospělými - ZDARMA. Dítě od 7 do 12 let s 2 dospělými - sleva 50 %. Dítě do 7 let s 1 dospělými - sleva 50 %. Dítě od 7 do 12 let s 1 dospělým - sleva 30 %. Osoba od 12 let na přistýlce - sleva 20 %.

 • Výhody a benefity

  Při zakoupení pobytu na 7 nebo 14 nocí v období do 29.5. a 4.9. Vám poskytneme mimořádnou slevu 15 % - tuto slevu nelze kombinovat se slevou za včasný nákup.

 • Cena zahrnuje

  ubytování, snídani/polopenzi na vybraný počet nocí.

 • Volitelné doplatky

  Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání: dětská postýlka (10 EUR/den), platba na místě. Možnost parkování v garáži za poplatek 10 EUR/den.

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Ostrov Pag

PAG
Největší město a přístav na stejnojmenném ostrově (2 500 obyv.)a jeho administrativní středisko. Město Pag leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Pag, u stejnojmenného zálivu (Paški zaljev), který postupně směrem na jihovýchod přechází v mělké slané jezero (Paška solila).

Historie a památky
Koncem středověku utrpěl Pag v bojích se Zadarem obrovské ztráty. Obyvatelé se shodli, že nebudou opravovat staré zničené město, ale vybudují na sousední lokalitě město nové. Byl to počin ve své době a v této oblasti neobvyklý a progresivní. Pag začal od r.1443 stavět podle svých v té době velmi moderních plánů největší gotický sochař stavitel v přímoří Juraj Dalmatinac. Město se začalo budovat jako gotické, ale během výstavby přibývalo renesančních prvků. Síť pravidelných rovnoběžných ulic protínaly kolmice druhých komunikací, náměstí tvořily pravidelné obdélníky nebo čtverc

Speciality
Pažský sýr (paški sir), žádaný v celém Chorvatsku, uchovává se zabalené v utěrce navlhčené olejem, kvalitní bílé víno žutica, med (jako specialita i med ze snůšky ze šalvěje lékařské). Velmi žádané je pro svou kvalitu maso ze zdejších jehňat a ovcí, pasoucích se po celý rok pod širým nebem na pastvinách, kde jsou rostliny v důsledku vypařování mořské vody prosyceny solemi a dodávají masu specifickou chuť. Zdejší krajky šité jehlou a tenkou nití si získali proslulost (pažská krajka - paška čipka). Pag je jedním ze tří hlavních krajkářských center v Chorvatsku. Chorvatské krajkářství patří od roku 2009 mezi Chorvatské památky nehmotného kulturního dědictví UNESCO.Koupání
V rozsáhlém pažském zálivu je na 26 pláží, malých i větších, převážně z menších oblázků či hrubého písku. Vyznačují se jednou zvláštnosti: jsou tu - s ohledem na slunce - pláže vhodné pro dopolední koupání (na severu zálivu), a to: Bašaca, Kotica, V.Bok a Mali Bok, Bele stene, Punta Mikula. Pláže na západní straně zálivu, vhodné pro odpolední koupání, jsou: Vodice, Triglave, Bošana, Dubrava, Janječa vode. Nejoblíbenější naturistické pláže jsou např. Sv.Duh, Sv.Marko, Malin, zátoka Veli zaton aj. Přímo ve městě je krásná dlouhá oblázková pláž Prosika (též městská pláž, gradska plaža). Svým pozvolným přístupem do moře vhodná i pro děti. Je zde řada pohostinských zařízení a možností pro sport i zábavu (plážový volejbal, šlapadla, skútry aj.). Pláž byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.


Kultura
Na hlavním náměstí se v létě často konají národopisná představení, předvádějí se pažské tance v krásných krojích (doprovázejí je zdejší dudy). Koncerty klasické hudby v rámci Festival Pažské léto (Paško ljeto), který založil chorvatský pianista Lovro Pogorelić v r. 1999, se odehrávají v krásném prostředí katedrály v Pagu (recitály, sólové koncerty chorvatských a zahraničních umělců). U turistů jsou oblíbené karnevaly, zejména ten letní koncem července, který je jeden z nejstarších letních karnevalů v přímoří. Velká mariánská pouť a slavnosti se koná 15.8.

Výlety
- na kopec sv.Jiří (Vrh sv.Jurja) - 40 min. severně od města, pěkný výhled
- Sv. Duh - příjemné pláže (částečně využívané naturisty), písčité dno. Prameny pitné vody na pláži. Po moři 5,5 nám.míle, autem 15 km (odbočka ze silnice 1 km za obcí Kolan), severozápadně od Pagu.
- osada Caska - 7 nám.mil nebo autem 3 km od Novalje, v blízkosti pozůstatky zatopené římské Cissy
- Novalja - 21 km
- Šimuni - 13 km, krásná pláž se stínem borovic, přístav pro jachty, kemp.
- ornitologická rezervace Velo Blato - 10 km jihovýchodně.
- výlet na nejvyšší vrch ostrova Pag, Sveti Vid (348 m), severozápadně od města (nejlépe od lokality Dubrava, ukazatel).
- Šestakovci, skupina útesů na severní straně ostrova, krásná pláž se stínem, velmi dobré možnosti rybolovu - 6 nám.mil východně.

Jakišnica

Jakišnica
Jakišnica se nachází ve stejnojmenné zátoce. Leží na severozápadní části ostrova Pag zvané Lun. Jedná se o malé rybářské městečko. Je to velmi tiché a klidné letovisko.

Zábava
Je zde možno navštívit některou z restaurací nebo barů, v městečku je malý obchůdek.

Koupání
Pobřeží má skalnatý reliéf.

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje