TRAVEL FAMILY s.r.o. - Vítkovice Tours Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

Holiday Village JEZERA - LOVIŠĆA

 • Kód produktu: HR-0039P
 • K moři: 100m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Ostrov Murter, Lovišča Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt CKVT
Doprava Vlastní
Stravování Polopenze
Ubytování Pokoj 2(+1) B / Pokoj 2(+2) B

Cena za 1 osobu od 4 636 Kč Kalkulace

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Poloha

  komplex jednopatrových řadových apartmánů ve svahu, obklopených zelení, v blízkosti NP Kornati.

 • Vybavení a služby

  restaurace, plážová restaurace, aperitiv bar, směnárna, sejf, TV místnost, market, taneční terasa.

 • Ubytování

  2lůžkové pokoje se sprchou a WC, SAT TV, ledničkou, fénem, balkonem, WI-FI, s možností přistýlky. Pokoje 1/2+2 SWCB - jedna 2lůžková ložnice, denní místnost se 2 lůžky (rozkládací gauč). 

 • Stravování

  snídaně formou bufetu, večeře výběr ze 3 menu.

 • Pláž

  převážně oblázková, částečně betonová, vhodná pro děti, cca 100 m.

 • Sport a zábava

  tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, aerobic, hřiště pro míčové hry, dětské minihřiště, animace, půjčovna kol, vodní sporty dle místní nabídky.

 • Doplňující informace

  pro svou polohu v blízkosti NP Kornati je toto středisko velmi vyhledávané zejména u osob s vlastním člunem - na vyžádání možno rezervovat místo pro uvázání člunu (počet míst je omezen - platí se na místě). Díky poklidné atmosféře a krásnému koupání také ideální pro rodinnou dovolenou.

 • Slevy pro děti

  dítě do 4 let na přistýlce - ZDARMA. Dítě od 4 do 12 let na přistýlce - sleva 50 %. Osoba od 12 let na přistýlce - sleva 30%.

 • Cena zahrnuje

  ubytování a polopenze na vybraný počet nocí, pobytovou taxu.

 • Volitelné doplatky

  Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Ostrov Murter

Lovišča

Popis

Ostrov Murter je největší v šibenické ostrovní skupině, která je součástí Severodalmatských ostrovů. Ostrov Murter obklopují hlavně v jeho severozápadní části četné malé ostrůvky, při jihozápadním pobřeží Murteru se pak rozkládá skupina Kukuljari (též Kukulari).
Murter je poměrně hustě osídlen. Zajímavá je skutečnost, že obyvatelé Murteru, a to ze všech sídel na ostrově, jsou majiteli mnoha pozemků na okolních někdy i dosti vzdálených ostrovech a ostrůvcích (např. na Kornatech), a dokonce i na pevnině. Je to téměř neuvěřitelný počet 189 ostrovů a ostrůvků, na nichž vlastní část plochy ostrova, někdy jim patří i celý ostrov. Na pevnině jsou ve vlastnictví Murteranů čtyři lokality (např. úrodná převlaka mezi Jaderským mořem a Vranským jezerem) a dokonce i jedna pětina plochy Vranského jezera, největšího v Chorvatsku.
Turistickým letoviskem na ostrově Murter je nevelká obec Jezera ve stejnojmenné zátoce na jihorovýchodním pobřeží ostrova Murter. Je to malé, poklidné a příjemné letovisko, kam turisté rádi zavítají strávit oddychovou dovolenou, daleko od spěchu každodenního života.

Ubytování
Pro cestovní ruch byly na ostrově Murter vytvořeny podmínky především výstavbou ubytovacích zařízení s poměrně značnou kapacitou (dva hotely, turistické městečko, čtyři velké kempy a tisíce lůžek v soukromí). Významný je apartmánový komplex Jezera-Lovišća.

Koupání
Velmi pěkná oblázková pláž se nachází v zátoce Lovišća. Pláž je upravena a má částečný stín (platí se vstupné 5 kun). Pěkné koupání je i na dalších odlehlejších místech směrem na Tisno nebo na druhou stranu, k jihovýchodu.

Sport
Obec Jezera je jako letovisko zaměřena na jachting. V jižní části zátoky je jachtařské středisko a marina. V létě jachtařské kurzy. Zátoka Jezera je jedním z východisek pro plavby na Kornati (možný pronájem lodí a motorových člunů). Jsou zde výborné podmínky pro sportovní rybolov.

Historie a památky
Získávání pozemků na ostrovech a celková expanze Murteranů mimo jejich ostrov začala již v 17. stol., kdy tyto ostrovy postupně opouštěli jejich dosavadní majitelé, bohaté šlechtické rodiny ze Zadaru, a odprodávali je lidem z Murteru. Těm zase nestačila na jejich rodném ostrově jak půda pro pěstování plodin, tak pastviny pro ovce. V průběhu staletí se jejich pozemkové vlastnictví mimo Murter rozrostlo tak, že dnes patří Murterané k největším pozemkovým vlastníkům v celém Chorvatsku.
Dějiny Murteru jsou velmi podobné historii celého zdejšího přímoří. Z ilyrského i římského osídlení (byla tu římská osada Collentum) se našlo jen velmi málo. Mimo obce je památek minulosti rovněž jen málo, mnoho jich není ani v obcích (několik kostelů ze 16. - 19. stol.).
Na ostrově se však zachovaly některé národopisné zvláštnosti: svérázný dialekt, tradiční lidové slavnosti (Murterska fešta 8. září, svátek sv.Rocha l6. srpna, staré zvyky, zdejší zvláštní dřevěné lodi - murterské gajety aj.
Správním střediskem ostrova je obec Murter, která je současně sídlem Správy národního parku Kornati. Po stránce organizace cestovního ruchu tvoří Murter a Kornati jednu jednotku. Obec Murter sice původně ležela poněkud stranou pobřeží, ale její nová výstavba se postupně rozšířila na sever k zátoce Hramina a na západ k zátoce Slanica.

Výlety
Tisno - 2 km
Národní park Kornati

Šibenik - 29 km

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje