Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

Hotel DRAŽICA

 • Kód produktu: HR-0018D
 • K pláži: 30m
 • U pláže (do 50 m):
 • Do centra: 800m
 • K moři: 30m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Ostrov Krk, Krk Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt CKVT
Doprava Autokarem, Vlastní
Stravování Plná penze, Polopenze
Ubytování Pokoj 1(+0) / Pokoj 2(+2) BM-SUITE / Pokoj 2(+0) BM / Pokoj 2(+1) / Pokoj 2(+1) B / Pokoj 4(+0) B

Cena za 1 osobu od 1 027 Kč 1.141 Kč Sleva -10% Kalkulace

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje


Strava: nerozhoduje


Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  Ubytovací zařízení je zapojeno do projektu chorvatské vlády Safe stay in Coratia, v rámci kterého je pro Vaši bezpečnou dovolenou garantováno dodržování přísných zdravotních a hygienických protokolů a standardů, více informací zde.

 • Poloha

  hotel je součástí hotelového komplexu 3 budov (Dražica, Villa Lovorka a Villa Tamaris) nacházející se v bohaté zeleni, v krásné zátoce, cca 800 m od centra města Krk.

 • Vybavení a služby

  klimatizovaná restaurace, Ála carte restaurace s taneční terasou, bar u bazénu, plážová restaurace, WI-FI na recepci a v lobby baru ZDARMA, směnárna, TV místnost, výtah, parkoviště. 

 • Ubytování

  centrálně klimatizované 2lůžkové pokoje (hlasitost klimatizace lze individuálně regulovat z každého pokoje) se sprchou a WC, SAT TV, WI-FI ZDARMA, telefonem, sejfem, fénem, některé s možností přistýlky (pro dítě do 12 let). Pokoj 4(+0) B - dvě oddělené 2lůžkové ložnice, předsíň, koupelna, balkon. Pokoj SUITE - 2lůžkový pokoj, denní místnost s rozkládacím gaučem pro max. 1 dítě do 18 let a jedno dítě do 12 let.

 • Sport a zábava

  venkovní bazén se sladkou vodou (lehátka a slunečníky u bazénu za poplatek), dětský bazén s tobogánem, fitness - ZDARMA, tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, dětské hřiště, vodní sporty, animace pro děti a dospělé (7. a 8. měsíci), plážový volejbal půjčovna kol.

 • Stravování

  polopenze - snídaně a večeře formou bufetu, možnost plné penze s 1 nápojem k obědu. Vždy k večeři ZDARMA místní točené alkoholické a nealkoholické nápoje (pivo, víno, voda, džus).

 • Pláž

  kamenitá, částečně oblázková, cca 30 m.

 • Slevy pro děti

  dítě do 3 let bez nároku na lůžko a stravu - ZDARMA. SLEVY PRO POKOJ 2(+0): dítě od 3 do 12 let s 1 dospělým - sleva 30 %. SLEVY PRO POKOJ 2(+1): dítě od 3 do 12 let se 2 dospělými - ZDARMA. Dítě od 3 do 12 let s 1 dospělým - sleva 30 %. SLEVY PRO POKOJ 2(+2) a 4(+0): dítě od 3 do 12 let se 2 dospělými - ZDARMA. Dítě od 12 do 18 let se 2 dospělými - sleva 20 %.

 • Cena zahrnuje

  ubytování na vybraný počet nocí, polopenzi/plnou penzi, pobytovou taxu.

 • Volitelné doplatky

  MOŽNOST DOKOUPENÍ: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání - dětská postýlka cca 8 EUR/den - platba na místě.

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Ostrov Krk

Krk

Město, přístav a tradiční turistické letovisko Krk na západním pobřeží stejnojmenného ostrova je zároveň také správní středisko ostrova. Severozápadně od města, z obce Valbiska jezdí trajekt na ostrov Cres.

Ubytování na Krku
Krk nabízí ubytování v hotelech, v soukromí a v kempech. Kemp Glavotok leží 15 km severozápadně od Krku, poblíž mysu Glavotok. Ostatní kempy jsou v těsné blízkosti městečka. Kemp Politin je naturistický. V Krku je i mládežnický hostel (Youth Hostel).

Koupání na Krku
Hlavní koupaliště (městské) je v zátoce Dražica 1 km od Krku - drobné oblázky, z pláže povlovný přístup do moře, borový háj. Zde je i část ubytovacích zařízení. Další pláže na Krku jsou vesměs skalnaté, místy s oblázky a upravenými betonovými plošinami.
Z pláží v Krku byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou kvality tyto pláže: Porporela-Ježevac, Dunat, Dražica, pláž autokempu Ježevac, pláž naturistického kempu Politin a pláž Jert, která se nachází v Pinezići (10 km severozápadně od města).

Sport na Krku
především vodní sporty: jachting, vodní lyžování, podmořský rybolov, potápění. Pro potápěče jsou nejpřitažlivější vody u ostrova Plavnik (jihozápadně, směrem ke Cresu), kde lze mimo jiné obdivovat i vzácné korály. Další sportovní možnosti: jízda na koni, cyklistika, paragliding.

Zábava a kultura na Krku
Diskotéky a diskoterasy. Dále doprovodný program při feštách, lidových slavnostech: 4. června u příležitosti svátku sv. Quirina, místního patrona, 8. - 10. srpna Krcké trhy - folklorní představení místních lidových souborů (tanec, zpěv, starobylé zvyky, lidové hudební nástroje). Již po mnoho let se konají Letní představení (Ljetne priredbe): operní, baletní, činoherní představení a koncerty se konají na náměstí Kamplin, v krcké katedrále, ve frankopanském hradu a ve františkánském klášteře na ostrůvku Košljun.

Historie a památky na Krku
Původně liburnské sídlo (Liburnové byli ilyrský kmen) ovládli v 1. stol. před Kr. Římané. Pod názvem Curicum bylo správním střediskem ostrova. Z antiky zbytky opevnění, lázní, mozaik. Od 4. stol. biskupské sídlo.
Hlavní stavební památka města Krk je mariánská katedrála, původně raně křesťanská trojlodní bazilika z 5. - 6. stol., přestavěná románsky ve 12. stol. a barokně v 18. stol. Pozoruhodný interiér (velmi cenné obrazy a plastiky, nádherná frankopanská stříbrná pala aj.). V sousední budově biskupství (Biskupija, Biskupska palača) s přístupnou sbírkou vzácných obrazů.

Ke katedrále se přimyká románská bazilika sv. Quirina (Sveti Kvirin či Kirin) z 10. - 11. stol. v téměř původní podobě, zbytky fresek. V místě též raně románská bazilika Gospa od Zdravlja ze 12. stol., dva hodnotné románské domy - dům zvaný Kotter a Kanovnický dům (Kanonička kuća) z 11. stol. Nejpůsobivější je však z velké části dochované mohutné opevnění, evokující atmosféru středověkého města. Nejstarší je nárožní věž Kamplin z 12. stol. Jsou patrné jednotlivé fáze budování hradeb. Tři městské brány. Frankopanský zámek s válcovou věží.

Výlety z Krku
- do letoviska Punatu a na ostrůvek Košljun 5 km
- lodí do letoviska Lopar na ostrově Rábu
- 6 km od města Krku, na křižovatce silnice Krk - Punat a silnice Krk - Baška stojí téměř zakryta vegetací ojedinělá stavba, maličký primitivní předrománský kostelík sv. Donata (Sveti Dunat či Donat), je to vzácná památka.
- 1 km od Krku zříceniny předrománského kostelíka sv. Vavřince(Sveti Lovre)
- 15 km severozápadně od Krku, v nejzápadnějším cípu ostrova, na mysu Glavotok je klášter a kostel františkánů-hlaholášů ze začátku 16.stol. Cenný interiér kostela, v klášteře sbírka liturgickýchpředmětů a hlaholských knih. Klášter je ve velmi dobrém stavu. V okolí příjemné koupání, hojnost vegetace. Nedaleko kláštera velmi příjemný, odlehlejší kemp Glavotok. V zátoce Čavlena na severovýchod od Glavotoku cenný starochorvatský kostelík sv.Chrysogona (Sveti Krševan). Při pobřeží z Glavotoku do Krku velmi dobré terény pro potápění a podmořský rybolov.

Jeskyně Bisurejka

Doprava: VLASTNÍ

Jeskyně Bisurejka je jednou z 27 zpřístupněných jeskyní Chorvatska a jediná v oblasti. Otevřena pro veřejnost byla v roce 1997 a ročně ji navštíví asi 50.000 turistů. Nevyniká svou délkou, ale především svou krápníkovou výzdobou. Své jméno dostala podle legendy, která praví, že v jeskyni byl ukryt poklad pirátů včetně perel. V jeskyni také žije endemitský ráček Krčka špiljska babura, která nežije jinde na světě.


Koupání na pláži s léčivým bahnem

Doprava: VLASTNÍ

Zátoka, kde se nachází léčivé bahno, se rozkládá na severovýchodním pobřeží ostrova Krk okolo vesniček Klimno, Soline a Čižići. Bahno je oblíbené pro své léčivé účinky a vysoký obsah minerálů, které vyživují pokožku. V zátoce se také velmi daří chovu mušlí, takže si lze výlet zpříjemnit i gastronomickým zážitkem. Nedaleko od zátoky se také nachází veřejnosti zpřístupněná jeskyně Biserujka.


KRK TOUR

Doprava: AUTOBUSEM

Ostrov Krk je jedním z největších chorvatských ostrovů. Míst, která lze zde objevovat je mnoho. Během výletu si prohlédnete městečko Omišalj, kde na Vás čeká ochutnávka domácí rakije. Toto město vyniká zachovalostí svého původního centra. Moderní zástavba je zcela stranou. Další zastávka je v městečku Vrbnik, které se stejně jako Omišalj nachází na strmých útesech, z kterých jsou překrásné výhledy. Ve Vrbniku budete moci ochutnat místní víno zvané Žlahtina, které je považováno za jedno z nejlepších vín Chorvatska. Při výletu se také zastavíte ve vesničce Nerezice, kde se podíváte, jak se dříve vyráběl olivový olej.

Orientační cena: cca 35 EUR/os., děti 4-12 let cca 20 EUR/os.. Výlet je možno zakoupit v místě pobytu. Organizátorem výletu není cestovní kancelář Travel Family. Pořádání výletu negarantujeme.


Panoramatická plavba okolo pobřeží ostrova Krk

Doprava: LODÍ

Několikahodinová plavba na lodi okolo pobřeží ostrova Krku ke Krčskému mostu, zpět k Poratu, kde je zastávka, během níž proběhne tzv. aquashow. Díky tomu, že loď má prosklené podpalubí, lze si detailně prohlédnout podmořské dno. Život v moři navíc blíže přiblíží místní potápěč.

Orientační cena: cca 115 HRK/os., dítě 4-12 let cca 55 HRK/os.. Výlet je možno zakoupit v místě pobytu. Organizátorem výletu není cestovní kancelář Travel Family. Pořádání výletu negarantujeme.


Plavba na ostrov Cres

Doprava: LODÍ

Polodenní lodní výlet na ostrov Cres do starobylého městečka Beli. Při plavbě si budete moci prohlédnout pobřeží ostrova Krk a během zastávky na Cresu se zajít podívat do Ekocentra s ohroženými supi, prohlédnout si vesničku Beli nebo se vykoupat na nedaleké pláži. Na zpáteční cestě se uskuteční tzv. aquashow, během které si budete moci v prosklené kajutě prohlédnout podmořský život.

Orientační cena: cca 170 HRK/os., děti cca 80 HRK/os.. Výlet je možno zakoupit v místě pobytu. Organizátorem výletu není cestovní kancelář Travel Family. Pořádání výletu negarantujeme.


Plavba na ostrov Rab a Pag

Doprava: LODÍ

Celodenní lodní výlet se zastávkou na dvou ostrovech – na Rabu a Pagu. Po odjezdu z přístavu v Krku se vydáte na cestu k ostrovu Rab, prohlédnete si pobřeží ostrůvku Plavnik a následně zakotvíte ve městě Rab, jež je známé svou siluetou čtyř zvonic. Zde je možnost prohlédnout si město s místním průvodcem nebo se vykoupat na jedné z rabských pláží. Poté se budete plavit na ostrov Pag, kde si budete moci prohlédnout nejstarší olivovníky v Evropě, jejichž stáří se odhaduje na 2000 let. Na zpáteční cestě si prohlédnete zalesněné pobřeží ostrova Rab a divoké pobřeží ostrova Krk v okolí Staré Bašky.

Orientační cena: cca 45 EUR/os.. Výlet je možno zakoupit v místě pobytu. Organizátorem výletu není cestovní kancelář Travel Family. Pořádání výletu negarantujeme.


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje