Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

Hotel VIS

 • Kód produktu: HR-0082V
 • K pláži: 30m
 • U pláže (do 50 m):
 • Do centra: 4000m
 • K moři: 30m
 • Letiště: 25km
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Jižní Dalmácie, Dubrovnik-Lapad Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt CKVT
Doprava Letecky, Vlastní
Stravování Polopenze, Snídaně
Ubytování Pokoj 1(+0) B / Pokoj 2(+1) BM / Pokoj 2(+1) BM-Su / Pokoj 2(+1) B

Cena za 1 osobu od 3 543 Kč 3.937 Kč Sleva -10% Kalkulace

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje


Strava: nerozhoduje


Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  Ubytovací zařízení je zapojeno do projektu chorvatské vlády Safe stay in Croatia, v rámci kterého je pro Vaši bezpečnou dovolenou garantováno dodržování přísných zdravotních a hygienických protokolů a standardů, více informací zde.

 • Poloha

  v jedné z nejhezčích zátok poloostrova Lapad, cca 4 km severně od centra Dubrovníku.

 • Vybavení a služby

  klimatizovaná restaurace, plážová restaurace, aperitiv bar, prodejna suvenýrů, sejf, TV místnost, taneční terasa.

 • Ubytování

  klimatizované 1-2lůžkové pokoje se sprchou a WC, balkonem, SAT TV, telefonem, fénem, WI-FI ZDARMA, s možností přistýlky. Pokoje 2(+1) BM-SU jsou prostornější a mají 3 pevná lůžka a navíc sejf.

 • Sport a zábava

  v blízkosti - tenisové kurty, vodní sporty, možnost pronajmutí skútrů a jízdních kol. 

 • Stravování

  snídaně nebo polopenze formou bufetu (večeře mohou být podávány v centrální restauraci).

 • Pláž

  oblázková, cca 30 m, vhodná pro děti.

 • Doplňující informace

  pobytová taxa cca 2,7 EUR/os./den - platí se na místě, parkoviště za poplatek.

 • Slevy pro děti

  dítě do 2 let bez nároku na lůžko a stravu - ZDARMA. Dítě od 2 do 12 let se 2 dospělými - sleva 50 %. Dítě od 2 do 12 let s 1 dospělým - sleva 30 %. Osoba od 12 let na přistýlce - sleva 20 %.

 • Výhody a benefity

  při zakoupení pobytu na min. 8 nocí vám poskytneme slevu 5 % - tuto slevu lze kombinovat se slevou za včasný nákup.

 • Cena zahrnuje

  ubytování, snídani/polopenzi na vybraný počet nocí.

 • Volitelné doplatky

  Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Jižní Dalmácie

Dubrovnik-Lapad

Známé chorvatské město, významný osobní přístav a jedno z nejnavštěvovanějších turistických míst na chorvatském Jadranu, to je Dubrovník. Město Dubrovník patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě, proto byl Dubrovník již v r. 1979 zařazen do celosvětového seznamu kulturního dědictví organizace UNESCO. Pro své velmi příznivé klima a chráněnou polohu je Dubrovník s oblibou navštěvován jako letní i zimní přímořské lázně. Pro zdejší podnebí jsou příznačná teplá dlouhá suchá léta a mírné zimy. Vysoký je počet hodin slunečního svitu - 2 554 hodin ročně. Vyniká též zvlášť bohatou vegetací svých parků, zahrad a veřejných prostranství, květena je středomořská i subtropická.

Ubytování v Dubrovníku
Dubrovník má velkou hotelovou kapacitu, včetně hotelů nejvyšší kategorie. Většina hotelů je soustředěna západně od starého města na poloostrovech Lapad (Vis, Adriatic, Splendid, Dubrovnik Palace) a Babin Kuk (President, Argosy, Minćeta, Tirena, Plakir). Četné možnosti ubytování v soukromí (na Lapadu a v dalších částech). Kemp Solitudo leží v části Babin Kuk (v blízkosti pláže). Je zde i hostel - mládežnický hotel (Youth Hostel Dubrovnik). V době konání Dubrovnických letních her (v červenci a v srpnu) se platí v Dubrovníku tzv. festivalový příplatek z každého ubytování(samozřejmě též pobytovou taxu).

Koupání v Dubrovníku
Dubrovník má řadu možností pěkného koupání. V blízkosti brány Ploče (na jihovýchodní straně města) je městské, pěkně upravené koupaliště Banje - hrubý písek a drobnější oblázky. V sezóně bývá dosti plné. Jeho předností je krásný výhled na staré město. Aktualita: Dubrovnická městská pláž dostává úplně novou tvář.
Hotely vyšší kategorie (např. Excelsior, Grand Villa Argentina, Villa Dubrovnik) mají své vlastní pláže, které slouží výhradně hostům těchto hotelů. Většina hotelů na Lapadu má své vlastní pláže, ale jsou částečně přístupné veřejnosti (Neptun, Adriatic, Vis, Splendid, Libertas a Bellevue). Všech 5 hotelů hotelového komplexu Babin Kuk má své vlastní pláže (kromě hotelu Minćeta), největší z nich je bohatě vybavená dlouhá oblázková pláž Copacabana, částečně přístupná veřejnosti. Pláže hotelů Dubrovnik-President a Neptun byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou kvality.
Na poloostrově Lapad v zátoce Sumartin je hlavní městské koupaliště - hrubý písek (od starého města vzdáleno 3,5 km, jezdí sem městský autobus linka č.4 od brány Pile), je zde restaurace a dva cafe-bary, sprchy. Stín poskytuje okolní vegetace.
Osvěžení při toulkách starým Dubrovníkem může přinést vykoupání ve volném moři na skalnatém poloostrůvku Danče (v blízkosti ženského kláštera Na Dančama), za branou Pile (bezplatná možnost).
Nebo směrem na otevřené moře na skalách pod městským opevněním, z ulice Ispod mira. V hradbách jsou dva malé východy (místní jim říkají buža, tj. díra), od nich vedou schody prudce dolů po skalách až k moři (malé upravené plošiny na slunění, kovové schůdky pro vstup do moře, občerstvení). Volná bezplatná možnost krásného koupání, ale jen pro plavce.

Sport v Dubrovníku
Poloostrov Lapad je dubrovnickým sportovním střediskem: dva potápěčské kluby, několik tenisových klubů. V obou marinách možnost nájmu jachty nebo motorového člunu. Půjčovna sportovního vybavení. Ve sportovním parku možnost provozování dalších sportů. Pořádají se panoramatické lety nad Dubrovníkem.

Zábava v Dubrovníku
Dubrovník má velkou řadu zábavních možností. V noha hotelech jsou diskotéky nebo taneční terasy. Diskokluby jsou i mimo hotely, většinou na poloostrově Lapad. Ve starém městě jsou spíše podniky ke klidnému posezení - konoby (vinárničky), restaurace aj.
Největší atrakcí je Den Dubrovníka a svátek sv. Blažeje, který je bohužel mimo sezónu, 3. února (procesí a další program).

Kultura v Dubrovníku
V Dubrovníku je stálé divadlo - Divadlo Marina Držiće, dále symfonický orchestr, několik komorních těles, folklorní soubory Lindjo a Lado.
Největší kulturní akcí jsou Dubrovnické letní hry (Dubrovačke ljetne igre) v srpnu, kterých se účastní špičkové divadelní soubory a koncertní tělesa z Chorvatska i ze zahraničí, přijíždí též mnoho sólistů vynikající umělecké úrovně.
Konají se příležitostné výstavy.

V současné době je možno v Dubrovníku navštívit tato muzea a galerie:
- Dubrovnické muzeum - Knížecí palác (Knežev dvor)
- Muzeum dominikánského kláštera (Muzej dominikanskog samostana)
- Akvárium (Akvarijum)
- Městské hradby (Gradske zidine)
- Námořní muzeum (Pomorski muzej)
- Muzeum františkánského kláštera (Muzej franjevačkog samostana)
- Klenotnice katedrály (Riznica katedrale)
- Etnografické muzeum Rupe (Etnografski muzej Rupe)
- Muzeum kláštera Sigurata (Muzej samostana Sigurata)
- Synagoga (Sinagoga)
- Umělecká galerie - muzeum moderního umění (Umjetnička galerija - muzej suvremene umjetnosti)

Dubrovník je i centrem sportů, zejména vodních, především na poloostrově Lapadu západně od starého města, kde je velká hotelová a rekreační oblast. Nejexkluzivnější hotely jsou v jižní části, na předměstí Ploče.
Dále je Dubrovník i významným kulturním a osvětovým střediskem. Ve městě je stálé divadlo, symfonický orchestr, komorní hudební tělesa, v rámci Letních dubrovnických her (Dubrovačke ljetne igre) přijíždějí do Dubrovníka přední divadelní soubory, hudební tělesa a sólisté - z Chorvatska i z celé Evropy. Jsou tu významná muzea a galerie. V Dubrovníku je několik univerzitních fakult, vyšší školy, odborné školy, pracují tu různé vědecké ústavy.
Kromě malého městského přístavu v rámci městského jádra je hlavní přístav na předměstí Gruž (trajektové linky a lodní linky, i do Itálie a do Řecka). Je tu jachtařská marina Dubrovník a další marina je u obce Komolac na Rijece Dubrovačce.

Památky v Dubrovníku
Nejcennější památkou je ucelený fortifikační systém města, který se zachoval neporušený. Tvoří jej 1940 metrů hradeb z 8. až 17. stol, které jsou místy až 6 metrů silné, dále 15 obranných věží, z nichž nejmohutnější je válcová Minčeta. Přímou součástí opevnění byla pevnost sv. Jana (Sveti Ivan) u přístavu. Systém doplňovaly i samostatné pevnosti, a to kasematová pevnost Bokar z 11. stol. a na mořských útesech pevnost Lovrijenac, na jejíž vstupní bráně je nápis, který byl současně heslem republiky Ragusy, jak se Dubrovnická republika po staletí nazývala: "Svobodu nelze koupit za všechno zlato světa" - "Non bene pro toto libertas venditur auro". Na jihovýchodě je pevnost Revelin, která je přímo napojena na bránu Ploče.
Možnost výstupu na hradby na několika místech a procházky po nich kolem celého starého města; platí se vstupné.
Součástí obranného systému města byly i dvě brány, a to Pile na západní straně a Ploče na jihovýchodní, obě dvojité s padacím mostem.
Starý Dubrovník sám poskytuje neporušený obraz patricijského města na přelomu 17. a 18. stol., tedy z doby po katastrofálním zemětřesení. Střed tvoří hlavní ulice Placa - Stradun, z níž na obě strany vybíhají úzké uličky směrem ke hradbám. Jsou strmé, výstup je částečně řešen schodišti.

Další dubrovnické památky:
- Rolandův sloup (Orlandov stup) z 15. stol. (viz tématický článek: Rolandův sloup v Dubrovníku)
- palác Sponza (mincovna, celnice, státní pokladnice republiky, banka atd.)
- barokní chrám sv. Blažeje (Sveti Vlaho), patrona města
- dům Luža (Luža zvonara) s průchodem k bráně Ploče
- městská zvonice (Gradski zvonik), na ní kovové postavy, tzv. zelenci, které odbíjejí celé hodiny
- Hlavní strážnice (Gradska straža)
- divadlo Marina Držiće (Kazalište Marina Držića, zvané též Bonda) z 19. stol.
- Městská kavárna (Gradska kavana), oblíbené místo k posezení
- vedle kavárny Knížecí palác (Knežev dvor), nejkrásnější stavba Dubrovníka, sídlo knížete a republikových úřadů, z 15. stol., dnes přístupné muzeum

Výlety z Dubrovníku
- Cavtat - 20 km jihovýchodně
- Trsteno - 16 km severozápadně
- Zaton a Orašac - 12 km severozápadně
- lodní výlety s místní cestovní kanceláří na ostrovy Lopud, Šipan, Mljet
- Výlety do Černé Hory (Boka kotorská, Kotor, Budva a další).
- výlety do zajímavých míst v Bosně a Hercegovině (Medjugorje aj.)
- K nejoblíbenějším výletům patří vyjížďka lodí nebo člunem na ostrůvek Lokrum (0,8 km2), vzdálený asi 700 metrů jihovýchodně od dubrovnického starého přístavu
- lodí na nedaleký ostrůvek Daksa

Okruh po ostrově Korčula

Doprava: AUTOBUSEM

Ostrov Korčula, s výjimkou ostrova Mljet, je ostrovem s nejbujnější vegetací v celém Středomoří. Povrch ostrova činí 270 km2 , celková délka pobřeží, včetně sta zálivů a zátok a cca padesáti okolních ostrůvků, je 182 km. Korčula je šestým největším ostrovem a z hlediska hustoty osídlení je na prvním místě mezi chorvatskými ostrovy. Během okruhu navštívíte mnohá význačná a malebná místa dostupná stávající silniční sítí: Žrnovo, Pupnat, Čaru, Smokvicu, Blato a Vela Luku. Vaše cesta povede podél vinohradů kde se rodí známá chorvatská vína a podél mnoha staletých olivových hájů, budete se obdivovat překrásné a uchvacující krajině.
Okruh Vám umožní poznat nejen nejrůznější kulturně – historické památky a zvláštnosti ostrova, ale i způsob života místního obyvatelstva a jejich tradiční profese. Zpáteční cesta povede několika rybářskými vesnicemi a malebnými zátokami Gršica, Prižba, Brna.
Zúčastníte se také ochutnávky vína organizované v jednom z míst, které se vyznačuje typickou ostrovní atmosférou.

Orientační cena: cca 180 HRK/os.. Výlet je možno zakoupit v místě pobytu. Organizátorem výletu není cestovní kancelář Travel Family. Pořádání výletu negarantujeme.


Trsteno

Doprava: VLASTNÍ

Trsteno je ukázkou úspěšně realizovaného propojení přírodních charakteristik ve snaze dosáhnout harmonie mezi přírodou a člověkem. Toto místo je proslulé dvěma gigantickými platany, které jsou více než 500let staré a které jsou dnes součástí jedné z nejstarších chorvatských botanických zahrad – arboreta - nejvýznamnějšího v Chorvatsku, a jediného na chorvatském pobřeží. Je zde také výzkumné pracoviště biologického ústavu Chorvatské akademie věd. Arboretum bylo založeno v XV. Století a původně sloužilo jako letní sídlo dubrovnické šlechtické rodiny Gučetic. Je vynikající ukázkou zahradní architektury své doby. Park je vyzdoben četnými sochami, byly tu postaveny fontány a umělé jeskyně. Poslední majitel Nikola Gučetić-Basiljević (Gozze-Basegli) sem ze širokého okolí shromáždil staré sochy a různé fragmenty staveb, které umístil v parku, některé dal vezdít do umělé zříceniny.


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje