Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.cz

Apartmány JEZERA - LOVIŠĆA

 • Kód produktu: HR-00391
 • K pláži: 100m
 • Pláž do 100 m:
 • Do centra: 150m
 • K moři: 100m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Ostrov Murter, Lovišča Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt CKVT
Doprava Vlastní
Stravování Bez stravování
Ubytování Apt. A 2+1 / Apt. B2+2 / Apt. C 4+2

Cena za 1 osobu od 939 Kč Kalkulace

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  Ubytovací zařízení je zapojeno do projektu chorvatské vlády Safe stay in Coratia, v rámci kterého je pro Vaši bezpečnou dovolenou garantováno dodržování přísných zdravotních a hygienických protokolů a standardů, více informací zde.

 • Poloha

  komplex jednopatrových řadových apartmánů ve svahu, obklopených zelení, v blízkosti NP Kornati.

 • Vybavení a služby

  restaurace, plážová restaurace, aperitiv bar, směnárna, sejf, TV místnost, WI-FI za poplatek, market, taneční terasa.

 • Ubytování

  klimatizované apartmány - typ Apt. A 2+1  - studio 30 m² - jedna místnost se 3 lůžky (3.lůžko rozkládací malé křeslo), typ Apt. B 2+2  - 36 m² - jedna 2lůžková ložnice, denní místnost se 2 lůžky (rozkládací gauč), typ Apt. C 4+2 - 45 m² - dvě 2lůžkové ložnice, denní místnost se 2 lůžky (rozkládací gauč), vždy vybavený kuchyň. kout, sprcha a WC, LCD SAT TV, WI-FI za poplatek, fén, balkon nebo terasa. Apartmány typu B byly v roce 2018 zrekonstruovány.

 • Sport a zábava

  tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, aerobic, hřiště pro míčové hry, dětské minihřiště, animace, půjčovna kol, vodní sporty dle místní nabídky.

 • Stravování

  vlastní, s možností dokoupení snídaní nebo polopenze (formou bufetu).

 • Pláž

  převážně oblázková, částečně betonová, vhodná pro děti, cca 100 m.

 • Doplňující informace

  pro svou polohu v blízkosti NP Kornati je toto středisko velmi vyhledávané zejména u osob s vlastním člunem - na vyžádání možno rezervovat místo pro uvázání člunu (počet míst je omezen - platí se na místě). Díky poklidné atmosféře a krásnému koupání také ideální pro rodinnou dovolenou. Check in od 16:00/Check out do 09:00.

 • Slevy pro děti

  dítě do 4 let bez nároku na lůžko - ZDARMA.

 • Cena zahrnuje

  ubytování na vybraný počet nocí, spotřebu vody a energie, používání kuchyňského vybavení, výměnu ložního prádla 1 x týdně, závěrečný úklid, pobytovou taxu.

 • Volitelné doplatky

  možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání: dětská postýlka cca 4 EUR/den - platba na místě.

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Ostrov Murter

Lovišča

Ostrov Murter je největší v šibenické ostrovní skupině, která je součástí Severodalmatských ostrovů. Ostrov Murter obklopují hlavně v jeho severozápadní části četné malé ostrůvky, při jihozápadním pobřeží Murteru se pak rozkládá skupina Kukuljari (též Kukulari).
Murter je poměrně hustě osídlen. Zajímavá je skutečnost, že obyvatelé Murteru, a to ze všech sídel na ostrově, jsou majiteli mnoha pozemků na okolních někdy i dosti vzdálených ostrovech a ostrůvcích (např. na Kornatech), a dokonce i na pevnině. Je to téměř neuvěřitelný počet 189 ostrovů a ostrůvků, na nichž vlastní část plochy ostrova, někdy jim patří i celý ostrov. Na pevnině jsou ve vlastnictví Murteranů čtyři lokality (např. úrodná převlaka mezi Jaderským mořem a Vranským jezerem) a dokonce i jedna pětina plochy Vranského jezera, největšího v Chorvatsku.
Turistickým letoviskem na ostrově Murter je nevelká obec Jezera ve stejnojmenné zátoce na jihorovýchodním pobřeží ostrova Murter. Je to malé, poklidné a příjemné letovisko, kam turisté rádi zavítají strávit oddychovou dovolenou, daleko od spěchu každodenního života.

Ubytování
Pro cestovní ruch byly na ostrově Murter vytvořeny podmínky především výstavbou ubytovacích zařízení s poměrně značnou kapacitou (dva hotely, turistické městečko, čtyři velké kempy a tisíce lůžek v soukromí). Významný je apartmánový komplex Jezera-Lovišća.

Koupání
Velmi pěkná oblázková pláž se nachází v zátoce Lovišća. Pláž je upravena a má částečný stín (platí se vstupné 5 kun). Pěkné koupání je i na dalších odlehlejších místech směrem na Tisno nebo na druhou stranu, k jihovýchodu.

Sport
Obec Jezera je jako letovisko zaměřena na jachting. V jižní části zátoky je jachtařské středisko a marina. V létě jachtařské kurzy. Zátoka Jezera je jedním z východisek pro plavby na Kornati (možný pronájem lodí a motorových člunů). Jsou zde výborné podmínky pro sportovní rybolov.

Historie a památky
Získávání pozemků na ostrovech a celková expanze Murteranů mimo jejich ostrov začala již v 17. stol., kdy tyto ostrovy postupně opouštěli jejich dosavadní majitelé, bohaté šlechtické rodiny ze Zadaru, a odprodávali je lidem z Murteru. Těm zase nestačila na jejich rodném ostrově jak půda pro pěstování plodin, tak pastviny pro ovce. V průběhu staletí se jejich pozemkové vlastnictví mimo Murter rozrostlo tak, že dnes patří Murterané k největším pozemkovým vlastníkům v celém Chorvatsku.
Dějiny Murteru jsou velmi podobné historii celého zdejšího přímoří. Z ilyrského i římského osídlení (byla tu římská osada Collentum) se našlo jen velmi málo. Mimo obce je památek minulosti rovněž jen málo, mnoho jich není ani v obcích (několik kostelů ze 16. - 19. stol.).
Na ostrově se však zachovaly některé národopisné zvláštnosti: svérázný dialekt, tradiční lidové slavnosti (Murterska fešta 8. září, svátek sv.Rocha l6. srpna, staré zvyky, zdejší zvláštní dřevěné lodi - murterské gajety aj.
Správním střediskem ostrova je obec Murter, která je současně sídlem Správy národního parku Kornati. Po stránce organizace cestovního ruchu tvoří Murter a Kornati jednu jednotku. Obec Murter sice původně ležela poněkud stranou pobřeží, ale její nová výstavba se postupně rozšířila na sever k zátoce Hramina a na západ k zátoce Slanica.

Výlety
Tisno - 2 km
Národní park Kornati

Šibenik - 29 km

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje