Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
882

Kam do Chorvatska na dokonalou dovolenou?

Kam do Chorvatska na dovolenou

Češi si chorvatské pláže velmi oblíbili. A to nejen díky příznivým cenám, ale také snadné dostupnosti autem, autobusem i letadlem. Ještě váháte, kam se letos do Chorvatska vydat? Přečtěte si, čím vás okouzlí 5 vybraných lokalit, abyste si vaši dovolenou užili naplno.

Chcete být u moře co nejdříve? Zavítejte do Opatije

Opatija je nádherným přímořským městem, které vám uhrane už na první dovolené. Nejen, že nebudete cestovat do této destinace dlouhé hodiny, ale nabídne vám toho mnohem více. Až se vás budou ptát přátelé a známí, kam jet do Chorvatska autem, nebudete muset ani dlouho přemýšlet. Opatija je totiž perfektní destinací. Krásné pláže, klid i příznivé počasí vám zaručí úžasnou dovolenou u moře, na kterou budete velmi rádi vzpomínat.

Pokud si chcete z léta odnést víc než jen opálení, v Opatiji si přijdete na své. Tamní prostředí má perfektní podmínky například pro jachting a pokud rádi jezdíte na kole nebo inlinech, potěší vás i cyklostezky. Ani kulturně není Opatija pozadu - navštívit můžete letní divadlo, poslechnout si koncert vážné hudby nebo si užít atmosféru každoročně pořádaného jazzového festivalu Liburnia Jazz Festival.

Doprava: autem a autobusem
Pláže: oblázkové, případně s navezeným hrubým pískem v kombinaci s oblázky
Počasí červenec/srpen: kolem 27 °C

Chorvatsko Kvarner Opatija

Odpočiňte si od lidí na ostrově Brač

Denně pracujete s lidmi a dovolená je období roku, kdy si chcete maximálně odpočinout bez přeplněných pláží a turistických center? Pak si vyberte jako cílovou destinaci ostrov Brač. Čeká vás klid například v domě u zátoky, opuštěná pláž jen pro vás a pár místních. Budete tak při plánování další dovolené vědět, kam do Chorvatska zavítat.

Užijete si také dostatečné sportovní vyžití. Například letovisko Bol je ideální pro windsurfing, jachting i potápění. Díky tomu, že na Brač nejezdí tolik turistů, si prohlédnete nejrůznější historické památky bez hodin čekání ve frontě. Stojí za to starobylé kostelíky nebo i Dračí jeskyně.

Máte rádi hudbu? Pak si určitě zamilujete hudebně-folklórní večery, na kterých se předvedou tradiční bračské klapy. Klapy představují skupiny zpěváků, od kterých můžete slyšet staré klapské písně. Mezi nejznámější místní klapy patří Feštuni z Postira nebo Boduli.

Doprava: autem, autobusem i letecky
Pláže: oblázkové i písčité
Počasí červenec/srpen: kolem 30 °C

Užijte si dovolenou s celou rodinou ve městě Crikvenica

Chystáte se na dovolenou s celou rodinkou, včetně dětí, ale nevíte, kam do Chorvatska zajet? Pak si zamilujete krásné město Crikvenica i s jeho vyhlášenou písečnou pláží. Oceníte také mírné podnebí bez silných větrů. Děti tak budou na letošní letní prázdniny vzpomínat opravdu rády, a to i díky mnoha možnostem zábavy, ať už jde o míčové hry nebo jiné vyžití. A vy si jistě rádi dopřejete odpočinek u moře, když budete vědět, že je celá rodina spokojená.

Chorvaté velmi rádi poslouchají hudbu a tančí, proto ve městě najdete velké množství diskoklubů, barů i tanečních teras. Pokud to máte stejně, určitě budete za tento typ zábavy vděční. Pro nadšence podmořského světa je velké Akvárium. Atrakce nabízí 20 nádrží, ve kterých najdete jak jadranské i jiné tropické ryby (například piraně). V areálu si můžete koupit mušle, které jsou dokonalým suvenýrem z cest.

Doprava: autem, autobusem i letecky
Pláže: písčité, zčásti oblázky/zčásti písek
Počasí červenec/srpen: kolem 29 °C

Chorvatsko Istrie Pula

Istrie vás okouzlí svou historií

Polehávání na pláži není nic pro vás? Pak si užijete aktivní dovolenou na Istrii, která nabízí mnoho možností na procházky přírodou i obdivování místní historie a architektury. Například město Pula vás ohromí římským koloseem, Rovinj zase zachovalou benátskou epochou v jeho architektuře a Umagu středověkým centrem.

Mimo obdivování historie se i rádi potápíte? Pak si místní moře zamilujete. Je totiž průzračné, dokonale čisté a nabízí tak perfektní podmínky pro šnorchlování i potápění. Stejně nadšení budete z pláží, kterých je tam požehnaně a jsou udržované. Zavítejte například na písčitou pláž Maro, pláž Belvedere nebo hlavní pláž v Umagu.

Doprava: autem a autobusem
Pláže: oblázkové pláže, písčité velmi zřídka
Počasí červenec/srpen: kolem 30 °C

Chorvatsko Severní Dalmácie Trogir

Pohodová dovolená ve městě Trogir

Kam do Chorvatska, kde nejsou davy turistů, ale i tak se pokocháte krásným centrem a mnoha možnostmi vyžití na dovolené? Jednoznačně do města Trogir. Propojení historické a moderní architektury si zamilujete, stejně jako šnorchlování nebo výlety po krásném okolí.

A co doporučuje náš delegát Zdeněk Skrášek: „Národní park Krka. Oliva stará přes 1500 let v Kaštel Štafilič nebo i Památník panny Marie Loretánské na kopci v Primoštenu, kde je nádherná vyhlídka.”

Rádi obdivujete cizí kultury? Zavítejte do některého z trogirských muzeí. Dokonce se můžete těšit i na koncerty vážné hudby, které se konají v některých historických prostorách. Chcete procestovat i další místa v okolí? Nenechte si ujít například výlet do mokřadní rezervace Pantan nebo do starochorvatského Bijaći.

Na své si přijdete i tehdy, pokud milujete vůni a chuť kávy. Promenáda je totiž doslova poseta kavárnami a každodenní život místních i jejich nátura je cítit na každém rohu. Město jednoduše žije a o bohatý kulturní program není nouze, jak potvrzuje i delegát Zdeněk.

Doprava: autem, autobusem i letecky
Pláže: písčité s oblázky, písčité
Počasí červenec/srpen: kolem 30 °C

Tip pro vás

Chystáte se na dovolenou i se psem a nevíte, zda je to vhodné? Přečtěte si, že letní pobyt u moře v Chorvatsku je i s vaším čtyřnohým mazlíčkem v pohodě.

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje