VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

169

Za krásami a historií přístavu Pula

Pula je největší město Istrijského poloostrova. Nachází se tady úzké zátoky s ostrůvky Uljanik, Sveti Andrija a Sveta Katarina. Celá oblast okolo města je vyhledávaným turistickým centrem, a to hlavně díky množství zachovalých památek, příjemnému klimatu a členitému pobřeží. K hlavním turistickým komplexům patří Zlatne Stijene, Rybarska koliba a Verudela.

V okolí je Brijunský národní park nebo Titova letní rezidence. Na jihu městské oblasti je turistické centrum Punta Verudela nad níž se tyčí zchátralá rakousko-uherská pevnost.
Na své si tu přijdou milovníci historie. Když se Římané v roce 178 př.n.l. zmocnili města, vybudovali zde úžasný amfiteátr. Římský amfiteátr je největší antická stavba na Istrii.
Je stále používán a ve večerních hodinách zde můžete prožít zajímavá představení – divadelní, operní a baletní, rokové koncerty i koncerty populární hudby.

Další vyhledávanou památkou je Augustýnský chrám, který se nachází na náměstí. Skládá se z většího uzavřeného sklepa a menší síně. Přední stranu lemují čtyři sloupy a boční strany vždy jeden sloup.

Navštívit zde můžete i Archeologické muzeum.

V Pule se pořádá také mnoho kulturních akcí, a to během celého roku. Festival chorvatského filmu (Restival hrvatskog filma) probíhá každým rokem v červenci. V Amfiteátru pak můžete rovněž v červenci navštívit Festival zábavné hudby (Festival zabavne glazbe). Od začátku července do poloviny srpna se v Amfiteátru pořádají představení v rámci festivalu Histria.
Pula má také velice dobré podmínky pro vodní sporty a to především potápění, podmořský rybolov nebo vodní lyžování.

Vyberte si z bohaté nabídky zájezdů do tohoto nádherného istrijského letoviska - Pula, Pula - Verudela, Pula- Banjole, Pula - Zlatne Stijene.

   

 

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje