Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
158

Za delfíny na ostrov Lošinj

Ostrov Lošinj patří do Kvarnerského souostroví, kde tvoří téměř jeden celek s ostrovem Cres. Tyto dva ostrovy jsou od sebe odděleny pouze 11 metrů širokou umělou úžinou a spojeny otočným mostem, umožňujícím proplouvat lodím.
Mali Lošinj je největším městem a přístavem na ostrově. Nachází se v zátoce Augusta, největší uzavřené    zátoce tohoto souostroví. Veli Lošinj se pak rozprostírá v úzké zátoce na jihovýchodní straně ostrova.
Celý ostrov jako takový je poměrně hornatý. Nejvyšší bod, hora Televrin, měří 588 m a je z ní nádherný výhled do celého okolí. Stále zelené lesy vytvářejí příjemnou atmosféru pro procházky po okolí.
Díky bohaté historii se může ostrov pochlubit také mnoha kulturními památkami. Zvláště proslulé jsou místní kostelíky, ale také kláštery, renesanční budovy, baziliky a antické pozůstatky rozeseté všude po celém ostrově.
O bohatém kulturním životě zde svědčí i drahocenná socha nalezená roku 1991 v lošinjském podmoří, která představuje řeckého atleta APOXIOMÉNA, dílo proslulého sochaře Lysippa ze 4. století před Kristem.
Ostrov je také nejznámějším střediskem sportovního rybolovu na Jadranu. Určitě zajímavou kuriozitou jsou pak i delfíni, kteří tady žijí v křišťálově čistém moři okolo ostrova a přispívají tak k jeho překrásné atmosféře.
Na ostrov se dostanete pouze lodí. Hlavním přístavem je Mali Lošinj, který má trajektové spojení s Pulou, Zadarem a Benátkami.

Ostrov Lošinj patří mezi nejkrásnější turistická letoviska v Chorvatsku. Přesvědčte se o tom i Vy, nabízíme Vám ubytování na ostrově Lošin - ZDE !

  

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje