Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
57

Víte, jak probíhají pobyty pro seniory?

KLUB ČESKÝCH SENIORŮ

Mění se nějak v posledních letech poptávka seniorů po pobytech? Je vyšší, mají vyšší nároky, oblíbili si nějakou destinaci, jsou na dovolené aktivnější?

Poptávka se určitě mění, a proto stále rozšiřujeme nabídku pobytů pro seniory. Spousta seniorů je více aktivní, nechtějí se jen tzv."válet u moře", ale chtějí prožít dovolenou obohacenou různými zážitky a výlety. Senioři nejsou klienti 4* hotelů, převažuje u nich i otázka ceny, protože si nechtějí dopřát jednu dovolenou za celý rok, ale chtějí více dovolených, třeba i kratších, na jaře i  podzimu. Celkově velice oblíbená je destinace Makarska Rivijera.

Jezdí páry, kolektivy, nebo i jednotlivci?

Nedá se říci, že jezdí pouze páry. Jezdí jednotlivci, chtějí se pobavit, seznámit, jezdí i kamarádky seniorky, kamarádi senioři, ale i celé skupinky, např. milovníci turistiky. Před pár lety přijel na dovolenou senior a seniorka, jednotlivci, nyní jezdí 2x ročně jako pár. Přijíždí spousta klientů každý rok ve stejném termínu, byli např. loni, seznámili se s lidmi podobně založenými a potkávají se vždy 1x ročně na dovolené.

Kdy a proč vznikly Senior kluby na Jadranu?

Senior kluby vznikly před pár lety. Jsme CK, která chce nabídnout své zájezdy široké veřejnosti. V zahraničí se CK specializují pouze na pobyty seniorů. Naše CK se v parních letních dnech, v období letních prázdnin zaměřuje na rodiny s dětmi, před a posezonní pobyty jsou přizpůsobeny právě  seniorům. Není již takové vedro, ale teplo, moře prohřáté, procházky uskutečnitelné v dopoledních i odpoledních hodinách. Senior kluby v letošním roce oslaví 4. výročí. A právě senioři si nás mezi sebou doporučují. Doporučení je pro nás tou nejlepší vizitkou ze všech. Delegáti se v pobytových místech setkávají se stálými klienty - seniory.

Čím jsou pobyty pro seniory specifické?

Pro seniory je připraven program ve spolupráci CK, delegát a animátoři. Tým delegátů a  animátoři jsou proškolení a čtyři roky praxe ukazují, že to funguje, a že je co nabídnout. Našich zájezdů pro seniory se zúčastní také lékař nebo fyzioterapeut, 1x týdně má v každé destinaci přednášku a senioři s ním můžou konzultovat správnou životosprávu či vhodné cvičení na neduhy, které je trápí.

Co klientům tyto programy přinášejí? Co nabízejí? Je ve všech destinacích nabídka programů stejná, nebo se liší?

Program je připraven na míru jednotlivým destinacím, ale časti je podobná struktura. Většinou je ráno procházka podél moře, eventuálně protažení. Dopolední inhalace, o tu bývá vždy velký zájem. Odpoledne jsou naplánovány turistické vycházky po okolí. Tady je nutné podotknout, že záleží středisko od střediska, co se v okolí nachází a podle toho se plánuje program. V blízkosti Makarske a  Promajny se nachází malá solana, která vyrábí sůl z mořské vody, 1x týdně je tam komentovaná prohlídka. Z Bašky Vody a Promajny je organizován 1x týdně do Makarske lodní výlet, jmenuje se Noční Makarska.  Doprovází buďto delegát nebo animátor, vše vysvětlí, aby se senioři orientovali po městě.
V samotné Makarske je vycházka na poloostrov sv. Petra.
Senioři se také seznámí s nord walkingem, neboli sportovní chůzí s holemi, jak nastavit hole, jakou výšku, použití.
V jednotlivých střediscích se lze seznámit i se základy práce na počítači. Musím, ale podotknout, že většina seniorů má zvládnuté základy práce na počítači, používají běžně moderní technologie jako skype i viber, většinou jsou proškoleni vnoučaty, takže první dotaz co je ve středisku, jaké je heslo na wifinu :).
Každý den po večeři probíhá večerní program, promítání filmů, karaoke, různé soutěže, vždy záleží, jak je skupinka zúčastňující se večerního programu "hravá".

Ve kterých destinacích senior kluby fungují?

V letošním roce bude Klub českých seniorů probíhat  tradičně v Promajně, v pavilonech a apartmánech Dukič. Tam má nejdelší tradici.
Baška Voda, bungalovi Uranija, Makarska, pav.Riviera, Drvenik, vila Antonija  probíhá druhým rokem.
Novinka pro letošní rok je Gradac, dep. Laguna.

Fungují kluby i v jiných zemích? Které destinace ještě seniorům nabízíte?

Naše CK je specialistou na Jadran, proto nabízíme Klub českých seniorů právě pouze na Jadranu. Oblázkové pláže stíní borovice, klima na Jadranu je vysloveně vhodná k léčebným pobytům, to Vám potvrdí každý lékař. Potvrdí to i naši věrní senioři, kteří každým rokem přijíždí na Makarskou rivieru, jednak za zdravím, ale i za zážitky:)

 

Nabídku zájezdů s KLUBEM  ČESKÝCH SENIORŮ najdete zde!

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje