Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
168

Užijte si dovolenou v letovisku Ulcinj v Černé Hoře

Ulcinj je nejjižněji položené město na černohorském přímoří, malý přístav a jedno z největších letovisek Černé Hory. Leží 23 km jihovýchodně od Baru.

Podle legendy založili zdejší osadu Argonauti, pocházející z Kolchidy. Ve skutečnosti byli zakladateli osady Colchinium Ilyrové. Archeologický průzkum prokázal i stopy po řeckých přistěhovalcích. Ještě před naším letopočtem ovládli osadu i celou oblast Římané.

Co se týče koupání, vyrazit tu můžete například na oblíbené místo Mala plaža (gradska), která se táhne téměř od hradeb, nebo 10 km dlouhou pláž Velika plaža vzdálenou 5 km od samého města. Dále pak stojí za návštěvu i Ženská plaža, na kterou smí pouze ženy a má prý dobré účinky při léčení neplodnosti. Ada Bojana je písečná pláž při říčním ostrově Ada Bojana, kam se z Ulcinje dostanete pravidelnou autobusovou linkou.

Ulcinj se dá projít pěšky za jeden den. A potěšíme i milovníky památek:  rozlehlý Ulcinski Grad na mysu mezi dvěma zátokami po staletí sloužil jako obrana proti komukoli, kdo zatoužil na Ulcinj zaútočit. Z města se sem dostanete Horní bránou, z přístaviště Dolní bránou. Ve starém městě, které je součástí hradu, můžete navštívit i muzeum s archeologickými nálezy, ke kterému patří také kostel – mešita (původně křesťanský kostel, který byl za turecké nadvlády přeměněn na mešitu). V nedalekém malém olivovém háji vedle hřbitova je k vidění pravoslavná katedrála sv. Nikoly.

Velké oblibě mezi turisty se těší i zdejší tržiště a trhy, které tu bývají dvakrát týdně. Prodávají se tu místní druhy zeleniny, ovoce, sýry, maso, ryby a další zemědělské výrobky. Atmosféra je orientální se vším, co k tomu patří.

Pro příjemnou dovolenou v tomto nádherném černohorském letovisku Vám nabízíme ubytování ZDE !

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje