Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
170

Společná minulost i živá současnost Slovinska

Se Slovinskem nás pojí nejen často velmi podobné tradice a zvyky, ale také kus společné historie. Stejně jako Česko totiž i Slovinsko bylo (až do roku 1918) součástí habsburské monarchie. Po jejím rozpadu se připojilo do společného svazku se Srby a Chorvaty a po druhé světové válce se stalo přirozenou součástí vznikající Jugoslávie. 

Samostatnost si hrdí Slovinci vyjednali v roce 1991. Od roku 2004 je jejich republika plnohodnotným členem Evropské unie. Nutno dodat, že slovinská ekonomika si mezi zeměmi prošlými postsocialistickou transformací vede tradičně velmi dobře. Díky odvážným politickým a ekonomickým krokům, včetně včasného přijetí eura v roce 2007, hospodářsky vyniká zejména nad kolegy z bývalé Jugoslávie.
Slovinci jsou pracovití a podnikaví, dnes jich v jejich domovině žije na 2 miliony (tedy asi pětkrát méně, než je obyvatel České republiky). Mezi nejznámější Slovince patří architekt Josip Plečnik (jehož prací se můžete kochat také na Pražském hradě), fyzik, matematik a básník Jožef Stefan či jazykovědec Franc Miklošič.

 

 

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje