Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
1479

Řecký ostrov Skyros 2024 již v prodeji

Skyros je sice největším ostrovem Sporadského souostroví v Řecku, ale z důvodu dosvadní nevyhovující dopravní dostupnosti byl pro zbytek Evropy i v rámci samotného Řecka spíše na okraji zájmu turistů a masový turismus se Skyrosu léta vyhýbal. Znalcům Řecka se společně s názvem "Sporadské souostroví" obvykle vybaví ostrovy Skiathos a Skopelos, některým možná i ostrov Alonnisos. Výborná zpráva pro všechny milovníky autentického Řecka je, že na Skyrosu si mohou přijít na své.

Severní část ostrova Skyros je možné popsat jako hornatou, s velkým množstvím bujné vegetace a s nádhernými plážemi. V této části ostrova se nachází místní vojenské letiště, na kterém je zajišťován i civilní provoz. Jižní část ostrova je sice také hornatá, ale oproti severu se zde nachází naprosté minimum vegetace. Pláže na jižním pobřeží jsou divoké, přírodní a velká část je přístupná pouze z moře.

Ostrov Skyros má přibližně 3000 stálých obyvatel, přičemž v letní turistické sezóně se celkový počet obyvatel více než zdvojnásobí. Hlavním městem a zároveň nejživějším místem ostrova je Skyros, neboli Chora. Ve svažujících se úzkých uličkách Chory doporučujeme návštěvu tradiční restaurace, kavárny nebo taverny. Kuchyně na Skyrosu ještě není poznamenaná globálními vlivy, takže si tu pochutnáte na autentických lokálních specialitách. Ke Skyrosu se také váže několik řeckých mýtů o hrdinech, jako byli Lykomédes či Théseus. Podle legendy se na ostrově ukrýval Achilles, aby nemusel do Trojské války, a také se zde měl narodit jeho syn Neoptolemos. Odkaz na tohoto válečníka naleznete na každém kroku. Asi nejznámější místem je Achilleova zátoka, která se nachází poblíž městečka Aspous.

Většina pláží na Skyrosu si udržela svůj přirozený ráz a nabídne vám nejen dostatek soukromí ke koupání a slunění, ale i bezprostřední kontakt s přírodou. Prozkoumejte s námi všechny pláže tohoto ostrova a i moře, které ostrov Skyros omývá.

Těšte se s námi na léto na Skyrosu.

Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros Řecko, ostrov Skyros


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje