Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
1475

Řecký ostrov Karpathos 2024 již v prodeji

Řecký ostrov Karpathos najdete mezi dvěma většími ostrovy, Krétou a Rhodosem. Od severu k jihu byste Karpathosu naměřili asi 49 kilometrů, od západu k východu zase od 6 do 11 kilometrů.

Vnitrozemí ostrova Karpathos je převážně hornaté, cestou budete překonávat vrchy a zdolávat kopce. Jenom malá jižní část ostrova představuje nížiny. Skalnaté útesy a horské soutěsky dávají ostrovu jeho nezaměnitelný půvab. Na početných svazích rostou borovice, keře, drobnější rostliny a další vegetace obvyklá v tomto podnebném pásu. Kdybyste chtěli objet celé pobřeží Karpathosu, projeli byste se asi 160 kilometrů a narazili na více než stovku pláží. Mezi členitým pobřežím občas narazíte na nádherné, polozapomenuté a liduprázdné pláže. Většina z nich je pokrytá pískem nebo oblázky a některé jsou dostupné pouze od moře.

Svou dovolenou na Karpathosu ale nemusíte jen prolenošit na pláži. Můžete se vypravit i za historií a objevovat byzantské a antické památky, které na Karpathosu najdete. Téměř veškerý život na ostrově Karpathos se soustřeďuje v hlavním městě Pigadia. V Pigadii žije asi 2 000 z celkových necelých 6 000 obyvatel ostrova. Je to moderní pulsující středisko s mnoha obchody, tavernami, bary, kavárnami a hotely. Turisticky atraktivní místo, poněkud rušně kontrastující s ostatními, klidnějšími částmi ostrova. Vydáte-li se do hornatého vnitrozemí ostrova Karpathos, objevíte množství malých, malebných horských vesniček, ve kterých se snad už před sto lety jakoby zastavil čas. Pěstuje a stáčí se tu červené víno, zrají olivy a citrusové ovoce. Lidé tu dodržují tradiční zvyky, žijí ve vzájemné pospolitosti a i ve všední den potkáte ženy v pestrobarevných krojích. Zdejší lidé si zkrátka potrpí na své tradice a jejich dodržování v místních komunitách přetrvalo až do dnešních dnů.

Na ostrově Karpathos najdete bohaté vyžití. Jestliže jste spíše sportovně zaměření, pak si určitě nenecháte ujít vodní atrakce a aktivity jako potápění, windsurfing a kitesurfing. Některé z pláží jsou dostupné jedině z moře, takže plavání můžete spojit i s výletem lodí. Co třeba menší vyjížďka na neobydlený ostrov Saria od Karpathosu vzdálený pouhých 100 metrů? Do hornatého vnitrozemí se vydejte na pěší túry nebo kratší procházky. Na ostrově najdete poměrně dobře značené turistické trasy, takže se neztratíte.

Těšte se s námi na léto na Karpathosu.

Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos Řecko, ostrov Karpathos


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje