Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
1205

Proč navštívit Split?

Proč za cíl své dovolené zvolit právě Split? Čím je jedinečný?

Hlavně unikátním Diokleciánovým palácem, který je zapsán na seznam Unesco, podzemními katakombami, historickým městem s katedrálou sv. Domnia (Duje), krásnou přístavní promenádou plnou kaváren a čilého městského ruchu. V létě také díky hudbě, koná se zde např. mezinárodní festival elektronické hudby „Ultra Europe“. Je to také město sportu, slavný klub Hajduk Split, založený v pivnici „U Fleku“ v Praze v roce 1911 skupinou studentů, hraje na proslulém stadionu Poljud.

Máme počítat spíše s městským ruchem nebo ve Splitu a v okolí najdeme i klidná místa?

Centrum města Split je rozhodně rušné. Srdcem Splitu, kromě Dioklecianova paláce je i městská tržnice Pazar, o které se mluví jako o „pupku Splitu", neboť nenápadně spojuje historickou část Splitu s přístavem, jež je jedním z největších dopravních uzlů v Chorvatsku. Ze splitského přístavu vyplouvají mnohé trajektové, lodní a katamaránové linky na okolní ostrovy, ale také do Itálie.
Klidná místa naleznete na kopci Marijak kousek za centrem Splitu, kde je rozsáhlý lesopark, a jehož severní strana patří pouze pěším a je z něj hezký výhled na Split. Na opačné straně města, nedaleko za přístavem, začíná rozsáhlá promenáda se Splitskými městskými koupališti, jako jsou Bačvice, Firule či Zenta. Zde si odpočine opravdu každý, ať již při procházce, posezení u kávy či drinku, nebo si jen tak zahrajete „picigin“, což je tradiční míčová hra právě ze Splitu, která se hraje na pláži.

Je Split dražší než jiná, turisticky možná méně vytížená místa?

Všechna historická centra měst jsou dražší. Ale Split je právě městem, kde je veliký výběr obchodních center, proto se sem sjíždějí obyvatelé z širokého okolí a ostrovů na velké nákupy. Díky velké konkurenci, je Split velice cenově přijatelné město.

Až přestane děti bavit všudypřítomná historie, kam vyrazit s nimi?

Split je městem, kde se na děti myslí na každém kroku. Nejvíce atrakci pro děti najdete ve Splitu na plážích Žnjan, Bene a Bačvice. Děti se tu vyřádí na trampolínách, klouzačkách a nafukovacích vodních prvcích. U každé pláže si snadno půjčíte lodičku, nebo šlapadlo. Nejmenší děti za špatného počasí potěšíte návštěvou některého z dětských zábavních parků: Čarovný hrad (Čarobni grad), nebo Kid´s Jungle .Programy pro děti nabízí i vzdělávací instituce ve městě, např. Přírodopisné muzeum. Do lesoparku na kopci Marjan vyrazte za zvířátky do minizoo. Během léta probíhají speciální akce pro děti, které většinou provází některou ze slavností pro dospělé, např. Malý Dioklecián (během Dnů Diokleciána), nebo dětský festival Malý Split.

Poslechněte si: https://dvojka.rozhlas.cz/split-proc-je-tak-cenove-prijatelny-a-proc-byste-urcite-nemeli-minout-kopec-8764174

Podívejte se na bohatou nabídku ubytování v Chorvatsku za výborné ceny.


Last Minute Léto 2022

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje