Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
177

Příjemný relax na ostrově Dugi Otok

Nádherný ostrov Dugi Otok je největším ostrovem severodalmátské skupiny ostrovů.

Jeho západní pobřeží je strmé a vysoké, příznivé podmínky ke koupání naleznete v tamních zátokách Telaščica na jihovýchodě a Sakarun a Soliščica, obě na severozápadě. Zajímavostí určitě je, že se na ostrově nevyskytují žádné vodní toky ani prameny. Severovýchodní pobřeží lemují četné ostrůvky. Všech jedenáct sídel pak leží na severovýchodní straně ostrova.

Dugi Utok láká turisty hlavně svými mimořádně krásnými plážemi a také výbornými podmínkami pro všechny vodní sporty. V obci Božava můžete navštívit potápěčskou školu, protože zde najdete skvělé lokality pro potápění; vynikající jsou tu i podmínky pro windsurfing a jachting.

Na ostrově leží i Chorvatský národní park Telašćica, který sousedí s ostrůvky národního parku Kornati. Vstup do národního parku je u městečka Sali a skrze park můžete jet autem ještě 5 km, potom 2 km pěšky například na Slano jezero a ke skalním stěnám.

Na ostrově je řada malých rybářských osad a domů. Díky své čistotě je místní podmořský svět osídlen velkým počtem druhů ryb, raků, mušlí a korálů. Lokalita je tak skvělým místem pro každého potápěče.
Ostrov nabízí i řadu turistických cest s možnosti horské turistiky. Nachází se tu i cyklistické cesty a terén vhodný pro túry na horském kole.

Trajektové spojení na ostrov Dugi Otok je ze Zadaru.

Pro Vaši příjemnou dovolenou v totmo krásném místě Chorvatska Vám nabízíme ubytování v hotelu MIRTA *** , AGAVA ***   nebo LAVANDA *** , pro náročnější pak nabízíme ubytování v kompletně rekonstruovaném hotelu MAXIM **** , vzdáleném pouhých 100 m od centra městečka Božava.

Nabídku ubytování na ostrově Dugi Otok naleznete zde !

 

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje