VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

153

Nudismus v Chorvatsku

Chorvatsko je nejvíce benevolentní evropskou zemí co se týče nudismu (naturismu). Nachází se zde velké množství nudistických kempů, pláží a dokonce je pobyt bez plavek dovolen i na těch plážích, které jsou součástí hotelových komplexů. Nikde jinde v Evropě nenajdete tolik míst, v nichž je možné plavat bez zábran. Nudismus v Chorvatsku sahá až do roku  1934, kdy tehdejší následovník anglického krále Eduard VIII. trávil dovolenou se svou manželkou Wallis Simpsonovou na ostrově Rabu a prosil tamní úřady, aby se jeho žena mohla v zátoce Kandarola koupat bez plavek. Vzestup  nudismu  přišel do Chorvatska v padesátých letech, kdy tehdejší Jugoslávie ještě nebyla takovým turistickým centrem, jakým je dnes. Byl to tedy účelný marketingový tah pro nalákání turistů, nutno podotknout, že úspěšný. 

V současné době najdete v Chorvatsku velké množství pláží, na nichž můžete pobývat bez plavek, tato místa jsou označena zkratkou FKK. Největší nudistický kemp se jmenuje Koversada a nachází se u města Vrsar na Istrii.

Nejvíce navštěvovanými nudistickými místy na Jadranu jsou pláž Paklina na ostrově Brači, pláže ostrova Cresu, ostrůvek Lokrum u Dubrovníku, Paklenské ostrovy (dostanete se na ně z města Hvar na ostrově Hvaru), zátoka Vrboska na ostrově Hvaru, Baška na ostrově Krku, pláž Sunj na ostrově Lopud u Dubrovníku, pláže  letoviska Petrčane, pláže Kandarola a Sahara na ostrově Rabu nebo pláž Nugal, která se nachází u letoviska Tučepi.

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje