Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
164

Navštivte národní park MLJET

Jedním z nejkrásnějších ostrovů Jadranu je ostrov MLJET. Patří do skupiny ostrovů jižní Dalmácie a je osmým největším ostrovem v Jaderském moři. Díky teplým létům a mírným zimám pokrývá ostrov rozmanitá středomořská vegetace, celých 72 % ostrova je pokryto nádhernými lesy.

Část ostrova se stala jedním z národních parků Chorvatska. Hojnost ryb, raků, škeblí nebo speciality jako uzená chobotnice jsou lákadlem pro každého labužníka. S Mljetem je spojen i Homérův příběh o Odysseovi, mýtickém králi Ithaky, který po ztroskotání připlul do jeskyně, ve které ho zajala nymfa Kalypsó. Dnes se jeskyně na počest této řecké báje nazývá Odysseovou jeskyní.
Není bez zajímavosti, že je zde zakázán provoz aut. Ostrov si tak zachovává podobu nedotčeného přírodního ráje, kam ještě nepronikly rušivé prvky civilizace.

A právě nedotčená příroda, mírné podnebí, bohatá vegetace, dobré podmínky pro odpočinek, klid, vysoký počet hodin slunečního svitu, čisté moře, příjemné koupání v mořských lagunách, skvělá možnost k potápění a podmořský rybolov - to jsou hlavní důvody pro dovolenou na Mljetu, který je vhodný zejména pro milovníky klidné relaxace uprostřed nedotčené panenské přírody.
Ostrov je dostupný například z Dubrovníku, kam se můžete vypravit pohodlně autem nebo letadlem a dále pak trajektem.

Nabídka ubytování na ostrově MLJET naleznete ZDE !

  

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje