Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
154

Navštivte lázně v Budapešti

Hlavní město Maďarska vzniklo roku 1873 sloučením tří do té doby samostatných částí (Budína, Starého Budína a Pešti). Město rozděluje řeka Dunaj na západní Buda a historickou východní Pešť.
V současné době se Budapešť stává multikulturním centrem plného rozvoje zachovávající si svou historickou tvář. Ročně nabídne akce jako závody vozů Formule 1 nebo Ostrov, na kterém se objevují přední hudební skupiny současnosti. Zaujmou Vás určitě také obrovská obchodní centra a nespočet míst pro zábavu a odpočinek.
V neposlední řadě jsou pak proslulé také lázně v Budapešti. "Neexistuje pravděpodobně jiné město v zemích věřících a možná na celém světě, kde tak hojně tryskají prameny, aby vyléčily všechny neduhy, jako Budaí", napsal v 16. století Evlia Chelebi, jeden z největších středověkých cestovatelů. Slavný turecký spisovatel, cestovatel a historik zřejmě dobře věděl,co tvrdí, protože 128 činných pramenů v zemi přináší na povrch hojnost léčivých vod. V Budapešti - známé jako město lázní – je tak s ničím nesrovnatelný počet přes 30 termálních pramenů- což je světový rekord - a deset z nich dosáhlo označení lázní.

Vychutnejte si chvíle odpočinku v nádherném 8. největším městě Evropské unie. Nabídku ubytování v Budapešti naleznete ZDE !

   

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje