Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
159

Národní park KRKA stojí za návštěvu

Krka je národním parkem už více než 25 let. Pojmenován je po místní řece Krka.

Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik.

Tento park je známý především svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Jeho rozloha je 109 km².  Soustava peřejí, kaskád a vodopádů bude doslova potěšením pro Vaše oči.

Jako vůbec nejkrásnější bývá označován úsek u kaskád Skradinski buk.

Kromě vodopádů Vás určitě zaujme i množství nejrozmanitějších rostlinných druhů. V rákosištích, jezírkách a močálových loukách žije hodně druhů ptactva, obojživelníků a plazů a v samotné řece pak můžeme pozorovat vež 10 druhů ryb.

Park nabízí také mnoho stezek různých obtížností a dovedností. Nejfrekventovanější a zároveň nevyhledávanější jsou stezky v okolí Skradinski a Roški slap.

Ale pozor: v okolí vodopádů je přísně zakázáno potápění, koupání a rybolov. To si ale můžete bohatě vynahradit na některém z dolních jezer.

A můžete zde vyrazit i na výlet lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopádu a na ostrůvek Visovac, kde     můžete obdivovat překrásný františkánský klášter a muzeum.
 
A jak se do tohoto překrásného národního parku dostanete? Autem určitě neminete odbočku na dálnici před Šibenikem, vhodná výchozí místa jsou také města Primošten a Biograd na Moru.

Unikání přírodní krasový terén a především věhlasné vodopády jsou hlavním lákadlem národního parku Krka.

Poznejte jeho krásy i Vy.

   


 

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje