VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

159

Národní park KRKA stojí za návštěvu

Krka je národním parkem už více než 25 let. Pojmenován je po místní řece Krka.

Nachází se v centrální části Dalmácie, v Šibensko-kninské župě nedaleko města Šibenik.

Tento park je známý především svými četnými vodopády a různobarevnými jezírky. Jeho rozloha je 109 km².  Soustava peřejí, kaskád a vodopádů bude doslova potěšením pro Vaše oči.

Jako vůbec nejkrásnější bývá označován úsek u kaskád Skradinski buk.

Kromě vodopádů Vás určitě zaujme i množství nejrozmanitějších rostlinných druhů. V rákosištích, jezírkách a močálových loukách žije hodně druhů ptactva, obojživelníků a plazů a v samotné řece pak můžeme pozorovat vež 10 druhů ryb.

Park nabízí také mnoho stezek různých obtížností a dovedností. Nejfrekventovanější a zároveň nevyhledávanější jsou stezky v okolí Skradinski a Roški slap.

Ale pozor: v okolí vodopádů je přísně zakázáno potápění, koupání a rybolov. To si ale můžete bohatě vynahradit na některém z dolních jezer.

A můžete zde vyrazit i na výlet lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopádu a na ostrůvek Visovac, kde     můžete obdivovat překrásný františkánský klášter a muzeum.
 
A jak se do tohoto překrásného národního parku dostanete? Autem určitě neminete odbočku na dálnici před Šibenikem, vhodná výchozí místa jsou také města Primošten a Biograd na Moru.

Unikání přírodní krasový terén a především věhlasné vodopády jsou hlavním lákadlem národního parku Krka.

Poznejte jeho krásy i Vy.

   


 

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje