Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
173

Kouzelná dovolená na ostrově Visu

Středodalmatský ostrov, který se otevřel cestovnímu ruchu až v devadesátých letech, láká milovníky nemasového turismu. Ptáte se na co? Na nespoutanou přírodu, nádherné výhledy, Titovu jeskyni a v neposlední řadě na vynikající červené víno.

Vis je skrz na skrz prorostlý válečnou historií, která mu dodává dramatický ráz. Nejvíce bývá spojen se slavným generálem Titem, hlavním aktérem jugoslávského partyzánského odboje. Tito se totiž rok a půl ukrýval na tomto Ostrově v jeskyni vysoko v kopcích. Odtud řídil celý odboj, jež vedl k osvobození Bělehradu v roce 1944.

Teď navštěvují Vis lidé, kteří milují objevování nádherných scenérií, koupání na zdejších krásných písčitých a oblázkových plážích, pojídání čerstvých fíků a ochutnávání vín ve zdejším vinařství. To je mimochodem velkolepým zážitkem.

Centrem ostrova je stejnojmenné město Vis. Pokud máte rádi architektonické památky, určitě jej navštivte. Uvidíte zde palác Gariboldi ze 16. století, letní sídlo chorvatského básníka Marina Gazaroviče ze 17. století a farní kostel Matky Boží ze Špilice z 16. století. Ten se pyšní nádhernými malbami Girolama Santacroce.

Dalším zajímavým místem na ostrově je město Komiža, které se nachází 18 kilometrů od Visu. Mezi zdejší architektonické skvosty patří obranná věž, klášter tyčící se nad městem a renesanční kostel Gospa Gusarica.

Největšími atrakcemi Visu jsou ale Titova jeskyně a Modrá jeskyně – ta se tedy nenachází na Visu, ale na ostrůvku Biševo vzdáleném 8 km člunem od Visu. V Modré jeskyni Vás během slunečných dní okouzlí překrásná hra světel. V Titově jeskyni, která se nachází v kopcích 8 kilometrů západně od Komiži, uvidíte perfektně maskovanou skrýš slavného generála Tita, odkud řídil celý partyzánský odboj. 


Vyberte si dovolenou na Visu - klikněte ZDE.

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?






Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje