VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

173

Kouzelná dovolená na ostrově Visu

Středodalmatský ostrov, který se otevřel cestovnímu ruchu až v devadesátých letech, láká milovníky nemasového turismu. Ptáte se na co? Na nespoutanou přírodu, nádherné výhledy, Titovu jeskyni a v neposlední řadě na vynikající červené víno.

Vis je skrz na skrz prorostlý válečnou historií, která mu dodává dramatický ráz. Nejvíce bývá spojen se slavným generálem Titem, hlavním aktérem jugoslávského partyzánského odboje. Tito se totiž rok a půl ukrýval na tomto Ostrově v jeskyni vysoko v kopcích. Odtud řídil celý odboj, jež vedl k osvobození Bělehradu v roce 1944.

Teď navštěvují Vis lidé, kteří milují objevování nádherných scenérií, koupání na zdejších krásných písčitých a oblázkových plážích, pojídání čerstvých fíků a ochutnávání vín ve zdejším vinařství. To je mimochodem velkolepým zážitkem.

Centrem ostrova je stejnojmenné město Vis. Pokud máte rádi architektonické památky, určitě jej navštivte. Uvidíte zde palác Gariboldi ze 16. století, letní sídlo chorvatského básníka Marina Gazaroviče ze 17. století a farní kostel Matky Boží ze Špilice z 16. století. Ten se pyšní nádhernými malbami Girolama Santacroce.

Dalším zajímavým místem na ostrově je město Komiža, které se nachází 18 kilometrů od Visu. Mezi zdejší architektonické skvosty patří obranná věž, klášter tyčící se nad městem a renesanční kostel Gospa Gusarica.

Největšími atrakcemi Visu jsou ale Titova jeskyně a Modrá jeskyně – ta se tedy nenachází na Visu, ale na ostrůvku Biševo vzdáleném 8 km člunem od Visu. V Modré jeskyni Vás během slunečných dní okouzlí překrásná hra světel. V Titově jeskyni, která se nachází v kopcích 8 kilometrů západně od Komiži, uvidíte perfektně maskovanou skrýš slavného generála Tita, odkud řídil celý partyzánský odboj. 


Vyberte si dovolenou na Visu - klikněte ZDE.

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje