VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

163

Dovolená v letovisku Rovinj

Rovinj, jedno z nejhezčích městeček na istrijském pobřeží, se nachází na jeho západní straně mezi Porečí a Pulou. V minulosti bylo toto letovisko rybářskou osadou a rybářským přístavem a i dnes si uchovalo silný rybářský duch, o čemž svědčí četné rybářské lodě a loďky na pobřeží v samotném centru Rovinje.

Nepřehlédnutelnou dominantou města je na nejvyšším místě ostrova postavený kostel sv. Eufemie z 18. století se zvonicí, která je vůbec nejvyšší věží na celém Istrijském poloostrově.
Milovníci památek jistě ocení i Městské muzeum rovinjského dědictví, představující dějiny tohoto překrásného města. Další turistickou atrakcí je například Rovinjské akvárium.
Bohatý je i místní kulturní život, navštívit můžete například festival Val Kulture, Rovinjský letní festival nebo tradiční Rybářské slavnosti.

Zajímavé pro Vás budou i výlety do okolí, kde se nachází například městečko Poreč, vzdálené zhruba 16 km, Bazilika sv. Eufrasia zhruba 16 km, Zámek Pazin zhruba 29 km, Amfiteátr v Pule zhruba 29 km, Národní park Brijuni zhruba 21 km, Souostroví Brijuni zhruba 22 km nebo Limský záliv vzdálený zhruba 7 km.

Také dopravní spojení je výhodné, Rovinj má nejbližší letiště v Pule. Přímé linky létají do Záhřebu, kam je možné dopravit se i autobusem nebo vlakem. Přímo do města Rovinj se pak dostanete i autobusem. Trajektem se do Rovinje dostanete třeba i z Benátek, cesta trvá zhruba 3 hodiny.

Možnosti ubytování v letovisku Rovinj naleznete zde !

  

 

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje