Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
163

Dovolená v letovisku Rovinj

Rovinj, jedno z nejhezčích městeček na istrijském pobřeží, se nachází na jeho západní straně mezi Porečí a Pulou. V minulosti bylo toto letovisko rybářskou osadou a rybářským přístavem a i dnes si uchovalo silný rybářský duch, o čemž svědčí četné rybářské lodě a loďky na pobřeží v samotném centru Rovinje.

Nepřehlédnutelnou dominantou města je na nejvyšším místě ostrova postavený kostel sv. Eufemie z 18. století se zvonicí, která je vůbec nejvyšší věží na celém Istrijském poloostrově.
Milovníci památek jistě ocení i Městské muzeum rovinjského dědictví, představující dějiny tohoto překrásného města. Další turistickou atrakcí je například Rovinjské akvárium.
Bohatý je i místní kulturní život, navštívit můžete například festival Val Kulture, Rovinjský letní festival nebo tradiční Rybářské slavnosti.

Zajímavé pro Vás budou i výlety do okolí, kde se nachází například městečko Poreč, vzdálené zhruba 16 km, Bazilika sv. Eufrasia zhruba 16 km, Zámek Pazin zhruba 29 km, Amfiteátr v Pule zhruba 29 km, Národní park Brijuni zhruba 21 km, Souostroví Brijuni zhruba 22 km nebo Limský záliv vzdálený zhruba 7 km.

Také dopravní spojení je výhodné, Rovinj má nejbližší letiště v Pule. Přímé linky létají do Záhřebu, kam je možné dopravit se i autobusem nebo vlakem. Přímo do města Rovinj se pak dostanete i autobusem. Trajektem se do Rovinje dostanete třeba i z Benátek, cesta trvá zhruba 3 hodiny.

Možnosti ubytování v letovisku Rovinj naleznete zde !

  

 

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje