VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

191

Co potřebujete vědět před cestou autem do Chorvatska


Pojedete-li na Vaši letošní dovolenou v Chorvatsku autem, potom Vám určitě přijde vhod několik užitečných informací.

S velkou pravděpodobností zvolíte z Česka na Jadran trasu přes Mikulov,Vídeň, Graz, Spielfeld/Šentilj (hraniční přechod se Slovinskem) a dále pojedete směrem na Zagreb.
Dobrou zprávou je, že téměř celou tuto trasu pojedete po dálnici. Ve směru od Mariboru začíná v Chorvatsku dálnice hned za hranicemi a vede až do Zagrebu. Ze Zagrebu pak pokračuje velice pěkná dálnice až do Splitu.

Dálniční známky se v Chorvatsku  nepoužívají. Platit ale budete mýtné – dálniční poplatek se pohybuje v rozmezí 20 – 30 kun/100 km.

Povinná výbava Vašeho auta se neliší od našich zvyklostí – v autě musíte mít lékárničku, náhradní žárovky, vestu, výstražný trojúhelník, náhradní pneumatiku a tažné lano.

Děti mladší 12 let musí sedět vzadu, svítit je v Chorvatsku povinné za špatné viditelnosti.

Rychlostní limity jsou podobné jako u nás – max. rychlost na dálnici je 130 km/h, v obci můžete jet maximálně padesátkou a je dobré rychlost dodržovat. Pokuta za její překročení může činit až 15 000 kun, obdržet můžete až 3 trestné body a řidičák Vám mohou policisté odebrat až na 3 roky.

Co se dokladů týká, u sebe musíte mít platný OP nebo ještě lépe cestovní pas, samozřejmě platný řidičský průkaz, doklad o pojištění/Zelená karta a Vaše auto musí mít i mezinárodní označení CZ.

ŠŤASTNOU CESTU Vám přeje Vaše VÍTKOVICE TOURS!!!

Více o cestování po Chorvatsku autem ZDE.

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje