Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
176

Co navštívit ve Slovinsku při cestě na Jadran?

Slovinsko je ideální destinací, kterou můžete navštívit při cestě na Jadran a nemusíte tak jet na jeden zátah.

A co stojí zato ve Slovinsku navštívit?

Bled

Nádherné lázeňské město, které Vás okouzlí skvostným prostředím Julských Alp. Dominantou Bledu je majestátný hrad, pod nímž se rozprostírá ledovcové jezero s malebným ostrůvkem uprostřed. Právě na tomto malém ostrůvku se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie, k němuž se dostanete příjemnou plavbou na loďce. Pokud milujete golf, vezměte si golfové hole s sebou, protože místní golfová hřiště s osmnácti i devíti jamkami opravdu stojí zato. Pro ty, kteří preferují přírodu, je nádherným zážitkem výlet do nedalekého Triglavského národního parku.

Postojenské jeskyně

Unikátní jeskynní systém dlouhý přes dvacet kilometrů je nejdelším jeskynním komplexem v celém Slovinsku. Nejnavštěvovanější jeskyní z tohoto komplexu je jeskyně Postojna, jejíž prolídka trvá zhruba hodinu a půl. Část prohlídky je pěší a část si zpestříte svezením se ve vláčku. V jeskyni se nachází několik bohatě zdobených krápníkových sálů, z nichž nejcennější je Briliantová chodba s nejslavnějším krápníkem. Prohlídka jeskyně je tak zajímavá, že ani Vaše děti s v ní nudit nebudou.

Slovinsko, Bled   

Predjamský hrad

Devět kilometrů od Postojenských jeskyní se nachází Predjamský hrad – další významná turistická atrakce. Jakmile hrad spatříte, okamžitě budete fascinovaní jeho dramatickým umístěním pod skalním převisem. Hrad pochází ze 13. století a původně byl postaven v gotickém stylu. Jeho dnešní podoba je ovšem renesanční, hrad byl totiž v 16. století přestavěn. Při prohlídce uvidíte 15 zajímavě řešených pokojů a galerii.

Přespat ve Slovinsku můžete hned v několika příjemných hotelích. Jejich přehled naleznete ZDE. 
  

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje