Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
198

Co na dovolené v Chorvatsku rozhodně musíte vyzkoušet

Až budete trávit dovolenou v jedné z nejkrásnějších zemí letní dovolené – Chorvatsku, určitě si nenechte ujít následující:

- Výlet lodí s fishpicknickem – ať už budete v Chorvatsku kdekoli, téměř všechna přímořská pobytová místa nabízejí výlety lodí, během nichž dostanete vynikající občerstvení v podobě grilované ryby, zeleniny a chorvatského vína, to je mnohdy podáváno právě na lodích zředěné, aby Vám během plavby nebylo těžko

Pršut – sušená vepřová šunka představuje v Chorvatsku vyhlášenou pochoutku. Obvykle se servíruje s pečivem, olivami a salátem.

Paški sýr – lahodná chuť jedinečného sýru, který se vyrábí na ostrově Pagu, je skutečným zážitkem. K jeho výrobě se používá ovčí mléko, jež je obohaceno o mořskou sůl a chuť bylinek, které ovce celých deset měsíců v každém roce spásají.

 Pršut  

Prošek – vynikající aperitiv by rozhodně neměl v Chorvatsku uniknout Vašim chuťovým buňkám. Je nasládlý, zlatavě zbarvený a podává se chlazený nejlépe s plátkem pomeranče.

Čerstvé fíky – pokud uvidíte stromy plné fíků, neváhejte a ochutnejte je! Jsou vynikající, naprosto odlišné od těch, které jsou v dostání v našich obchodech. Fíky se prodávají i v chorvatských obchodech, ale nejlepší to budete mít někde na tržnicích. Pokud se Vám podaří přinést si je domů, doporučujeme posypat je trochou mouky a dát je na chvíli do trouby – pak jsou vskutku vynikající.

Rakija – jedná se o domácí pálenku, která se v Chorvatsku podává nejen jako aperitiv ideální k pršutu, ale také jako lék při žaludečních obtížích. Chorvaté ji pokládají za životabudič a používají ji také při nachlazení. Účinkuje prý velmi dobře!

Levandule – Chorvatsko je levandulová země! Proto by právě levandule v podobě pytlíčku nebo ve svázané podobě rozhodne neměla chybět ve Vašem zavazadle při cestě domů. Z levandule se vyrábí v Chorvatsku i mnoho kosmetických produktů, které mají léčivé a zkrášlující účinky – krémy, aromatické kapky a podobně. A co si budeme povídat, levandule prostě nádherně voní.

 

  

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje