VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

55

Chystáte se autem na dovolenou? Níže najdete pár užitečných rad a postřehů pro dlouhé cesty

Někdo na dovolenou letí letadlem, někdo vlakem, někdo sedí doma a někdo jede autem. Tuto poslední variantu mnozí také volí proto, že nejsou závislí na času odjezdu a zastavují podle svého uvážení.
Přinášíme pár základních rad, kterými je dobré se řídit při dlouhých cestách autem, což je mimochodem nejčastější způsob nás Čechů při přesunu na dovolenou.

*  Hlavní zásadou je nespěchat a dělat časté zastávky. 

*  Před každou delší cestou je dobré nechat automobil zkontrolovat – doplnit provozní kapaliny, prohlédnout  podvozek a brzdy. Sami můžete překontrolovat opotřebení a dostatečný tlak v pneumatikách, dobré je také doplnit kapalinu v ostřikovačích. Určitě neuděláte chybu, přibalíte-li si sebou drobné nářadí v případě malé poruchy vozidla.

*  Pro všechny případy si sebou určitě přibalte i litrovou láhev s motorovým olejem. Kupujte vždy podle doporučení výrobce (najdete jej v manuálu k automobilu či servisní knížce). Na velkých čerpacích stanicích mají výběr motorových olejů dostatečný, jednodušší a ve většině případů i levnější je vzít potřebnou zásobu již z domova.

*  Dále je důležité správně naložit do auta zavazadla, ta nejtěžší patří dospodu. Na plato zavazadlového prostoru nedávejte ideálně nic, maximálně něco velmi lehkého (mikina, čepice), v případě nehody by tento předmět ohrozil posádku.

*  Máte-li ve vozidle navigaci, je i přesto dobré mít v záloze vytisknutý popis cesty. Neuškodí si do auta vzít také klasickou papírovou mapu – starý známý autoatlas. Ten prokáže neocenitelnou službu v případě poruchy navigace.

*  Kde je nejlepší tankovat palivo? Určitě mimo hlavní dálniční tahy, kde je rozdíl klidně i 5 - 10 korun na litr. Stačí sjet z dálnice a natankovat v nejbližší obci. Ovšem pozor: menší pumpy nemají otevřeno nonstop a často také berou pouze hotovost.
Pokud Vám ovšem palivová měrka ukazuje velice nízký stav nádrže, raději nevolte čerpací stanici mimo hlavní tah, může se vám stát, že jednoduše „dojde šťáva“ a to může být obzvlášť nepříjemné. I v těchto případech s sebou raději vozte menší kanistr.

*  Důležitou otázkou také je, kdy jet, zda v noci, či přes den. V noci je výrazně menší provoz a posádku neohrožují ani sluneční paprsky. Tuto variantu ve většině případů také ocení rodiny s dětmi, které většinu cesty prospí. Na druhou stranu, ne každý se dovede soustředit na jízdu i pozdě v noci. Nepodceňujte tak své síly při nočním řízení, raději zastavte, prospěte se, nebo se vystřídejte s dalším řidičem.

*  Během jízdy zvolte lehkou stravu a pijte neperlivé, neslazené nápoje. Ideální je ovocný čaj nebo obyčejná voda. K jídlu je nejvhodnější ovoce a zelenina. Budete mít dostatek energie a tělo nebude mít tendenci „si pospat”. V dnešní době mnoho řidičů volí také nejrůznější energetické nápoje.

 

 

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje