VÍTKOVICE TOURS s.r.o. - Česká jednička na Jadranu Realizace: MagicWare

Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

207

Autem do Chorvatska? Proč ne?

Asi nejvyužívanější a také nejpohodlnější trasa z Česka na Jadran vede přes Mikulov,Vídeň,Graz, Spielfeld/Šentilj / hraniční přechod se Slovinskem / a dále směrem na Zagreb a pak už dle vašeho místa pobytu.
Celou trasu až k jadranskému moři přitom můžete jet po dálnici. Ve směru od Mariboru začíná v Chorvatsku dálnice hned za hranicemi a vede až do Zagrebu. Ze Zagrebu pokračuje velice pěkná dálnice až do Splitu.
Pokud byste jeli přes Maďarsko,pak od tamních hranic až do Zagrebu je dálnice rovněž zcela hotova.

Na vjezdu na chorvatskou dálnici obdržíte kartu, kterou při výjezdu z dálnice odevzdáte a zaplatíte poplatek. Mýtné za použití mostu (Krk) či tunelu (mimo níže uvedené úseky dálnice) se ale platí před vjezdem. Platit lze v kunách, eurech i platební kartou.

Rychlostní limity v Chorvatsku jsou dost podobné těm českým,takže i při letošní cestě na Jadran autem nezapomeňte,že v obci můžete jet nejvýše 50 km/h, mimo obec 90 km/h,na rychlostní silnici 110 km/h a po dálnici 130 km/h.
Výjimku tvoří osobní auta s přívěsem nebo karavanem - ty mohou jet mimo obec maximálně 80 km/h, a to i na dálnicích a rychlostních silnicích.

Více o cestování po Chorvatsku autem zde:

http://www.chorvatsko.cz/moto/index.html

 nebo zde http://www.hak.hr/

Tak šťastnou cestu bez nehod a zbytečných pokut...

Nejčastěji hledáte

 • 1

  Dovolená s programem

  Nevíte co vymyslet za zábavu vašim dětem na dovolené? Přenechejte to našim zkušeným animátorům a navštivte naše Neptun kluby na Jadranu. Naše tipy ZDE

 • 2

  Dovolená ve dvou

  Chcete strávit společné a příjemné chvíle na dovolené ve dvou a zapomenout na celoroční stress? Naše tipy naleznete ZDE

 • 3

  Rodinná dovolená s dětmi

  Dovolenou s dětmi můžete strávit ve vybavených resortech se zázemím, bazény, dětskými koutky a hlavně s bonusy v podobě Dětí zdarma. Naše tipy ZDE

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Vítkovice tours, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje