TRAVEL FAMILY s.r.o. - Vítkovice Tours Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: info@ckvt.cz

WEB: www.ckvt.cz

Vila VAROŠ

 • Kód produktu: HR-02843-3
 • Do centra: 50m
 • K moři: 60m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Střední Dalmácie, Split Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Produkt CKVT, Skupina produktů 3

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Poloha

  luxusní vila je situována s výhledem na svah kopce Marjan, 50 m od centra „nejkrásnějšího města na světě“ – Splitu. Vila je obklopena zahradami se středomořskými bylinkami a keři Cypříšků.

 • Vybavení a služby

  bazén, lehátka, slunečníky, posezení, domácí kino, terasa, šatna, TV, telefon, elektrické piano, vířivka, klimatizace, podlahové topení, chlazená vinotéka, prádelna, garáž, zabezpečovací systém, studovna, pokoj pro hosty.

 • Ubytování

  kapacita vily je 7 osob. Tato třípatrová vila byla postavena z pečlivě vybraných materiálů, pro nejnáročnější klienty. V přízemí se nachází prostorný obývací pokoj s odpočinkovou částí, plně vybavená moderní kuchyň a jídelní část. V prvním patře je jedna ložnice vybavená dvoulůžkem, domácím kinem a terasou s orientací na moře, prostornou šatnou a velkou koupelnou s vanou. V druhém patře je velká ložnice s dvoulůžkem, která je vybavena TV a má vstup na krásnou terasu se sedací soupravou. V tomto patře se nachází také pokoj s oddělenými lůžky a balkónem, elektrickým piánem, koupelnou se dvěma sprchovými kouty a vířivkou.

 • Stravování

  vlastní, možnost objednání snídaní a dalších jídel.

 • Pláž

  vzdálenost na pláž je 1000 m.

 • Sport a zábava

  dle místní nabídky.

 • Doplňující informace

  výměna povlečení častěji než 1x týdně za poplatek 50 EUR, každodenní výměna ručníků za poplatek 100 EUR, úklid navíc za poplatek 50 EUR, možnost vypůjčení lodě, vratná kauce - 1 000 EUR - platí se na místě.

 • Poznámka

  Na ceny pobytů nelze uplatnit slevy pro věrného zákazníka ani žádné další slevy. Vratná kauce - 1000 EUR - platí se na místě., výměna povlečení častěji než jednou týdně ( za poplatek 50 EUR), každodenní výměna ručníků za poplatek 100 EUR, úklid navíc za poplatek 50 EUR, možnost vypůjčení lodě.

 • Cena zahrnuje

  7x/14x ubytování, spotřebu vody a energie, používání kuchyňského vybavení, závěrečný úklid, 1x týdně výměnu ložního prádla a ručníků, pobytovou taxu.

 • Volitelné doplatky

  MOŽNOST DOKOUPENÍ: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Denní výměna ručníků a úklid - 100 EUR.

 • Individuální storno podmínky

  Pro toto ubytovací zařízení platí následující individuální storno podmínky, ve smyslu účtování výše odstupného při odstoupení zákazníka od Smlouvy o zájezdu: 30 a více dní před zahájením zájezdu 30% z ceny zájezdu, 29-8 dní 50%, 7-4 dny 90%, 3 a méně dnů 100%.

Interaktivní mapa oblasti

Střední Dalmácie

Split

Split je největší město na chorvatském pobřeží, hlavní hospodářské, kulturní a dopravní středisko Dalmácie s 200 tis. obyv. Je významným střediskem cestovního ruchu a typickým dalmatským městem s velkým bohatstvím vegetace, včetně lesních porostů. Split je mimořádně bohatý na kulturní památky. Jeho Diokleciánův palác byl zapsán v roce 1979 do listiny kulturního dědictví organizace UNESCO.

Split leží na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem, jehož západní část zaujímá kopec Marjan s krásným lesoparkem. Pohoří Kozjak a Mosor chrání město ze severu a severovýchodu před vnitrozemskými vlivy.
Podnebí je středomořské, s velmi suchými teplými léty; průměrná teplota v červenci dosahuje 26,2 °C, zimy jsou vlhké a mírné. V okolí se pěstuje ovoce, zelenina a vinná réva.
Split má nejvýznamnější osobní a důležitý nákladní přístav (trajekty a lodní linky na středodalmatské a jihodalmatské ostrovy, dálkové lodní a trajektové linky i do Itálie), letiště, vlakové nádraží (železniční trať přes Knin do Záhřebu), velké autobusové nádraží. Ve Splitu je jedna marina a tři klubová přístaviště jachet.

Ubytování ve Splitu
Split má velmi širokou nabídku hotelového ubytování od nejluxusnějších pětihvězdičkových hotelů až po jednoduché hotelové ubytování.

Koupání ve Splitu
Ve Splitu je 6 městských koupališť (vstupné) - drobné oblázky, písek, pláže doplněné uměle. Hlavní z nich je koupaliště Bačvice blízko středu města (možnost koupání i pro invalidní osoby). Je však mnoho možností příjemného bezplatného koupání ve volné přírodě, především na členitém pobřeží poloostrova Marjan u Oceánografického ústavu v blízkosti mysu Marjan a na severovýchodním pobřeží tohoto poloostrova.
Pláž Bačvice byla vyznamenány tzv. Modrou vlajkou kvality.

Sport ve Splitu
Split má dobré podmínky pro sportování, a to především prostřednictvím různých sportovních klubů. Jsou tu např. čtyři kluby vodních sportů, potápěčské kluby (Bene má i programy pro děti, Lučica, Mornar, Split a Špinut), jezdecký klub (jezdecká škola, vyjíždky na koních), působí tu klub horské turistiky Mosor, myslivecký spolek, tenisová škola v nedalekém městečku Stobreč, jsou možnosti provozovat další míčové sporty, včetně plážového volejbalu. Jsou dobré podmínky pro vodní sporty. Fungují půjčovny sportovních potřeb, půjčovny motorových člunů, jachet, vodních skútrů. Marina. Je zde známý fotbalový stadion oblíbeného fotbalového klubu Hajduk Split (architektonicky zajímavý sportovní komplex ve tvaru rozevřené mušle z r. 1979) ve čtvrti Poljud.

Zábava ve Splitu
Split nabízí bohatý zábavní život: diskotéky a kluby, noční bary, mnoho pohostinských zařízení k příjemnému posezení venku i uvnitř. Mladou generací je vyhledáván klub Pepsi F1 u Trogiru (15 km od Splitu směrem na Trogir), jeden z největších na pobřeží (2 patra pojmou 3700 návštěvníků), má bohatý program diskoték, akcí a koncertů.

Kultura Splitu
Dne 7. května, na svátek sv. Domnia (Sveti Dujma či Duje), kdy je místní den pracovního klidu, se konají velké oslavy a lidové slavnosti.
Od 23. do 4. července probíhá festival populární hudby Melodie Jadranu (Melodije Jadrana).
V červenci a srpnu se konají různé akce Splitského folklorního festivalu, koncerty populární hudby, lidové slavnosti, veletrh vína, květin aj.
Od poloviny července do poloviny srpna probíhá tradiční kulturní festival Splitské léto (Splitsko ljeto): koncerty, divadelní a operní představení jak v koncertních a divadelních sálech, tak i pod širým nebem (na peristylu, na malých náměstích v areálu paláce aj.).
K významným kulturním akcím patří v dubnu literární festival Marulićovy dny (Marulićevi dani) a v říjnu festival Kniha Středomoří (Knjiga Mediterana).
Ve Splitu je několik významným divadel, především Chorvatské národní divadlo, Divadlo mladých, Loutkové divadlo aj.Zajímavými kulturními zařízeními jsou i zdejší velmi cenná muzea:

Archeologické muzeum (Arheološki muzej)
Etnografické muzeum (Etnografski muzej)
Galerie Meštrović v někdejší Meštrovićově vile a v zámečku Kaštelet, galerie vystavuje výhradně díla Ivana Meštroviće (viz tematický článek: Split a dílo Ivana Meštroviće)
Muzeum chorvatských archeologických památek (Muzej hrvatskih arheoloških spomenika)
Muzeum města Splitu (Muzej grada Splita)
Muzeum historie námořnictví (Povijesno-pomorski muzej
Přídovědecké muzeum (Prirodoslovni muzej)
Sbírky františkánského kláštera v Poljudu (Zbirka franjevačkog samostana)
Klenotnice splitské katedrály (Riznica splitske katedrale)
Umělecká galerie (Galerija umjetnina)

Historie a památky Splitu
Původní ilyrsko-řeckou osadu Aspalathos si vybral císař Dioklecián za místo pro svou rezidenci po abdikaci (pocházel ze sousedních Salon, byl Ilyr). Zde žil do smrti a byl zde i pohřben. Palác pak sloužil jako útočiště sesazených římských císařů a jejich rodin. Ve Splitu, v jeho pevných hradbách našli nový bezpečný domov utečenci ze sousedních Salon po jejich zničení Avary a Slovany v 6. stol.

Split se stal v 5. stol. biskupským sídlem. Za chorvatských králů došlo k jeho opětovnému rozkvětu, stejně jako za chorvatsko-uherských králů, za nichž Split získal autonomii. V 15. stol. přervala tento úspěšný rozvoj Benátská republika, která jej zbavila všech práv a svobod.

V 16. stol. v období humanismu bylo město důležitým střediskem chorvatské kultury. Nejvýznamnějším představitelem humanismu ve Splitu byl splitský rodák - filozof, spisovatel a učenec evropského formátu Marko Marulić, mimo jiné autor první tištěné knihy v chorvatštině (viz tematický článek: Marko Marulić a Split).
Od 16. stol. byl Split ve stálém nebezpečím tureckých nájezdů. Hranice území ovládaného Benátskou republikou a tureckou říší vedla sousedním Solinem, na říčce Jadro.

Znovuoživení přišlo až po pádu Benátské republiky koncem 18. stol., za krátkého francouzského panství. Za následující rakouské vlády byl Split jedním z hlavních ohnisek boje za národní obrození a uvědomění Chorvatů. V r. 1918 se stal spolu s celou Dalmácií součástí Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Za druhé světové války byl okupován Italy, po nich Němci. Osvobozen byl v r. 1944 a byl vrácen Chorvatsku v rámci Jugoslávie.

Výlety ze Splitu
- Split, skalní kostelík na Marjanu
- vrch Marjan s prohlídkou místních středověkých kostelíků, z vrcholu krásný výhled (jezdí tu i turistický ekovláček).
- Solin 6 km
- pevnost Klis 12 km, možno prodloužit k jeskyni Vranjača
- Sinj 32 km
- Šibenik a vodopády řeky Krky 98 km
- Omiš 26 km
- Trogir 26 km
- výlety do pohoří Kozjak (podrobněji tematický článek: Putování pohořím Kozjak) nebo Mosor (podrobněji tematický článek: Mosor)

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

* Povinné údaje