Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.cz

KRONOS

 • Kód produktu: GR-5802KR
 • K pláži: cca 150m
 • Do centra: cca 100m
 • Letiště: cca 140km
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Řecko, Olympská riviéra, Platamonas Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt VTT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  • Výhodná poloha v centru letoviska a nedaleko pláže
  • Pestrá nabídka služeb
  • Vhodné pro rodiny s dětmi

 • Poloha

  Hotel se nachází v centru živého letoviska Platamonas. V blízkosti hotelu je dostatek nákupních i zábavních možností. Jsou zde taverny, restaurace, bary, obchody, butiky, banka a bankomaty. Nad letoviskem se tyčí zřícenina hradu Platamonas. Hotel se nachází pouhé 2 minuty chůze od pláže.

 • Vybavení a služby

  V hotelu je recepce 24h, restaurace, bazén, dětský bazén, terasa s lehátky a slunečníky, bar u bazénu, dětské hřiště, stolní tenis, zahrada, parkoviště. V hotelu je také k dispozici fitness centrum, sauna, masáže (za poplatek). Během sezóny hotel pořádá barbecue a řecké večery.

 • Ubytování

  Hotel nabízí 2lůžkové pokoje s možností přistýlky a rodinné pokoje s palandou pro děti. Pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou, WC, TV/SAT, telefonem, trezorem, lednicí, fénem, klimatizací, Wi-Fi připojením, balkónem nebo terasou s výhledem do zahrady, bazén nebo hory.

 • Stravování

  Snídaně a večeře formou bufetu.

 • Pláž

  Písečná pláž s oblázky je cca 150 m od hotelu přes místní komunikaci. K dispozici jsou lehátka a slunečníky, nabídka vodních sportů (za poplatek).

 • Vzdálenosti

  Pláž: cca 150 m
  Letiště: 140 km

 • Shrnutí

  Moderní hotel s ideální polohou v centru letoviska a nedaleko pláže je vhodný pro páry i pro rodinnou dovolenou.

 • Poznámka

  Povinná pobytová taxa: 1,50 € za pokoj a noc. Poplatek je účtován za celý pokoj, nikoliv za osobu a platí se na místě.

 • Cena zahrnuje

  letenku Praha - Thessaloniki - Praha včetně leteckých poplatků spojených s leteckou dopravou, transfery v destinaci, 10x nebo 11x ubytování, stravování dle ceníku, služby zástupce TRAVEL FAMILY (Viamare, VTT, Vítkovice Tours)

 • Volitelné doplatky

  cestovní pojištění Uniqa vč. storna: od 40 Kč/osoba/den
  dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

 • Ceny jsou kalkulovány

  k 1.10.2018

Interaktivní mapa oblasti

Olympská riviéra

Dlouhé písečné pláže, průzračně čisté moře a fantastický výhled na bájnou horu, kterou si podle řecké mythologie za svůj domov vybralo 12 bohů, odkud vládli Zemi. To a mnohem více nabízí Pierie, známá též jako Olympská riviéra, která zabírá na 70 km pobřeží Egejského moře. Najdete ji zhruba 100 km jižně od Thessaloniki, kde také přistávají naše lety. Stále hodně turistů ale volí dobrodružnější cestu – koupí si jen pobyt a do cílového místa vyrážejí jako před patnácti dvaceti lety auty nebo na stále populárnějších motorkách.

Zdejší vyhlášené pláže nenabízejí jen množství slunečníků a lehátek, ale také hřiště na volejbal, v Nei Pori je i fotbalové hřiště. Mnohé hotelové pláže a také městské pláže v Nei Pori a Leptokarii jsou bezbariérové.

Turistická sezóna zde trvá poměrně dlouho – od začátku května až do poloviny října – jarní a podzimní termíny využívají rovněž turisté, kteří přijíždějí na některý z okružních zájezdů, během nichž poznají celé Řecko. Do Pierie je lákají nejen nádherné pláže povětšinou s pozvolným vstupem do moře, ale také snadná dosažitelnost významných historických, kulturních a přírodních památek, mezi něž patří druhé největší řecké město Thessaloniki (Soluň), Dion, Vergina, údolí Tempi, městečko Kalambaka čikláštery Meteora. V řečtině znamená slovo „metéoros“ vznášet se mezi nebem a zemí a označuje např. dráhu meteoritu. Zde, na místech blízkých nebi – na vrcholcích skal, tyčících se jako věže do výšky nad řekou – stojí tyto mnichy postavené kláštery. Když se v údolí začne stmívat, ale slunce ještě úplně nezajde, nebo když nad horami visí ranní mlha, vypadají kláštery jako by se skutečně vznášely. Celé toto místo je magické, tajuplné, naplněné energií. Kdo může, nechť v tomto kraji zůstane déle nežjen několik hodin.

Časově poněkud náročnější je cesta do Athén, ovšem najde se vždy řada zájemců, kteří do hlavního řeckého města rádi vyrazí, velkým lákadlem je nově otevřené archeologické muzeum pod Akropolí. A nudit se v něm nebudou ani děti.

Pierie je zásobována čistou vodou z ledovců Olympu, díky čemuž se zde vytváří velmi příjemné mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší. Proto je oblast doporučována pro pobyty astmatiků a alergiků. Má také příznivé účinky na horní cesty dýchací apobyty jsou vhodné též u osob s lupénkou. Riviéru tvoří malé rybářské vesničky, nově postavená turistická letoviska (Katerini, Paralia, Olympiaki Akti, Varikos, Plaka, Leptokaria, Panteleimon, Platamonas, Nei Pori aj.), která nabízejí ubytování ve studiích, malých rodinných hotýlcích, penzionech i v hotelových komplexech a areálech s nejmodernějším vybavením a vyhledávanými spa centry. Správním městem oblasti je město Katerini, které leží jižně odThessaloniki, ve vzdálenosti cca 65 km.

Platamonas

Zjistěte vše o tomto populárním letovisku

 • Pláž v Platamonas je pokrytá pískem s občasnými kamínky a za mimořádnou čistotu a služby ji
  Evropská unie pravidelně oceňuje Modrou vlajkou.
 • Dominantou letoviska Platamonas je hrad z 13. století, který v dálce na zalesněném kopci střeží
  místní pláž i celé letovisko.
 • Podnebí na Olympské riviéře má příznivé účinky na horní cesty dýchací a pobyty zde jsou vhodné pro astmatiky a alergiky.
Na řecké pevnině v oblasti zvané Olympská riviéra leží přístav a malebné městečko Platamonas. Původní rybářská osada se díky své krásné písečné pláži s občasnými kamínky stala oblíbeným letním cílem turistů z celého světa. Pohádkovou atmosféru dokresluje středověký hrad, který v dálce na zalesněném kopci střeží pláž i celé letovisko.

V Platamonas i v celé oblasti se těšte na čisté, a hlavně příjemně vyhřáté moře. Na vrcholu
sezóny vás potěší teplotou vody kolem 25 °C. Vyberete si tu z nabídky vodních sportů, půjčí vám šlapadla, lodičky nebo kanoe. Na pláži si zahrajete plážový volejbal a za dalšími zážitky vás vláček sveze do sousedního letoviska Nei Pori. Cestou zpět se zastavte na něco dobrého v jedné z místních taveren, a pokud vám budou síly stačit, vplujte na parket některé ze zdejších diskoték. V Platamonas to žije téměř 24 h denně.

Počasí

Celou oblast zásobují čistou vodou ledovce Olympu, čímž se zde vytváří příjemné mikroklima s minimem srážek a stálou teplotou ovzduší. Podnebí na Olympské riviéře má příznivé účinky na horní cesty dýchací a pobyty zde můžeme doporučit astmatikům a alergikům.

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje