Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.cz

Kalydna

 • Kód produktu: GR-3400KA
 • K pláži: 280m
 • Do centra: 100m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Řecko, Kalymnos, Panormos - Kantouni Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt Viamare

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  • Klidné prostředí
  • Vhodné pro rodiny s dětmi i páry
  • Blízko centra i pláže

 • Poloha

  Budovy hotelu Kalydna jsou postaveny v tradičním egejském stylu v klidném místě nedaleko nejkrásnějších pláží Kalymnos. Obchod, kavárna, taverna a obchod se suvenýry jsou také nedaleko. Místní autobusová linka vás dopraví několikrát denně do hlavního města Pothia.

 • Vybavení a služby

  V hotelu je recepce, bazén s lehátky a slunečníky, bar u bazénu, bar v hlavní budově, místo na parkování. Pořádají se zde kurzy potápění a kurzy sportovního lezení.

 • Ubytování

  Hotelové budovy jsou postaveny okolo krásného bazénu a stále kvetoucí udržované zahrady. Jsou jednopatrové a z teras a balkónů je výhled k bazénu nebo do zahrady. Pokoje, studia a apartmány jsou v přízemí nebo v 1. patře. Pokoje jsou 2lůžkové, studia až 4lůžková a apartmány mají 1 ložnici se 4 lůžky. Pokoje, studia a apartmány jsou vybaveny sprchou, WC, ledničkou, TV/SAT, sejfem (za příplatek), fénem a klimatizací (za příplatek). Studia a apartmány mají navíc kuchyňský kout (včetně vařiče a základního nádobí). Wi-Fi je ve společných prostorách hotelu a dětská postýlka je na vyžádání.

 • Stravování

  V ceně je kontinentální rozšířená snídaně podávaná formou bufetu podávaná na terase hotelu, u hotelového baru si můžete po celý den dopřát nápoje a další občerstvení (platba na místě).

 • Pláž

  Krásná písečná pláž Kantouni je vzdálena od hotelu jen pár minut. Nedaleko je i další krásná pláž této oblasti, pláž Linarea a pláž Platy Gialos.

 • Vzdálenosti

  od pláže: cca 280 m.
  od centra letoviska: cca 100 m.

 • Informace o ubytování, web provozovatele

  2-4 lůžka
  snídaně

 • Shrnutí

  Ubytování s výbornými službami, v krásném prostředí, kde se dá předpokládat klid a pohoda. V okolí jsou skvělé příležitosti k vycházkám do hor. Snadno se také dostanete do hlavního města.

 • Slevy pro děti

  2 DĚTI UBYTOVÁNÍ ZDARMA = 2 děti mají ubytování zcela ZDARMA, platí pouze letenku a transfer
  1. dítě a 2. dítě do 6 let na přistýlce (3. nebo 4. lůžko) platí pouze 7990/9990 Kč (7/14 nocí). Počet míst je omezen. Platí na vybrané letecké termíny a do vyčerpání kapacit.

 • Poznámka

  Povinná pobytová taxa: 1,50 € za pokoj a noc. Poplatek je účtován za celý pokoj, nikoliv za osobu a platí se na místě.
  Povinná pobytová taxa: 0,50 € za studio/apartmán a noc. Poplatek je účtován za celý apartmán/studio, nikoliv za osobu a platí se na místě.

  Na toto ubytovací zařízení se vztahují individuální podmínky při stornování nebo změně zájezdu.

 • Cena zahrnuje

  letenku Praha - Kos - Praha včetně leteckých poplatků, transfery, 7x nebo 14x ubytování, stravu dle popisu, služby zástupce TRAVEL FAMILY (Viamare, VTT, Vítkovice Tours, Kovotour)

 • Volitelné doplatky

  Cestovní pojištění vč. storna: od 50 Kč/osoba/den
  klimatizace: cca 6 €/den (platba na místě)
  sejf: cca 7 €/týden (platba na místě)
  dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

 • Ceny jsou kalkulovány

  k 20.9.2019

Interaktivní mapa oblasti

Kalymnos

Kalymnos

Kalymnos je nádherný ostrov s malými a tichými zátokami. Budete zde obdivovat písečné i oblázkové pláže a vodu, která je neuvěřitelně průzračná a čistá. Naleznete zde zbytky starých sídel a setkáte se s tradicí sběru mořských hub, které se obtížně dobývaly z hlubin moře. Novou historii ostrova začaly psát výjimečné podmínky místního horského masivu, který je přerušován vysokými stěnami a jeskyněmi, které objevili sportovní lezci.

Kalymnos je ostrov v Egejském moři, který leží mezi ostrovy Kos (12 km jižně) a Leros a je čtvrtým největším ostrovem souostroví Dodekanés. Ke Kalymnu dále patří menší ostrovy Telendos, Pserimos, Kalolimnos, Plati a další menší ostrovy, které nejsou obydleny. Na ostrov se snadno dopravíte trajektem z přístavu Mastichari na Kosu. Malý trajekt Vás dopraví na Kalymnos asi za 30 minut a velký trajekt asi za hodinu.

Pobřeží ostrova Kalymnos je členité s chráněnými zátokami s křišťálově čistou vodou. Pláže zde nejsou nikdy přeplněné. Mezi nejproslulejší pláže patří malá pláž Akti, Arginonta, oblázková pláž Palionissos a další. Je zde i řada pláží, které jsou dostupné pěšky nebo lodí, např. pláž Armires nebo Sikati.

Na ostrově naleznete řadu zajímavostí, které vypovídají o zajímavé minulosti ostrova. Jsou zde zbytky starověkých osídlení až ze 4. století př. n. l. V hlavním městě Pothia je archeologické muzeum, kde uvidíte nálezy z ostrova. Symbolem Kalymnosu je klášter Agios Savas, který stojí na kopci nad hlavním městem a je nepřehlédnutelný. Je zasvěcen patronovi ostrova sv. Savasovi z Kalymnosu, který patří mezi nejnovější světce řecké ortodoxní církve (zemřel v roce 1947). Nedaleko kláštera Agios Savas se nalézá tradiční dům, kde můžete vidět, jak se žilo na ostrově v minulosti.

Na ostrově funguje poměrně dobře autobusová doprava. Největší přístav je v hlavním městě Pothia, kde také žije nejvíce obyvatel. Dalším přístavem je Myrties, odkud se snadno dostanete několikrát denně na ostrov Telendos.

Místní obyvatelé se živí turistikou, pěstováním vinné révy, oliv, pomerančů a pěstováním zeleniny. Ostrov proslul v minulosti sběrem mořských hub, které se používaly jako mycí houby. Mořské houby se sbírají stále, ale sběr je značně omezen, protože hub je málo. V hlavním městě ostrova je několik obchodů, kde se houby nabízejí jako zajímavý produkt pro turisty. Doporučujeme vám návštěvu námořního muzea. Je v hlavním městě a naleznete zde předměty, které potápěči a sběrači hub potřebují pro svoji práci a také řadu dobových fotografií. Dalším zajímavým místem je muzeum Nikolaose Vouvalise, který obchodoval s houbami. Dozvíte se řadu zajímavostí o potápění a sběru hub. Muzeum se nalézá v domě, kde rodina tohoto obchodníka žila.

Ostrov je velmi vhodný pro vycházky do přírody. Jsou zde značené turistické cesty a to i do ne snadno přístupných terénů. Jedná se o zajištěnou cestu (ferátu), která je pro zvýšení bezpečnosti opatřena fixními lany. Další zajímavé turistické trasy jsou na ostrově Telendos.

V posledních letech ostrov Kalymnos proslul jako středisko sportovního lezení. Konalo se zde několik významných mezinárodních lezeckých akcí a to i těch nejprestižnějších. Je zde již více jak 2700 lezeckých cest včetně i velmi obtížných. V roce 2009 zde zdolal nejobtížnější lezeckou cestu náš lezec Adam Ondra (tehdy mu bylo 16 let).

Panormos - Kantouni

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje