Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.cz

CARIAN HOTEL

 • Kód produktu: GR-3401CA
 • K pláži: 0m
 • Do centra: 500m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Řecko, Kalymnos, Masouri Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt VTT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  • Vhodné pro rodiny s dětmi nebo páry
  • Vynikající poloha
  • Ubytování pro náročnější klienty

 • Poloha

  Carian Hotel se nachází přímo u pláže a nabízí ubytování v krásně zařízených pokojích. V hotelu je k dispozici spa centrum. Z terasy hotelu si užijte krásný a romantický výhled na malý ostrůvek Teledos. V okolí hotelu naleznete restaurace a taverny. Nedaleko hotelu je mini market. Hotel je ideální volbou pro strávení dovolené plnou relaxace a je vhodný především po páry.

 • Vybavení a služby

  V hotelu je recepce, spa centrum (za poplatek), bazén, restaurace.

 • Ubytování

  Hotel nabízí ubytování ve standardních dvoulůžkový pokojích nebo v pokojích superior. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, WC, satelitní TV, telefonem, trezorem, Wi-Fi zdarma, fénem, balkonem nebo terasou s výhledem na moře nebo do zahrady.

 • Stravování

  Snídaně formou bufetu.

 • Pláž

  Pláž je přímo u hotelu.

 • Vzdálenosti

  Pláž: přímo u hotelu
  Centrum: cca 500 m

 • Shrnutí

  Hezké ubytování přímo u pláže, v blízkosti restaurací a centra letoviska, s výhledem na malý ostrov Teledos, vhodné předevčím pro páry.

Interaktivní mapa oblasti

Kalymnos

Kalymnos

Kalymnos je nádherný ostrov s malými a tichými zátokami. Budete zde obdivovat písečné i oblázkové pláže a vodu, která je neuvěřitelně průzračná a čistá. Naleznete zde zbytky starých sídel a setkáte se s tradicí sběru mořských hub, které se obtížně dobývaly z hlubin moře. Novou historii ostrova začaly psát výjimečné podmínky místního horského masivu, který je přerušován vysokými stěnami a jeskyněmi, které objevili sportovní lezci.

Kalymnos je ostrov v Egejském moři, který leží mezi ostrovy Kos (12 km jižně) a Leros a je čtvrtým největším ostrovem souostroví Dodekanés. Ke Kalymnu dále patří menší ostrovy Telendos, Pserimos, Kalolimnos, Plati a další menší ostrovy, které nejsou obydleny. Na ostrov se snadno dopravíte trajektem z přístavu Mastichari na Kosu. Malý trajekt Vás dopraví na Kalymnos asi za 30 minut a velký trajekt asi za hodinu.

Pobřeží ostrova Kalymnos je členité s chráněnými zátokami s křišťálově čistou vodou. Pláže zde nejsou nikdy přeplněné. Mezi nejproslulejší pláže patří malá pláž Akti, Arginonta, oblázková pláž Palionissos a další. Je zde i řada pláží, které jsou dostupné pěšky nebo lodí, např. pláž Armires nebo Sikati.

Na ostrově naleznete řadu zajímavostí, které vypovídají o zajímavé minulosti ostrova. Jsou zde zbytky starověkých osídlení až ze 4. století př. n. l. V hlavním městě Pothia je archeologické muzeum, kde uvidíte nálezy z ostrova. Symbolem Kalymnosu je klášter Agios Savas, který stojí na kopci nad hlavním městem a je nepřehlédnutelný. Je zasvěcen patronovi ostrova sv. Savasovi z Kalymnosu, který patří mezi nejnovější světce řecké ortodoxní církve (zemřel v roce 1947). Nedaleko kláštera Agios Savas se nalézá tradiční dům, kde můžete vidět, jak se žilo na ostrově v minulosti.

Na ostrově funguje poměrně dobře autobusová doprava. Největší přístav je v hlavním městě Pothia, kde také žije nejvíce obyvatel. Dalším přístavem je Myrties, odkud se snadno dostanete několikrát denně na ostrov Telendos.

Místní obyvatelé se živí turistikou, pěstováním vinné révy, oliv, pomerančů a pěstováním zeleniny. Ostrov proslul v minulosti sběrem mořských hub, které se používaly jako mycí houby. Mořské houby se sbírají stále, ale sběr je značně omezen, protože hub je málo. V hlavním městě ostrova je několik obchodů, kde se houby nabízejí jako zajímavý produkt pro turisty. Doporučujeme vám návštěvu námořního muzea. Je v hlavním městě a naleznete zde předměty, které potápěči a sběrači hub potřebují pro svoji práci a také řadu dobových fotografií. Dalším zajímavým místem je muzeum Nikolaose Vouvalise, který obchodoval s houbami. Dozvíte se řadu zajímavostí o potápění a sběru hub. Muzeum se nalézá v domě, kde rodina tohoto obchodníka žila.

Ostrov je velmi vhodný pro vycházky do přírody. Jsou zde značené turistické cesty a to i do ne snadno přístupných terénů. Jedná se o zajištěnou cestu (ferátu), která je pro zvýšení bezpečnosti opatřena fixními lany. Další zajímavé turistické trasy jsou na ostrově Telendos.

V posledních letech ostrov Kalymnos proslul jako středisko sportovního lezení. Konalo se zde několik významných mezinárodních lezeckých akcí a to i těch nejprestižnějších. Je zde již více jak 2700 lezeckých cest včetně i velmi obtížných. V roce 2009 zde zdolal nejobtížnější lezeckou cestu náš lezec Adam Ondra (tehdy mu bylo 16 let).

Masouri

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje