Cestovní kancelář Travel Family - Realizace: MagicWare

Penzion MARIS

  • Kód produktu: HR-0354M
  • K pláži: 150m
  • Pláž do 200 m:
  • Do centra: 250m
  • K moři: 150m
  • Letiště: 70km
  • Ideální rodinná dovolená
Termín
( )
Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Severní Dalmácie, Vodice - Srima Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Garance, Pobytové, Produkt 2025, Produkt CKVT
8,8
vynikající 21 hodnocení

Výborný více

Odpočinok bez starostí 26.08.2024

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje


Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu.

  • Poloha

    příjemný penzion se nachází cca 200m od centra městečka Srima.

  • Vybavení a služby

    parkovište, restaurace, recepce, v blízkosti - směnárna, pizzerie, kavárna, obchod. V penzionu není možné uschovat kola (ani na pokojích).

  • Ubytování

    klimatizované dvou nebo třílůžkové pokoje se sprchou a WC, SAT TV, mini lednicí, Wi-Fi, s balkonem nebo terasou, některé s orientací na mořskou stranu. Pokoj 3+2 BM - dvě dvoulůžkové ložnice (jedna s manželskou postelí + jednolůžkem, druhá s patrovou postelí), dvě koupelny, SAT TV, mini lednice, Wi-Fi, s balkonem a orientací na mořskou stranu. Max. obsazenost pokoje 3+2 BM je 3 dospělí + 2 děti do 18 let.
    Pokoje ve 3. patře jsou zcela nové a vybavené nejnovějším nábytkem.

    Pokoje ve 2. a 3. patře typu BM mají k dispozici menší kuchyňku.

  • Sport a zábava

    vyžití dle místní nabídky, vodní sporty, v blízkosti možnost zapůjčení jízdních kol.

  • Stravování

    polopenze - snídaně formou bufetu, večeře výběrem z menu (ze 3 jídel).

  • Pláž

    oblázková, cca 150 m, vhodná pro děti.

  • Doplňující informace

    Pobytová taxa cca 1,80 EUR na osobu a den - platí se na místě. Parkování bez poplatku. Úklid pokojů si klienti v průběhu pobytu provádějí sami. 
    Upozorňujeme klienty využívající autokarovou dopravu, že příjezd do letoviska může být v brzkých ranních hodinách, stejně tak odjezd z letoviska může být v pozdních večerních hodinách.

  • Slevy pro děti

    dítě do 18 let na 3. lůžku v pokoji 2+1 a na 4. a 5. lůžku v pokoji 3+2 - ZDARMA. Osoba od 18 let v pokoji 2+1 - sleva 60 %.

  • Cena zahrnuje

    ubytování, polopenzi na vybraný počet nocí.

  • Volitelné doplatky

    Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Pobyt s malým psem (max. do 5 kg ) - cca 10 EUR/den (platba na místě).

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Severní Dalmácie

Vodice - Srima

Městečko Vodice je oblíbené rušné letovisko s četnými sportovními zábavními a společenskými možnostmi. Vodice leží 11 km severozápadně od Šibeniku, při Jadranské magistrále. Díky hojnosti vodních pramenů tu roste bohatá vegetace. V rámci občanské iniciativy Tisíc palem občané Vodic vysazují palmy ke zkrášlení svého města. Palmy jsou ozdobou zdejšího nábřeží, které patří k nejpůsobivějším v Severní Dalmácii.

Ubytování
V městečku Vodice jsou dvě hotelová střediska: jedno na zalesněném poloostrůvku Punta, druhé kolem hotelů Imperial a Olympia. Podél pobřeží vede příjemná promenáda, na západ do Tribunje, na východ do Srimy. Hotelový komplex Punta se nachází v západní části letoviska Vodice, na východní straně jsou hotely Olympia a Imperial, také stejnojmenný kemp. Vodicích je k dispozici široká nabídka ubytování v soukromí.

Koupání
Nejznámjší pláž ve Vodicích, tzv. Modrá pláž (Plava plaža) je oblázková, velmi pěkně upravena, v délce 4 km směrem od hotelu Punta k západu až do Tribunje. U hotelů Olympia a Imperial jsou pláže z drobných oblázků, doplněné betonovými platy. Je tu dobře postaráno i o zábavu a sportovní vyžití (tobogán, sportoviště a plážové zábavní atrakce). Pláže se pozvolna svažují do moře, jsou proto vhodné zejména pro děti. Jsou převážně stíněné borovým lesem.

Sport
Vodice nabízí bohaté sportovní vyžití: potápění (potápěčská škola), windsurfing (škola windsurfingu), jachting (marina Vodice), vodní lyže a skútry, tenis (tenisové areály), fotbal, volejbal, basketbal, stolní tenis, minigolf. Tobogan na pláži. Milovníci cykloturistiky si vychutnají cyklistické stezky v okolí.

Zábava a kultura
Vodice jsou velmi živé zábavní středisko, ve Vodicích najdete diskokluby, diskoterasy, noční bary, kasino, celkem zde naleznete přes sto pohostinských podniků všeho druhu. Proslulý je hudební klub Hacienda s bohatým programem (www.hacienda.hr). Velká lidová zábava Vodická veselice (Vodička fešta) probíhá začátkem srpna, Vodické hry (Vodičke igre) v první polovině srpna, slavnost P. Marie Karmelské 16. července. V sezóně se ve Vodicích konají koncerty vážné hudby (v kostele sv. Kříže (Sv. Križ), výstavy (stálé galerie, v kostele sv. Kříže), promenádní koncerty apod.

Historie Památky
Město bylo vybudováno a dobře opevněno tak, že poskytovalo obyvatelstvu poměrně bezpečné útočiště před Turky. Z celého opevnění se však zachovala jen třípatrová obranná Čarićova věž (Čarićev toranj, též Čorićev toranj) ze 16.stol., stojící dnes v centru města Vodice, blízko barokního farního kostela Nalezení sv.Kříže (Našašća sv. Križa) z poloviny 18. stol. Na západním okraji Vodic, směrem na Tribunj, stojí gotický kostel sv. Kříže (Sv. Križ) který původně sloužil jako farní, později jako hřbitovní. Pochází ze 17. stol.

Výlety
- Šibenik 11 km a národní park Krka 25 km
- výlet lodí blízké ostrovy Prvić a Tijat či o něco vzdálenější Žirje, Kaprije a Zlarin
- jedno z východisek výletů na Kornatské ostrovy (17 nám. mil) nebo do zátoky Telašćica na ostrově Dugi otok (individuální i organizované)
- do Tisna a přes most na ostrov Murter
- blízké obce Brodarica, Žaborić a Grebaštica (na jihovýchod od Vodic) se navštěvují jako skromná klidná malá letoviska s ubytováním v soukromí a s pěknými oblázkovými plážemi, malý ostrůvek Krapanj v těsné blízkosti Brodarice je proslulý lovem mořských hub (muzeum)
- Vycházka na kopec Okit (133 m n. m.) po cyklistické stezce vedoucí na sever od letoviska; asi 1 hod 15 min. Z vrcholku je velmi pěkný výhled: na moře blízké i hodně vzdálené ostrovy, stejně jako na zelenou pahorkatinu vnitrozemí. Na Okitu je kostel Matky Boží Karmelské (Gospa od Karmela).Ten starý, ze 17. stol., utrpěl ve všech válkách značné škody, ale vždy byl obnoven. Při srbské agresi začátkem 90. let minulého století byl prakticky úplně zničen, takže je vlastně nově postaven.
- Cesta na Okit vede kolem několika kapliček a božích muk, opravených po poslední válce. Pokud se z Okitu pokračuje ještě asi 30 minut severovýchodním směrem, dojde se k místní zvláštnosti zvané Rašina bunja. Jde o charakteristickou jednoduchou stavbu stejného typu, jaké si již před několika tisíci lety budovali obyvatelé této části Středomoří, ilyrští Liburnové. Bunje jsou nízké stavby většinou kruhového půdorysu, stavěné z lomového kamene na sucho, bez malty, včetně stejného zastřešení. Bunje sloužily jednak jako příbytky lidí, jednak jako útulek pro domácí zvířectvo. Zdejší bunje jsou však opravdovou zvláštností. Je to vlastně soustava dvou větších a dvou menších domečků. Ty větší jsou vzájemně propojeny. Ten domeček, ve kterém bylo ohniště, sloužil jako kuchyň a jako obytná místnost, sousední byla ložnice. Malé bunje byly pro dobytek. Bunje byly běžně obývány až do 13. stol., dnes slouží jako příležitostný úkryt před nepohodou a na hospodářské nářadí. Právě v přilehlém vnitrozemí mezi Šibenikem a Zadarem se jich dochoval větší počet (např. jsou pár minut od Rašiny bunje jihozápadním směrem). Nejsou ale výjimkami ani na dalších místech jaderského přímoří. Prohlídka bunjí je možná i při dalším výletu z Vodic na lokalitě Stari brig, který lze spojit s návštěvou kostelíka sv. Eliáše (Sveti Ilija Prorok) ze 13. stol. (sverovýchodně od Vodic, po lokální silnicie asi 2 hod.). Otevřen je jen na svátek sv. Eliáše 20. srpna - slavné bohoslužby. Od zdejších bunjí je to asi 30 min. Vycházka k významné archeologické lokalitě Prižba. Chodí se k ní přes jihovýchodní část Vodic zvanou Srima a odtud se jde po lokální silnici směrem k místu zvanému Gornja Srima, kde se odbočuje na místní cestu do Prižby. Zde je zakonzervovaný pozdně antický archeologický monumentální komplex dvou bazilik a dalších přilehlých prostor (ze 6. stol.). Částečně je rekonstruován strop jižní baziliky a jeho fresky, dále oltářní přepážky a některé další části. Nálezy antických hrobů a architektonických úlomků. Celkem asi 2 hod. z Vodic.

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatelem a nenese žádnou odpovědnost za případné změny a eventuelní reklamace při nedodržení příslušných služeb. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Upozornění: Ve svém vlastním zájmu nekupujte výlety na pláži, nemáte záruku vrácení peněz pokud se výlet neuskuteční.


KRKA

Po krajinné stránce je řeka Krka nejkrásnější a nejpozoruhodnější řekou v této části jadranského přímoří. Tok Krky je dlouhý 73 km. Řeka teče málo osídlenou krasovou krajinou, probíjí si cestu četnými soutěskami ve vápencích, spadá přes překážky mnoha peřejemi, kaskádami a vodopády. Je to vodnatá řeka; kromě povrchových přítoků má i podzemní zdroje. Osm kikometrů za Visovcem následují poslední, ale nejkrásnější vodopády na Krce, tzv. Skradinské vodopády (Skradinski buk), u nás také známé jen jako vodopády řeky Krky. Padají přes 17 teras; zejména začátkem léta jsou obzvlášť mohutné, ale vždycky představují jedinečnou podívanou. Počítají se mezi nejkrásnější krasové vodopády v Evropě.

Část Krky od Kninu až do Skradinu byla v r. 1985 prohlášedna národním parkem (110 km2). Do národního parku vede pět vchodů (ulaz): Skradin (otevřeno 9 - 16 hod.), Lozovac (9 - 16 hod.), Roški slap, Burnum a Kistanje. Nejpoužívanější jsou první dva. Z přístaviště nad Skradinskými vodopády (vstup Lozovac) jezdí lodní výlety jednak k ostrůvku Visovac, jednak z Visovce pokračují ještě dále k Rošskému vodopádu.

Přístup ke Skradinskému vodopádu je jednak po silnici ze Šibeniku, z dálnice (exit Skradin) nebo po silnici z Kninu. Návštěvník může zvolit mezi dvěma možnými vstupy: Skradinski buk a Lozovac. Při použití vchodu Skradinski buk je třeba dojet do Skradinu, zde zaparkovat na velkém parkovišti a nastoupit na loď Správy národního parku, která převáží turisty proti proudu řeky Krky do přístaviště pod Skradinským vodopádem (směrem tam v každou celou hodinu, zpět vždy v půl). Tato 25 minut dlouhá plavba je v ceně vstupného do národního parku. Vstupenky se kupují až v pokladně pod Skradinským vodopádem, v blízkosti zmíněného přístaviště. Návštěvníci pak stoupají po cestě i po schodech podél řeky a z četných vyhlídek mohou obdivovat kaskády. Dojdou až do jejich vrcholové části, kde jsou k vidění vodní mlýny s etnografickou sbírkou. Prohlídka je též v ceně vstupného. Vstup Lozovac leží nad Skradinským vodopádem. V červenci a v sprnu převážejí autobusy Správy národního parku turisty zdarma od parkoviště dolů k vodopádu. Návštěvníci pak postupují při prohlídce opačným směrem, po proudu řeky.
Příroda národního parku je bohatá, a to především díky vlivu Jadranu, který zasahuje a ovlivňuje podnebí hluboko do údolí Krky. Druhové bohatství zdejší flóry je značné - 220 druhů rostlin, převážně přímořských. Též mezi odborníky-ornitology je povodí Krky známé jako zvlášť cenná lokalita.

Doprava: VLASTNÍ


NÁRODNÍ PARK KORNATI a TELAŠČICA

Během tohoto skoro 9 hodinového lodního výletu poplujete lodí Murterským mořem Národním parkem Kornati. Název Kornati pochází od starých mořeplavců, a to od slova corona (koruna). Celou oblast tvoří 89 ostrovů, ostrůvků a útesů, přičemž největší plochu zaujímá mořská část. Park vyniká výjimečnou krásou přírody, křišťálově průzračným mořem, zajímavou skladbou pobřeží a unikátním mořským ekosystémem. Nejen díky tomu je lákadlem jachtařů, potápěčů, horolezců a ostatních milovníků přírody. Nejzajímavější stopy někdejšího života můžete vidět na ostrově Kornat, kde se nachází byzantská pevnost Tureta z 6. století, v komplexu se nachází starokřesťanský kostel Panny Marie z Tarca (crkva Gospe od Tarca) ze 16. století. Pravděpodobně jedním z nejkrásnějších náboženských obřadů je procese lodí, při které se první červencovou neděli věřící z ostrova Murter ploví ke kostelu Panny Marie z Tarca. Kolem ostrova Kornat budete dále plout do přírodního parku Telaščica. Je to hluboká krásná zátoka v jižní části ostrova Dugi otok, jedna z největších na východním Jadranu. Má 25 malých zátok a je dlouhá 10 km. Telašćica má několik velmi pěkných dlouhých písečných pláží s písčitým dnem v moři.  Zde bude prostor na koupání, návštěvu vyhlídky s výhledem na útesy nebo na procházku ke slanému jezeru Mir. Voda v jezeře je slanější a teplejší než v sousedním moři. Návrat je přes průliv Mala Preversa s archeologickými nálezy z římské doby. Součástí výletu je oběd na lodi.  

Doprava: LODÍ

 


NP KRKA II.

Lodí poplujete mezi Srimou a ostrovem Prvić ke kanálu Sv.Ante s výhledem na úchvatné město Šibenik s katedrálou sv. Jakuba (Sveti Jakov), která je od roku 2000 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Součástí výletu je sběr a ochutnávka mušlí z místní farmy. Dále budeme pokračovat plavbou podél ústí řeky Krky přes Prokljanské jezero do Národního parku Krka, oblasti chráněné a nedotčené přírody podél nejkrásnější části řeky Krky. Se sedmi vodopády je Krka přírodním a krasovým fenoménem. Užijte si plavbu, kde objevíte krásu a bohatství největšího vodopádku Krky - Skradinský buk.  Délka výletu cca 8 hodin.

Doprava: LODÍ


NP KRKA III.

Autobusový výlet do Národního parku Krka, oblasti chráněné a nedotčené přírody podél nejkrásnější části řeky Krky. Krka se sedmi vodopády je klenotem mezi řekami chorvatského krasu. Navštívíte největší krápníkovou bariéru v Evropě «Skradinski buk», přes kterou se voda řeky Krky přelévá a vytváří tak mnohá jezírka a potůčky. Volný čas můžete využít k procházce stezkami, které vedou podél řeky a podél vodopádů až ke starému mlýnu, kde se nachází i etnografická sbírka. Při zpáteční cestě je zastávka a prohlídka  úchvatného města Šibenik. Při pohledu na starobylé domy a pamětihodnosti vám bude hned jasné, že toto město má za sebou opravdu dlouhou a bohatou historii. Cestou uvidíte katedrálu sv. Jakuba (Sveti Jakov), která je od roku 2000 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Zápisem na seznamu UNESCO se může pochlubit i mořská pevnost sv. Mikuláše. Další středověká pevnost sv. Michala se nachází na strmém kopci nad starým městem. Z historického centra města vedou k pevnosti malebné útulné uličky. Z pevnosti si můžete vychutnat nádherný výhled na katedrálu svatého Jakuba, historické centrum a pevnost Barone. Délka výletu cca 9,5 hodin.

Doprava: AUTOBUSEM


OSTROV VRGADA

Lodní výlet na malý ostrov Vrgada (cca 3,7 km2), patřící ke skupině Severodalmatských ostrovů. Ostrov má pouhých 230 obyvatel. Od města Biograd na Moru je vzdálen 5,5 nám.míle. Severovýchodní část ostrova je zalesněna a v nevelkých zátokách jsou malé oblázkové pláže. Turisty přitahují zdejší pěkné pláže, čisté moře a nedotčená příroda. Cílem výletu je jedna z nejkrásnějších pláží Zlatá pláž. Délka výletu cca 5 hodin.

Doprava: LODÍ


ZADAR

Samotné centrum Zadaru je jedna velká památka. V jeho uličkách a na náměstích po staletí pulsuje čilý ruch života a kultury. Pozůstatky antiky a renesance jsou v Zadaru viditelné na každém kroku. Minout byste rozhodně neměli kostel sv. Donáta. Pochází totiž už z 9. století a je to to nejcennější, co v celém Chorvatsku z předrománské doby naleznete. Další majestátní památkou je také tzv. Pevninská brána – Porta Terraferma (chorvatsky Kopnena vrata). Jedná se o renesanční stavbu, kdysi součást opevnění Zadaru.
Tisíce turistů přivádí dnes do Zadaru nejen historické památky, ale v poslední době také kouzelný projekt "Mořské varhany". Jsou instalovány přímo ve starém městě, jedná se o zvláštní hudební instrument, na který hrají vlny, příliv a odliv moře. Jsou zabudovány do stupňovitě upravené pobřežní zdi a jejich malebný zvuk se line z jednotlivých otvorů. Je tu tak vytvořeno široké schodiště, po němž lze sejít až k mořské hladině, na jehož schodech lze posedět a zaposlouchat se do libozvučných tónů. Hned vedle varhan se nachází druhá zajímavost, a to Pozdrav Slunci, což je vizuální projekt, pracující se světlem a barvami. Po západu slunce nastává v tomto kruhu čarovná světelná hra s barevnými efekty. Každoročně na konci července či srpna, za noci plného měsíce, mají Zadařané a jejich hosté možnost užívat si dalmatskou hudbu a jídlo. Restaurace (chorvatsky „konobe“), často otevřené jen pro tuto noc, servírují domácí tradiční jídla z čerstvých ryb, mušlí, domácího sýra a všeho dalšího, co příroda v okolí Zadaru poskytuje. Veřejné osvětlení záměrně celou noc nefunguje. Město je osvětlené jen svíčkami a pochodněmi.

 

Doprava: VLASTNÍ 


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?






Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje