Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

Hotel IČIĆI

 • Kód produktu: HR-0015G
 • K pláži: 50m
 • U pláže (do 50 m):
 • Do centra: 300m
 • K moři: 50m
Termín
( )
Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Kvarner, Opatija Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt CKVT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje


Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  Ubytovací zařízení je zapojeno do projektu chorvatské vlády Safe stay in Croatia, v rámci kterého je pro Vaši bezpečnou dovolenou garantováno dodržování přísných zdravotních a hygienických protokolů a standardů, více informací zde.

 • Poloha

  hotel  Ičići, postavený v roce 2017, se nachází přímo u moře v Opatiji - Ičiči, obklopen zelení.

 • Vybavení a služby

  restaurace, bar, terasa, sejf, výtah, WiFi, parkoviště za poplatek.

 • Ubytování

  klimatizované dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC, LCD TV, minibarem, sejfem, telefonem, fénem, WiFi, balkonem a výhledem na moře. Pokoj 4(+2) BM Family - dva propojené pokoje, v každé manželská postel s možností přistýlky pro dítě do 14 let (rozkládací gauč). Některé pokoje 2(+1) BM jsou vhodné pro vozíčkáře - pouze na vyžádání.

 • Sport a zábava

  venkovní bazén, dětský bazén, nafukovací vodní park,  lehátka a slunečníky u bazénu a na hotelové pláži ZDARMA (v omezeném množství), ručníky u bazénu ZDARMA, dětská herna, dětské hřiště, půjčovna kol, animace pro děti a dospělé, mini club, teen club, taneční večery, fitness program (jóga, pilates, aqua aerobic).

 • Stravování

  polopenze (možná v termínech do 7.7. a od 3.9.) - snídaně a večeře formou bufetu, plná penze (možná v termínech 23.6.-17.9.) - snídaně, oběd a večeře formou bufetu. Během oběda a večeře místní čepované nápoje ZDARMA (pivo, víno, voda, džus). Strava pro alergiky na vyžádání.

 • Pláž

  přírodní, betonová plata - vzdálena cca 50 m.

 • Doplňující informace

  pobytová taxa (cca 2 EUR/os./den) se platí na místě. Parkování za poplatek 15 EUR/den.

 • Slevy pro děti

  dítě do 3 let bez nároku na lůžko a stravu - ZDARMA. SLEVY PRO POKOJ 2(+1): dítě od 3 do 14 let se 2 dospělými - ZDARMA. Dítě od 3 do 14 let s 1 dospělým v pokoji - sleva 30 %. Osoba od 14 let na přistýlce - sleva 15 %. SLEVY PRO POKOJ 4(+2): dítě do 14 let se 2 dospělými na třetím nebo čtvrtém lůžku - ZDARMA. Další dítě do 14 let přistýlce - sleva 50 %.

 • Cena zahrnuje

  ubytování na vybraný počet nocí, polopenzi/plnou penzi na vybraný počet nocí.

 • Volitelné doplatky

  Možnost dokoupení: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu. Na vyžádání: dětská postýlka ZDARMA, pes - 22 EUR/den, platba na místě.

Interaktivní mapa oblasti

Kvarner

Opatija

Opatija je jedno z nejnavštěvovanějších a nejluxusnějších přímořských mist na východním Jadranu, jsou to také známé klimatické lázně. Opatija se nachází 13 km jihozápadně od Rijeky. Starý název, pod nímž byly lázně v Evropě pojmem, byl Abbazia.

Opatija má v důsledku své chráněné polohy velmi příznivé, mírné podnebí. Díky dostatku vodních srážek má velmi hojné rostlinstvo - přímořské i subtropické (dovezené). Součástí Opatije je předměstí Volosko.

Ubytování v Opatiji
Renomované letovisko Opatija má velkou koncentraci luxusních hotelů. V posledních letech bylo v Opatiji hodně investováno do rekonstrukce hotelů, což příspělo k jejich zařazení do vyšší kategorie. V Opatiji je několik pětihvězdičkových hotelů a více čtyřhvězdičkových.

Koupání v Opatiji
V Opatiji jsou čtyři městská koupaliště - navezený písek, pěkně upravená, platí se vstupné. V moři jsou v poměrně nevelké vzdálenosti od břehu ochranné sítě a je zakázáno koupat se za těmito sítěmi, mimo vyhrazená koupaliště (a tudíž bez sítí), koupat se dál než 100 metrů od břehu, plavat v přístavech nebo jiných místech s lodním provozem na moři. Tyto podmínky sice platí i jinde, ale zde se vyžadují přísněji.

Vlastní pláže, byť nevelké, mají i mnohé opatijské hotely, zvláště hotely vyšších kategorií. Pláže jsou převážně betonové se schody do moře, dno je místy písčité a mírně se svažující do moře. Z pláží v Opatiji byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou kvality tyto pláže: Slatina (hlavní pláž), Lido (u parku Angiolina) a Tomaševac (u hotelu Ambassador).

Sport v Opatiji
Letovisko Opatija nabízí možnost provozování především jachtingu a tenisu. V průběhu roku se v Opatiji koná mnoho významných sportovních akcí, např. Pohár Opatije v jachtingu v listopadu, Mezinárodnní regata v květnu, regata Galiola Sun Adria v září, mezinárodní turnaj v házené v září, mezinárodní mistrovství v tenise mládeže do 12 let. V Opatiji jsou dobré podmínky pro cyklistiku.

Zábava a kultura v Opatiji
Nabídka zábavy a společenských akcí je v Opatiji bohatá. V Opatiji jsou taneční kluby, noční podniky s tancem, bary, restaurace všeho druhu a kasino. Vzhledem k vysoké úrovni těchto zařízení je jejich návštěva poměrně drahá. V Opatiji se koná velké množství různých společenských, kulturních a zábavních akcí, a to většinou v průběhu celého roku. Konají se koncerty klasické hudby i hudby rockové, divadelní představení, filmové přehlídky, výstavy. Významnou akcí je Liburnia Jazz Festival v červenci.

Historie Opatije
Opatija dostala své jméno podle benediktinského opatství (chorv. opatija), založeného zde v 15. stol.
Počátek rozvoje cestovního ruchu je tu spojen s vybudováním silnice do Rijeky (1843), kde se v té době začal stavět i úsek železnice Rijeka - Pivka jako odbočka z hlavní železniční trati Vídeň - Terst (později byla postavena i železnice do Budapešti). V té době postavil bohatý rijecký velkoobcbodník Scarpa v Opatiji přepychovou vilu Angiolinu s rozlehlým subtropickým a přímořským parkem. Vila se brzy stala oblíbeným společenským střediskem urozených hostů z celé Evropy, především však z Rakouska. Pobývalo tu i mnoho korunovaných hlav. Brzy se začaly stavět luxusní hotely, sanatoria i soukromé vily a letohrádky vysoké rakouské šlechty, včetně členů rakouského císařského dvora, zřizovaly se zahrady a parky, stavěla společenská zařízení. Opatija získala v r. 1899 status klimatických lázní a brzy se stala oblíbeným přímořským místem především pro zimní pobyty evropské společenské smetánky.

Po připojení Istrie a Kvarneru k Itálii po první světové válce pohasla sláva Opatije, počet a společenská úroveň návštěvníků se podstatně snížily. Ani po druhé světové válce, po začlenění celého tohoto území do svazku socialistické Jugoslávie, se Opatiji příliš nedařilo. Teprve velký boom cestovního ruchu v 60. letech minulého století přinesl novou vlnu zájmu o Opatiji. Začaly se obnovovat a modernizovat staré hotely při zachování jejich exteriéru, postavilo se i několik málo nových hotelů, vesměs nejvyšších kategorií, obnovila se infrastruktura i celková tvář lázní. Podstatně sice stoupla podpora letních pobytů, avšak i nadále se kladl důraz na mimosezónní pobyty, k čemuž měla přispět moderní kongresová hala a další zařízení a služby pro kongresy, sjezdy. sympozia apod. Záměr se podařil a Opatija se stala jedním z nejfrekventovanějších kongresových míst v Chorvatsku. Ročně se zde takových akcí mnoho desítek.

Výlety z Opatije
- promenádní cesta "lungo mare" přes Volosko do Lovranu 12 km
- vycházková cesta Carmen Sylvae, pohodlná cesta pro pěší od koupaliště Slatina k osadě Pobri nad Opatijí, krásné výhledy, 3 km (cesta byla nazvána podle obdivovatelky Opatije, rumunské královny a básnířky Carmen Sylvy)
- vycházky po svazích Učky, výlety na vrcholky tohoto pohoří
- výlet do národního parku Risnjak 50 km
- Rijeka 13 km
- Benátky

Fish picnic Opatija

Doprava: LODÍ

Celodenní výlet na dva ostrovy Kvarnerského zálivu. Vyplouvá se z přístavu v Opatiji a pluje se směrem k ostrovu Krk. Během plavby Vám bude nabídnuto lehké občerstvení. Na Krku si budete moci prohlédnout pobřeží okolo letoviska Njivice, kde i loď zastaví. Během přestávky se budete moci vykoupat na místní pláži nebo se projít po centru Njivic. Následuje plavba na ostrov Cres do městečka Beli, během které bude sevírován na lodi oběd. Na Cresu loď podruhé zastaví. Zde můžete navštívit Ekocentrum, kde se starají o chráněné supy bělohlavé nebo si prohlédnout starobylé centrum vesničky Beli rozkládající se na útesech.

Orientační cena: cca 290 HRK/os.. Výlet je možno zakoupit v místě pobytu. Organizátorem výletu není cestovní kancelář Travel Family. Pořádání výletu negarantujeme.


Noční plavba okolo pobřeží Opatije

Doprava: LODÍ

Přibližně dvouhodinová noční plavba okolo pobřeží Opatije a přilehlých vesniček, jako jsou Ičići, Ika nebo Lovran. Budete se moci pokochat výhledy na osvětlená letoviska a vychutnat si i živou hudbu přímo na lodi.

Orientační cena: cca 125 HRK/os.. Výlet je možno zakoupit v místě pobytu. Organizátorem výletu není cestovní kancelář VÍTKOVICE TOURS. Pořádání výletu negarantujeme.


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje