Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

Dovolená ZA PÁR KAČEK autobusem výhodně

 • Kód produktu: HR-J002A
 • K pláži: 150m
 • K moři: 150m
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, , Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Dovolená za pár kaček, Pobytové, Produkt CKVT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu.

 • Proč právě sem

  Levná dovolená v nádherných místech Chorvatska, co víc si přát.
  Pokud Vám nezáleží na tom, kde přesně budete ubytováni, je pro Vás naše nabídka Dovolené za pár kaček tou správnou volbou.

  Jedná se o 10denní pobytový zájezd s autobusovou dopravou v ceně, odjezd je vždy každý pátek z více jak 40 nástupních míst po celé ČR.

 • Poloha

  prověřené ubytování z nabídky TRAVEL FAMILY v oblíbených letoviscích v Chorvatsku.

 • Vybavení a služby

  restaurace, obvykle v blízkosti směnárna, místní kavárny, obchod.

 • Ubytování

  ubytování ve dvoulůžkových pokojích kategorie minimálně 2*, se sprchou a WC, s možností přistýlky.

 • Sport a zábava

  vodní sporty, vyžití dle místní nabídky.

 • Stravování

  polopenze - snídaně formou bufetu a večeře výběrem ze 3 menu, možnost dokoupení plné penze.

 • Pláž

  oblázková, vhodná pro děti, do 150 m.

 • Doplňující informace

  Konkrétní název ubytovacího zařízení Vám sdělíme 5 dnů před nástupem na pobyt. Půjde vždy o prověřené ubytování z nabídky TRAVEL FAMILY.
  Pobytová taxa není součástí ceny ubytování a hradí se na místě - dospělá osoba cca 1,50 EUR/os./den, dítě 12-18 let - cca 0,75 EUR/os./den, dítě do 12 let pobytovou taxu nehradí.

 • Slevy pro děti

  Na ceny pro děti do 12 let na přistýlce se informujte v CKTF nebo na www.ckvt.cz (sk).

 • Cena zahrnuje

  7x ubytování ve 2lůžkovém pokoji, 7x polopenzi/plnou penzi, dopravu tam i zpět klimatizovaným autobusem.

Interaktivní mapa oblasti

*** Doporučujeme výlety ***


*** Doporučujeme výlety ***


*** Doporučujeme výlety ***


*** Doporučujeme výlety ***


*** Doporučujeme výlety ***


••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatelem a nenese žádnou odpovědnost za případné změny a eventuelní reklamace při nedodržení příslušných služeb. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Upozornění: Ve svém vlastním zájmu nekupujte výlety na pláži, nemáte záruku vrácení peněz pokud se výlet neuskuteční.


BAČINSKÁ JEZERA

Bačinská jezera, půldenní výlet do místa, které Vás skutečně nadchne. Soustava sedmi jezer, z nichž šest je propojeno kanály, je zasazena v nádherné krajině pod úpatí hor. I přes blízkost moře a propustnost krasového terénu jsou jezera sladkovodní. Po uvítacím občerstvení nasednete na malé tradiční dalmatské bárky zvané "ladža" a při projížďce a výkladu kapitána se necháte unášet nepopsatelnou atmosférou těchto magických jezer. Zhruba po 1,5 hodinové projížďce po jezerech zakotvíte a tuto romantickou plavbu zakončíte koupáním v jednom z jezer nebo se můžete projít po břehu jezera. Na zpáteční cestě autobusem zastavíte nad vyhlídkou jezer, kde se vám naskytne nádherný panoramatický výhled a kde si vše můžete vyfotografovat.

Doprava: AUTOBUSEM/LODÍ BAŠKA

Půldenní výlet do městečka Baška, která se nachází na protějším ostrově Krk. V malebném městečku si každý přijde na své. Baška nabízí nádherné koupání na cca 3,5 km dlouhé pláži oceněné tzv. Modrou vlajkou. Milovníci podmořského světa mohou navštívit oblíbené akvárium. Pro aktivnější turisty je zde bohatá nabídka pěších turistických tras. Příjemné posezení naleznete v nespočetném množství kavárniček, barů a restaurací. Nechte se zlákat k návštěvě tohoto působivého letoviska (libovolný program na cca 4 hodiny). Na lodi je k dispozici občerstvení v podobě šunky zvané "pršut" a sýra.

Doprava: LODÍ 


BIOKOVO

Tento výlet je určen všem, kteří mají rádi aktivní způsob odpočinku. Chráněná krajinná oblast Biokovo patří mezi oblíbené cíle výletů rekreantů na Makarské riviéře i milovníků horské přírody. Jedná se o kombinaci jízdy mikrobusem a pěší turistiky a během cesty Vás provázejí profesionální průvodci a zkušení řidiči. Délka trasy pěší turistiky je 6 km, stoupání 260 m, klesání 250 m, nejvyšší bod 1350 m (cca 3 hodiny), celý výlet trvá cca 7 hodin. V ceně výletu je zahrnuta vstupenka do přírodního parku, po skončení turistiky budete mít k dispozici malé občerstvení. A hlavně nezapomeňte na pevnou sportovní obuv, větrovku, čepici, opalovací krém, sluneční brýle a dostatek pití.

Doprava: MIKROBUS 


BIOKOVO - SKYWALK

"Park přírody Biokovo" je jeden z nejhezčích parků přírody v Dalmácii. Pohoří Biokovo odděluje Jadran od Dalmatínského záhoří. Máte jedinečnou šanci vidět pestrou a zajímavou vegetaci. Jalovec, medový dub, habr obecný - rostou na úpatí. Buk, javor, lípa, jedle a dalmatská černá borovice - ve vyšších polohách celého masivu. Roste zde chráněný endemický druh - biokovský zvoneček a biokovská zečina. Z živočišných druhů zde žije kuna, lasice, sova ušatá, orel skalní, kamzík, muflon a další. Novinkou, a zároveň adrenalinovým zážitkem je skleněný chodník Skywalk ve výšce 1228 m n. m., na kterém budete mít pocit, že Vám celý svět leží u nohou.

Doprava: AUTOBUSOVÁ


BRAČ - POVLJA

Tento výlet bude naprosto vyhovovat těm, kteří se chtějí alespoň na chvíli odpoutat od každodenního ruchu a dopřát si uvolněnou a poklidnou atmosféru, kterou poskytne malé městečko Povlja na ostrově Brač. Povlju obklopují četné zátoky ke koupání s rozmanitými druhy pláží. V antickém období bylo město kotvištěm římských galér. Jsou zde pozůstatky baziliky z 5.- 6. století. Po krátké procházce tímto kouzelným městečkem zasednete k bohaté hostině s velkým neomezeným množstvím pečených ryb, zeleninového salátu, domácím vínem a výtečnou zábavou. Po dobrém obědě bude koupání příjemným zážitkem.

Doprava: LODÍ 


CELODENNÍ VÝLET NA 3 OSTROVY S KOUPÁNÍM V MODRÉ LAGUNĚ

Nejprve se pluje na ostrov Drvenik Velký, do zátoky Krknjaš, kde je možnost koupat se přímo z lodi v modré laguně (určitě si tedy nezapomeňte přibalit věci na potápění). Ze zátoky se vyráží na ostrov Šolta, do městečka Maslinica, kde je opět možnost se koupat na ostrovní tyrkysové pláží nebo si projit městečko. Nakonec se vyplouvá na ostrov Čiovo, kde se po zakotvení podává na pevnině v kryté zahrádce restaurace, oběd (zahrnutý v ceně výletu). K obědu se podává ryba/kuřecí steak/vege, nealko pití, víno a nakonec káva a dezert. Po obědě možnost koupání na vyhlášené ostrovní pláží Lampadusa. Po celou dobu plavby je zajištěno drobné občerstvení, šťáva, voda, welcome drink RAKIJA a po opuštění Malinice také víno. Vyplouvá se v 9:30 hod, návrat cca v 17:15 hod.

Doprava: LODÍ 

  


DENNÍ / VEČERNÍ DUBROVNÍK

Pohádkové město opásané hradbami a pevnostmi, uvnitř kterého se nachází množství architektonických klenotů – paláců, kostelů, klášterů a dalších památek. Toto bohatství bylo shromažďováno po staletí a bylo uchráněno díky brilantní diplomacii Dubrovnické Republiky. Dubrovník jako celek je zapsán do seznamu světového kulturního dědictví a je pod ochranou UNESCO. Ve starém městě máte možnost navštívit některé z nejvýznamnějších památek jako jsou např. Františkánský klášter s nejstarší činnou evropskou lékárnou a Kněžev Dvor (Knížecí palác), který byl sídlem zákonodárné a výkonné moci Dubrovnické Republiky. Projdete se ulicemi Dubrovníku s česky mluvícím průvodcem a seznámíte se s kulturou a dějinami tohoto okouzlujícího města. Výlet trvá celý den, návrat je v podvečerních hodinách.

Nebo je možno zvolit večerní variantu, kdy je odjezd po obědě a návrat kolem půlnoci. Máte tak možnost vidět město ve dne, ale také v noci, kdy je krásně osvětlené a vyhnete se tak nepříjemnému horku.

Doprava: MINIBUSEM/VLASTNÍ


DVA OSTROVY HVAR - BRAČ

Pojeďte na výlet na dva ostrovy. Tento výlet bychom také mohli pojmenovat jako rybí piknik a koupání na nejkrásnější pláži v Chorvatsku (Zlatni rat). Vyplouvá se z Makarské z přístaviště. Nejdříve se pluje do městečka Jelsa na ostrově Hvar. Z památek zde najdete částečně opevněný farní kostel sv. Fabiána a Šebestiána (Sveti Fabijan i Sebastijan) ze 16. stol., v barokní úpravě, pozůstatky antické pevnosti - pozorovatelny Tor z megalitických bloků a na lokalitě Crkvica pozůstatky římské stavby. Ve městě je také nádherný park.
Poté poplujete na ostrov Brač do městečka Bol, kde je proslulá pláž Zlatni rat, která se pokládá za nejkrásnější a pro koupání za nejvhodnější pláž na Jadranu. Vytváří částečně zalesněný trojúhelník vybíhající do moře. Vždy jedna strana trojúhelníku je závětrná a druhá návětrná, což znamená, že jedna strana je chráněná před větrem. Vítr tak mlůže i během dne měnit tvar i velikost poloostrůvku. Zde je dostatek času k prohlídce města, slunění i koupání.

 

Doprava: LODÍ


FISH PICNIC - CRIKVENICA

Plavba lodí okolo pobřeží Crikvenice, Dramalju a Jadranova ke Krčskému mostu, pod kterým proplujete a budete pokračovat v plavbě okolo pobřeží ostrova Krk do vesničky Šilo. Tam na Vás čeká lahodný oběd, po kterém se vydáte na plavbu do městečka Vrbnik. Ten proslul svým lahodným vínem Žlahtina, které se řadí mezi jedno z nejlepších chorvatských vín. Ve Vrbniku je zastávka, během které si můžete prohlédnout starobylé centrum, ochutnat místní víno nebo se pokochat výhledy z vysokých skal, na kterých se městečko rozkládá.

Doprava: LODÍ


FISH PICNIC - OREBIĆ

Doprava: LODÍ

Krásný výlet lodí, která proplouvá kolem ostrůvků v Pelješackém průplavu. Zastávka je na ostrově Badija, kde je možno se vykoupat. Dále se pluje do centra vesničky Lumbarda, kde máte možnost procházky nebo koupání. Pokud přeje počasí, proplouváme kolem ostrůvku Sestrice, kde je pěkný maják. Na výletě Vás bude doprovázet Dalmatinská hudba, užijete si krásně čisté moře a hřejivé slunce. Na lodi bude připraven oběd ve formě pečené ryby na grilu. V průběhy plavby je nabízeno drobné občerstvení - voda, víno, rakija.


FISH PICNIC – OSTROV KORČULA

Fish picnic - krásný výlet lodí, která proplouvá kolem ostrůvků v Pelješackém průplavu. Zastávka je na ostrově Badija, kde je možno se vykoupat. Dále se pluje do centra vesničky Lumbarda, kde máte možnost se projít nebo vykoupat. V závislosti na počasí, proplouváme kolem ostrůvku Sestrice, kde je pěkný maják.

Na tomto výletě se jistě budete dobře bavit v doprovodu Dalmatinské hudby, krásně čistého moře a hřejivého slunce.
Na lodi se pro Vás připraví oběd ve formě pečené ryby na grilu. V průběhu plavby bude nabízeno drobné občerstvení – voda, víno, rakija.

Doprava: LODÍFISH PICNIC - TRPANJ

Doprava: LODÍ

Krásný výlet soukromou jachtou (max 20lidí), která proplouvá pobřeží Pelješace z Trpanje až do Duby Pelješacké. Zastávka je v jedné z nejkrásnějších zátok – zátoce Divna, kde je možno se vykoupat. Pluje se také k pláži Jezero, kde vtéká sladká voda do moře. Na tomto výletě se budete dobře bavit v doprovodu Dalmatinské hudby, užijete si krásné čisté moře a hřejivé slunce. Na lodi se pro Vás připraví oběd ve formě pečené ryby na grilu. V průběhu plavby bude nabízeno drobné občerstvení – voda, víno, rakija.


FISH PICNIC DO ROVINJE A VRSARU

Nenechte si ujít krásný výlet lodí podél pobřeží okolo Limského zálivu (kaňon se skalnatými, místy téměř kolmými srázy až 150 m vysokými, porostlými makchií a lesem) až do malebného města Rovinj, kde můžete navštívit starobylé centrum nebo akvárium. Během plavby zpět uvidíte panorama ostrova Crveni Otok a dále pokračujeme do městečka Vrsar, který vyniká bohatými lesy a velmi členitým romantickým pobřežím. Zde se budete mít možnost okoupat. Na lodi se bude servírovat občerstvení v podobě ryby/masa/vegetariánský talíř, salát a nápoj.

Doprava: LODÍ 


FISH PICNIC NA OSTROV CRES

Nejžádanější fakultativní výlet atraktivní lodí Klinica na ostrov Cres. Výlet je spojený s obědem na lodi, procházkou městečkem a koupáním v klidné zátoce. Český průvodce - výklad o historii, přírodě i možnostech koupě suvenýrů. Hudba a občerstvení. Oběd (makrely na grilu, případně vepřové maso či kraví sýr) a ½ l nápoje v ceně. (Cres je vyhlášený producent olivového oleje, včelího medu, rakije aj.)

Doprava: LODÍGROŽNJAN

Navštivte malebnou istrijskou vesničku Grožnjan, známou svojí jedinečnou atmosférou. Malebné městečko v istrijském vnitrozemí, necelých 15 km vzdálené od moře, okouzluje krásou úzkých kamenných uliček a středověkých hradeb, ze kterých je krásný výhled na vinohrady, olivové háje, lesy a v dálce i na moře. Původně skoro zničenou obec zachránila skupina umělců, která se v ní následně usídlila. Dnes je tu můžete stále najít. V typických uličkách se nachází množství galerií. Z vesnice je krásný výhled na okolní přírodu. V létě se v Grožnjanu koná několik kulturních akcí, například jazzový festival.

Doprava: VLASTNÍ 


IMOTSKI

Imotski je městečko v Dalmatském Záhoří, 37 km od Makarské, 57 km z Omiše, na okraji Imotského polje, jeden z nejoblíbenějších výletních cílů z Makarské riviéry i z oblasti Omiše. Navštěvuje se pro krasovo-seismická jezera - Modré jezero (Modro jezero) a Červené jezero (Crveno jezero), která jsou geomorfologickou a hydrografickou zvláštností. Červené jezero patří k nejpodivuhodnějším krasovým jevům. Původně to bylo podzemní jezero, které se zřícením stropů podzemních síní a chodeb stalo povrchovým. Jeho stěny se tyčí téměř kolmo 200 metrů nad hladinu. Červenou barvu způsobuje oxid železa. Obrovitý závrt je celkem 480 metrů hluboký, průměr má 200 metrů. Hloubka vody je v průměru 300 metrů. K jezerní hladině nelze sestoupit. Modré jezero je stejného původu, rovněž leží v obrovském závrtu, v jakémsi 200 metrů hlubokém trychtýři. Má oválný tvar, je 800 metrů dlouhé a 500 metrů široké. Hloubka vody kolísá od 20 do 90 metrů, podle síly podzemního přítoku. Jezero dokonce občas vysychá. K jezerní hladině lze serpentinovou cestou sestoupit.

Doprava: VLASTNÍ


JELSA, STARI GRAD, HVAR

JELSA

Jelsa je malebné městečko cca 3 km od Vrbosky a je jedním z nejoblíbenějších výletních míst. Vrboska je s Jeslou spojena přírodním chodníkem vedoucím podél moře, kde se můžete zastavit na koupání v jedné z mnoha krásných zátok. V Jelse se nachází spousta barů, kaváren a restaurací, stejně jako pulzující noční život, zejména pak 15.8., kdy se koná festival Dny města a také ke konci srpna, kdy se koná festival vína.
Centrum Jelsy je soustředěno kolem krásného náměstí, což je oblíbené místo k pití kávy a pozorování turistického ruchu. Hlavní historické památky v Jelse jsou pevnost a kostel Nanebevzetí Panny Marie, založený roku 1331, hřbitov a aklášter Augustiniánů z roku 1605. V blízkosti hlavního kostela se nachází velmi zajímavá sbírka asi 20 kamenných památek ze středověku, včetně náhrobku z doby římské, benátský lev a kamenný stůl, který patřil rytíři jménem Ivan Obradic .

STARI GRAD
Nejstarší osídlení na ostrově Hvar a jednoho z nejstarších měst v Chorvatsku. Stari Grad byl založen již starými Řeky roku 384 př. n.l. a byl hlavním městem ostrova až do 17. století.
Existuje zde spousta historických zajímavostí, z nichž mnohé se dochovaly v mimořádném muzeu města Stari Grad. Místa která by jste zde rozhodně neměli zapomenout navštívit jsou: Benediktýnský klášter, kostel Sv. Stjepana a pevnost Petra Hektorovića, působivý Letní palác s akváriem a kamennými sochami.

HVAR
Největší město na ostrově a nejlepší místo pro zábavu. Hvar je velmi rušným městem, plným zábavy po celou sezónu, zejména pak ve večerních hodinách. Samotné město pochází převážně z 16. století. Místa, která nemůžete nenavštívit jsou španělská pevnost s výhledem na město, benediktinský klášter, kde jeptišky pletou krajky z Agave, františkánský klášter, Arsenal a divadlo na náměstí, vynikající Hvar Heritage Museum.
Velmi populární je jednodenní výlet z Hvaru na fascinující Paklene otoke, smaragdové ostrůvky naproti městu. Ve městě je k dispozici spousta barů, restaurací, skrytých zátok a pláží v borových lesích.

Doprava: VLASTNÍ 

 


JESKYNĚ BISERUJKA

Jeskyně Bisurejka je jednou z 27 zpřístupněných jeskyní Chorvatska a jediná v oblasti. Nevyniká svou délkou, ale především svou krápníkovou výzdobou. Své jméno dostala podle legendy, která praví, že v jeskyni byl ukryt poklad pirátů včetně perel. Podle toho dostala jeskyně své jméno, „biser“ v chorvatšině znamená perla. Tato menší, ale o to půvabná jeskyně se nachází asi 400 metrů od městečka Rudine nad Slivanjskou zátokou na severovýchodním pobřeží ostrova. Vchod do jeskyně byl kdysi jen díra v zemi. První návštěvníci jeskyně, odvážní badatelé, postupně rozšiřovali její úzké chodbičky, čímž umožnili vstup dalším návštěvníkům. Po zavedení elektrického osvětlení zájem turistů vzrostl. Krása stalagmitů, stalaktitů a jiných vápencových útvarů vynikla naplno. Jeskyně je dlouhá 110 metrů a leží nízko pod zemským povrchem. Její vnitřní teplota se během roku nemění, pohybuje se okolo 15 stupňů Celsia. Voda, která se podílí na vytváření krápníků, pochází výhradně z dešťových srážek. Chodníky vedoucí přes jeskyni jsou upravené a zabezpečené zábradlím. Prohlídka trvá cca 20 minut. Přístup v sezóně je denně.

Doprava: VLASTNÍ JESKYNĚ POSTOJNA A LIPICA

Celodenní výlet klimatizovaným autokarem do sousedního Slovinska. Prohlídka velkého jeskynního komplexu Postojna. Jedná se o cca 20 kilometrový systém jeskyní vytvořený říčkou Pivka. Nádherně vyzdobené krasové útvary byly popsány už v 17. století, pro veřejnost pak byly otevřeny v roce 1819. Návštěvnický okruh je dlouhý 5,3 km a je tak nejdelším na světě. Během prohlídky se 2 km projedete  v turistickém vláčku, který vás proveze mezi nejkrásnějšími krápníky. Cca 1 km půjdete pěšky bohatými krápníkovými sály až ke Koncertní dvoraně a pak zpět vláčkem. Cestou návštěva nejstaršího hřebčína s chovem Lipicánu. Hřebčín byl založen v roce 1580 Habsburky a návštěvníci mají možnost se seznámit s chovem těchto krásných koní. Cena zahrnuje 2x vstupy, oběd, průvodce.

Doprava: AUTOBUSEM


JESKYNĚ VRANJAČA

Jeskyně se nachází na severních svazích pohoří Mosor. Je to pohoří, které se táhne od sedla Klis severozápadním směrem k pohoří Biokovo. Jeho severní svahy jsou typické svými krasovými jevy, z nichž však je upravena pro návštěvy právě jen Vranjača. Široký vchod do ní najdeme ve výšce 490 m.n.m. Jeskynní komplex tvoří dvě síně, rozdělené krápníkovými útvary do devíti menších prostor. Větší síní, vyzdobené bohatěji stalagmity, stalaktity, závěsy, záclonami, kaskádami, stupni a sloupy, dominuje krásný krápníkový vodopád uprostřed. Celková zpřístupněná délka jeskyně je 360 metrů, teplota se v ní pohybuje kolem 15 °C.

Doprava: AUTOBUSEM/MINIBUSEM


KOUPÁNÍ NA PLÁŽI S LÉČIVÝM BAHNEM

Zátoka, kde se nachází léčivé bahno, se rozkládá na severovýchodním pobřeží ostrova Krk okolo vesniček Klimno, Soline a Čižići. Bahno je oblíbené pro své léčivé účinky a vysoký obsah minerálů, které vyživují pokožku. V zátoce se také velmi daří chovu mušlí, takže si lze výlet zpříjemnit i gastronomickým zážitkem. Nedaleko od zátoky se také nachází veřejnosti zpřístupněná jeskyně Biserujka.

Doprava: VLASTNÍ 


KRKA

Po krajinné stránce je řeka Krka nejkrásnější a nejpozoruhodnější řekou v této části jadranského přímoří. Tok Krky je dlouhý 73 km. Řeka teče málo osídlenou krasovou krajinou, probíjí si cestu četnými soutěskami ve vápencích, spadá přes překážky mnoha peřejemi, kaskádami a vodopády. Je to vodnatá řeka; kromě povrchových přítoků má i podzemní zdroje. Osm kikometrů za Visovcem následují poslední, ale nejkrásnější vodopády na Krce, tzv. Skradinské vodopády (Skradinski buk), u nás také známé jen jako vodopády řeky Krky. Padají přes 17 teras; zejména začátkem léta jsou obzvlášť mohutné, ale vždycky představují jedinečnou podívanou. Počítají se mezi nejkrásnější krasové vodopády v Evropě.

Část Krky od Kninu až do Skradinu byla v r. 1985 prohlášedna národním parkem (110 km2). Do národního parku vede pět vchodů (ulaz): Skradin (otevřeno 9 - 16 hod.), Lozovac (9 - 16 hod.), Roški slap, Burnum a Kistanje. Nejpoužívanější jsou první dva. Z přístaviště nad Skradinskými vodopády (vstup Lozovac) jezdí lodní výlety jednak k ostrůvku Visovac, jednak z Visovce pokračují ještě dále k Rošskému vodopádu.

Přístup ke Skradinskému vodopádu je jednak po silnici ze Šibeniku, z dálnice (exit Skradin) nebo po silnici z Kninu. Návštěvník může zvolit mezi dvěma možnými vstupy: Skradinski buk a Lozovac. Při použití vchodu Skradinski buk je třeba dojet do Skradinu, zde zaparkovat na velkém parkovišti a nastoupit na loď Správy národního parku, která převáží turisty proti proudu řeky Krky do přístaviště pod Skradinským vodopádem (směrem tam v každou celou hodinu, zpět vždy v půl). Tato 25 minut dlouhá plavba je v ceně vstupného do národního parku. Vstupenky se kupují až v pokladně pod Skradinským vodopádem, v blízkosti zmíněného přístaviště. Návštěvníci pak stoupají po cestě i po schodech podél řeky a z četných vyhlídek mohou obdivovat kaskády. Dojdou až do jejich vrcholové části, kde jsou k vidění vodní mlýny s etnografickou sbírkou. Prohlídka je též v ceně vstupného. Vstup Lozovac leží nad Skradinským vodopádem. V červenci a v sprnu převážejí autobusy Správy národního parku turisty zdarma od parkoviště dolů k vodopádu. Návštěvníci pak postupují při prohlídce opačným směrem, po proudu řeky.
Příroda národního parku je bohatá, a to především díky vlivu Jadranu, který zasahuje a ovlivňuje podnebí hluboko do údolí Krky. Druhové bohatství zdejší flóry je značné - 220 druhů rostlin, převážně přímořských. Též mezi odborníky-ornitology je povodí Krky známé jako zvlášť cenná lokalita.

Doprava: VLASTNÍ


LABIN

Malebné městečko stojí na kopečku poblíž Rabacu  ve východní části Istrijského poloostrova. Uchvátí vás křivolakými uličkami, zapadlými náměstíčky, kostelíky a panoramatickými výhledy na Rabac a moře. Možnost turistiky po pěší stezce Rabac-Labin (cca 3,5 km).

Doprava: VLASTNÍ

LODÍ DO BENÁTEK

Celodenní výlet klimatizovanou lodí do jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Návštěva tohoto výjimečného města zanechá v každém člověku nezapomenutelné zážitky. Toto ostrovní město bylo v roce 1987 zařazeno na seznam chráněných památek UNESCO a je jedním z nejoblíbenějších míst v Itálii V ceně je transfer do přístavu, plavba, průvodce ( podle počtu klientů v českém jazyce ). Vzdálenost po moři je cca 100 km, plavba trvá přibližně 3 hod, z toho loď proplouvá 45 min benátskou lagunou. Naskytne se vám překrásný pohled na Benátky z kanálů Lido a San Marco. Po zakotvení jdou klienti s průvodci na nám. Sv. Marca, kde jim je podán výklad o historii Benátek. Přes průvodce je možné zprostředkovat dokoupení obědu, projížďku romantickou gondolou nebo panoramatickou projížďku motorovým člunem a budete moci pozorovat čilý ruch na vodních kanálech nebo obdivovat místní architekturu. Tento výlet patří k nejatraktivnějším.

Doprava: AUTOBUS/LODÍ

 


LUMBARDA

Lumbarda - jedna z vesnic na ostrově Korčula. Nachází se cca 7km od starého města Korčula. Najdete zde písčité pláže - Vela Pržina (s pohledem na otevřené moře) či Bilin žal (s pohledem k poloostrovu Pelješac). 

Doprava: VLASTNÍ 

 


MEDJUGORJE

Výlet Vás zavede do jednoho z nejnavštěvovanějších poutních míst na světě, které od roku 1981 navštívilo více než 2 milióny poutníků a turistů. Tato nevelká vesnice se stala světoznámou na základě svědectví šesti dětí o zjevení Panny Marie na blízkém kopci. Vaše cesta povede podél pobřeží Makarské riviéry a dále hornatým vnitrozemím k hranici s Republikou Bosna a Hercegovina. Po přechodu hranic po krátké jízdě dorazíte do vesnice Medjugorje, jejíž jméno nám říká, že se nachází „mezi horami“. Budete mít příležitost navštívit místo zjevení a zúčastnit se mše v místním kostele. Volný čas můžete strávit v některé z mnoha restaurací nebo nákupem suvenýrů, případně individuální procházkou tímto zajímavým místem, kde se potkávají lidé ze všech částí světa. Návrat je plánován na Makarskou riviéru v odpoledních hodinách. 

Doprava: AUTOBUSEM


MOSTAR

Mostar, devadesátitisícová metropole Hercegoviny, leží na řece Neretvě. Město vzniklo okolo pevnosti s mostem ze16. století. Sloužilo hlavně jako opěrný bod tureckého vojska na hranicích s Dubrovníkem a jako obchodní křižovatka mezi Osmanskou říší a západem. Během nedávné války byl Mostar nejdříve odstřelován Srby a následně vypukl ozbrojený konflikt mezi místními Chorvaty a Bosňany. Výsledkem nepochopitelných bojů bylo poničení historického jádra města a zničení Hairudinova mostu v roce 1993, který byl znovu otevřen v roce 2004. Město bylo striktně rozděleno na chorvatskou (západní) a bosenskou (východní) část. V roce 2003 však začalo jeho sjednocování. Kromě Hairudinova (též Starého) mostu z roku 1566 stojí za to navštívit Kujundžiluk (staré město po obou stranách mostu), mešitu Kamija Karadjoz z roku 1557 a spoustu dalších historicky významných památek.

Doprava: AUTOBUSEM

 


MOTOVUN

Motovun je město v centrální Istrii, které se nachází na vrcholu strmého kopce, kterému dominuje řeka Mirna, se schodištěm o 1052 krocích, které vedou až k ní. Je zajímavé díky své středověké atmosféře (stěny ve tvaru kruhu a půlkruhů), vinicím a lesoparku. Motovun hostí na konci července tradiční filmový festival, který se stal nedílnou součástí dnešní chorvatské kultury. V letních měsících se zde koná také Mezinárodní letní škola architektury a Mezinárodní letní škola zdraví. Les v Motovunu je domovem podzemních hub tzv. lanýžů, které jsou extrahovány pomocí speciálně vycvičených psů. V létě a počátkem podzimu rostou černí lanýži, zatímco v pozdním podzimu a zimě rostou chutnější a dražší bílý lanýži. Lanýže a mnoho dalších specialit lze nalézt v restauracích "Kastel", "Mcotic" hospůdce "Pod Voltom" a pizzerii "Taverna".

Doprava: VLASTNÍ NÁRODNÍ PARK A VODOPÁDY KRKA

Tento nádherný národní park se nachází asi hodinu cesty směrem na Šibenik. Jedná se o celodenní výlet s český mluvícím průvodcem, který je přítomen v autobuse. Vyjíždí se 7:30 hod. od hotelu Medena a příjezd je kolem 16:00 hod. Převoz je zajištěn autobusem, minibusem. V ceně výletu je zahrnutá vstupenka do národního parku. Možnost zakoupení oběda a jiného občerstvení na místě.

Doprava: AUTOBUSEM 


NÁRODNÍ PARK BRIJUNI

Téměř celodenní výlet klimatizovanou lodí do národního parku Brijuni, který zahrnuje 12 ostrovů. Návštěvníci si prohlédnou Veliki Brijun, velkou část tohoto ostrova projedou turistickým vláčkem, navštíví safari park, prohlídnou si zajímavou výstavu fotografií Tito na Brijunech a výstavu věnovanou Paulu Kuppelwieserovi. Dále vláček projíždí okolo zátoky Verige, kde si již bohatí Římané budovali svá letní sídla. V ceně je transfer do přístavu, plavba, vstupné a průvodce od kterého se dozvíte spoustu zajímavostí.

Doprava: LODÍ


NÁRODNÍ PARK KORNATI

Pokud byste chtěli poznat krásy Národního parku Kornati zúčastněte se lodního skoro 10 hodinového výletu. Kornatské ostrovy patří k největším chorvatským přírodním fenomenům. Pohled z ptačí perspektivy na ostrovní labyrint se specificky modrou hladinou moře je úchvatný.

Souostroví asi devadesáti ostrůvků leží jižně od ostrova Dugi otok. Některé ostrovy vystupují příkře z moře strmými stěnami, jiné jsou téměř ploché. Ostrůvky jsou roztroušeny kolem největšího třicet pět kilometrů dlouhého ostrova Kornat. Ten také dal jméno celému národnímu parku, který byl založen v roce 1980. Skrze něj jsou postaveny kamenné zídky a někde rostou olivovníky nebo divoké ovocné stromy. Na ostrově jsou zajímavé turistické trasy, které ústí k neobvyklým místům. Na jejich severozápadě na ostrově Velika Sestrica je také 27 metrů vysoký maják, který vrhá nepřehlédnutelné světlo.  Na všech ostrovech se nachází krásné zátoky s čistou vodou stvořené přímo ke koupání a k potápění. Kornatské okolí je velmi bohaté a různé mořské živočichy a rostliny. Kornati jsou také rájem pro jachtaře a potápěče. 

Doprava: LODÍ


NÁRODNÍ PARK KORNATI a TELAŠČICA

Během tohoto skoro 9 hodinového lodního výletu poplujete lodí Murterským mořem Národním parkem Kornati. Název Kornati pochází od starých mořeplavců, a to od slova corona (koruna). Celou oblast tvoří 89 ostrovů, ostrůvků a útesů, přičemž největší plochu zaujímá mořská část. Park vyniká výjimečnou krásou přírody, křišťálově průzračným mořem, zajímavou skladbou pobřeží a unikátním mořským ekosystémem. Nejen díky tomu je lákadlem jachtařů, potápěčů, horolezců a ostatních milovníků přírody. Nejzajímavější stopy někdejšího života můžete vidět na ostrově Kornat, kde se nachází byzantská pevnost Tureta z 6. století, v komplexu se nachází starokřesťanský kostel Panny Marie z Tarca (crkva Gospe od Tarca) ze 16. století. Pravděpodobně jedním z nejkrásnějších náboženských obřadů je procese lodí, při které se první červencovou neděli věřící z ostrova Murter ploví ke kostelu Panny Marie z Tarca. Kolem ostrova Kornat budete dále plout do přírodního parku Telaščica. Je to hluboká krásná zátoka v jižní části ostrova Dugi otok, jedna z největších na východním Jadranu. Má 25 malých zátok a je dlouhá 10 km. Telašćica má několik velmi pěkných dlouhých písečných pláží s písčitým dnem v moři.  Zde bude prostor na koupání, návštěvu vyhlídky s výhledem na útesy nebo na procházku ke slanému jezeru Mir. Voda v jezeře je slanější a teplejší než v sousedním moři. Návrat je přes průliv Mala Preversa s archeologickými nálezy z římské doby. Součástí výletu je oběd na lodi.  

Doprava: LODÍ

 


NÁRODNÍ PARK KRKA

Jízda autobusem povede z Makarské riviéry podél pobřeží, kdy cestou minete střediska Omiš, Split, Trogir a Primošten – zde bude kratší přestávka vhodná k fotografování. Budete obdivovat okouzlující výhled na toto městečko, které leží na malebném poloostrůvku a je obklopeno vinohrady v kamenitých stráních. Dále pokračujete do města Šibeniku, kde Vás po kratší procházce městkými ulicemi a uličkami upoutá jedna z nejkrásnějších katedrál v Chorvatsku, která je jedinečná tím, že je vystavěna z velkých kamenných desek. Pak budete pokračovat do Národního parku Krka. Řeka Krka je klenotem mezi řekami chorvatského krasu. Navštívíte největší krápníkovou bariéru v Evropě «Skradinski buk», přes kterou se voda řeky Krky přelévá a vytváří tak mnohá jezírka a potůčky. Volný čas můžete využít k procházce stezkami, které vedou podél řeky a podél vodopádů až ke starému mlýnu, kde se nachází i etnografická sbírka. Při zpáteční cestě je zastávka v překrásném městečku Trogir, kde navštívíte známou katedrálu z 13. – 15. století.

Doprava: AUTOBUSEM


NÁRODNÍ PARK PLITVICKÁ JEZERA

Celodenní výlet klimatizovaným autobusem do nejstaršího, největšího a nejnavštěvovanějšího národního parku Chorvatska. Plitvická jezera, která byly roku 1979 zapsány na seznam UNESCO, tvoří na 92 vodopádů a 16 kaskádovitě položených jezer s průzračně čistou vodou. Během návštěvy se projdete po upravených stezkách okolo jezer a vodopádů a projedete se lodí po největším jezeru Kozjak. Zde si vzpomeneme na film Poklad na Stříbrném jezeře a Karla Maye. Okolí jezer je pokryto hlubokými lesy, porostlé desítkami endemitských rostlin a obýváno mnoha živočichy včetně medvěda. Cena výletu zahrnuje vstupné, jízdu vláčkem, plavbu přes jezero a oběd.

Doprava: AUTOBUSEM


NP KORNATI II.

Trvání výletu cca 8,5 hod.

Program zahrnuje: plavba na kornatské souostroví, návštěva PP Telaščica s 2 hodinovou přestávkou, po prohlídce skal na Dlouhem ostrově se pluje na ostrov Katina, kde je podáván oběd a 2 hodiny volno na koupání. Po celou dobu plavby mají hosté k dispozici chlazené nápoje, na lodi je bar, kde se podává káva, zmrzlina a alkoholické nápoje.

Doprava: LODÍ


NP KORNATI III.

Trvání výletu cca 10 hod., z toho 5 hodin panoramatické plavby a 5 hodin na relaxaci a koupání. V ceně snídaně a oběd.

Doprava: LODÍ


NP KRKA

Národní park Krka je oblast chráněné a nedotčené přírody podél nejkrásnější části řeky Krky. Se sedmi vodopády je Krka přírodním a krasovým fenoménem. Užijte si plavbu, kde objevíte krásu a bohatství největšího vodopádku Krky - Skradinský buk. Součástí výletu je vstup do NP Krka, oběd na lodi a průvodce.

Doprava: LODÍ


NP KRKA II.

Lodí poplujete mezi Srimou a ostrovem Prvić ke kanálu Sv.Ante s výhledem na úchvatné město Šibenik s katedrálou sv. Jakuba (Sveti Jakov), která je od roku 2000 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Součástí výletu je sběr a ochutnávka mušlí z místní farmy. Dále budeme pokračovat plavbou podél ústí řeky Krky přes Prokljanské jezero do Národního parku Krka, oblasti chráněné a nedotčené přírody podél nejkrásnější části řeky Krky. Se sedmi vodopády je Krka přírodním a krasovým fenoménem. Užijte si plavbu, kde objevíte krásu a bohatství největšího vodopádku Krky - Skradinský buk.  Délka výletu cca 8 hodin.

Doprava: LODÍ


NP KRKA III.

Autobusový výlet do Národního parku Krka, oblasti chráněné a nedotčené přírody podél nejkrásnější části řeky Krky. Krka se sedmi vodopády je klenotem mezi řekami chorvatského krasu. Navštívíte největší krápníkovou bariéru v Evropě «Skradinski buk», přes kterou se voda řeky Krky přelévá a vytváří tak mnohá jezírka a potůčky. Volný čas můžete využít k procházce stezkami, které vedou podél řeky a podél vodopádů až ke starému mlýnu, kde se nachází i etnografická sbírka. Při zpáteční cestě je zastávka a prohlídka  úchvatného města Šibenik. Při pohledu na starobylé domy a pamětihodnosti vám bude hned jasné, že toto město má za sebou opravdu dlouhou a bohatou historii. Cestou uvidíte katedrálu sv. Jakuba (Sveti Jakov), která je od roku 2000 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Zápisem na seznamu UNESCO se může pochlubit i mořská pevnost sv. Mikuláše. Další středověká pevnost sv. Michala se nachází na strmém kopci nad starým městem. Z historického centra města vedou k pevnosti malebné útulné uličky. Z pevnosti si můžete vychutnat nádherný výhled na katedrálu svatého Jakuba, historické centrum a pevnost Barone. Délka výletu cca 9,5 hodin.

Doprava: AUTOBUSEM


NP KRKA IV.

Autobusový výlet do Národního parku Krka, oblasti chráněné a nedotčené přírody podél nejkrásnější části řeky Krky. Krka se sedmi vodopády je klenotem mezi řekami chorvatského krasu. Program zahrnuje: půjčovnu lodi, průvodce, lehký oběd a nealkoholické nápoje. Délka trvání cca 10 hodin.

Doprava: AUTOBUSEM


OKRUH PO OSTROVĚ KORČULA

Ostrov Korčula, s výjimkou ostrova Mljet, je ostrovem s nejbujnější vegetací v celém Středomoří. Povrch ostrova činí 270 km2 , celková délka pobřeží, včetně sta zálivů a zátok a cca padesáti okolních ostrůvků, je 182 km. Korčula je šestým největším ostrovem a z hlediska hustoty osídlení je na prvním místě mezi chorvatskými ostrovy. Během okruhu navštívíte mnohá význačná a malebná místa dostupná stávající silniční sítí: Žrnovo, Pupnat, Čaru, Smokvicu, Blato a Vela Luku. Vaše cesta povede podél vinohradů, kde se rodí známá chorvatská vína a podél mnoha staletých olivových hájů se budete obdivovat překrásné a uchvacující krajině.

Okruh Vám umožní poznat nejen nejrůznější kulturně – historické památky a zvláštnosti ostrova, ale i způsob života místního obyvatelstva a jejich tradiční profese. Zpáteční cesta povede několika rybářskými vesnicemi a malebnými zátokami Gršica, Prižba, Brna.
Zúčastníte se také ochutnávky vína organizované v jednom z míst, které se vyznačuje typickou ostrovní atmosférou.

Doprava: AUTOBUSEM OMIŠSKÉ ZÁHOŘÍ

Nejen pobřežní část Chorvatska je pro turisty zajímavá. Také vnitrozemí u Omiše, kterému se říká Omišské Záhoří,má své kouzlo. Protéká jím řeka Cetina, kolem které se nachází čistá příroda. Právě tam jezdí otevřený mikrobus, který ujede 70 km dlouhý okruh po nejzajímavějšídch místech této oblasti. Výlet trvá asi 4,5 hodiny. Cestující mají v ruce karty, na kterých je napsáno, co kde vidí a sami krásy zdejší krajiny objevují. Na každé zastávce je dostatek času si místo prohlédnout. Nejdříve se zastavuje u památníku Mily Gojsalič, slavné dívky, která zachránila město Omiš před Turky, když podpálila jejich ležení. Od tohoto památníku je krásně vidět řeku Cetinu, Omiš a její pevnosti. Posléze turisté navštíví kostel svatého Jiří z 11. století u vesnice Gata a posléze muzeum Poljičské republiky, která se na tomto území rozkládala v 11. století. Dále se jede kolem vodopádů Gubavica (vyšší z nich má 48 metrů, menší 7 metrů), nejstarší hydroelektrárny na Jadranu a také kolem starého mostu z dob Františka Josefa. Jízda pokračuje a můžeme sledovat shora řeku Cetinu a na ní startující rafty spolu s impozantními horami Biokova v dálce. Poslední zastávka je ve vesnici Kučiće, kde se navštíví restaurace ve skále zvaná Dům Flinstone stylizované do doby kamenné. Tam turisté dostanou koláč, víno a rakiji (v ceně). Poté se pomalu vracejí zpět do Omiše a autobus je zaveze až k jejich ubytování.

 

Doprava: AUTOBUSEM


OPATIJA - KRÁLOVNA CESTOVNÍ RUCHU

Pokud byste hledali na východním pobřeží Jadranu letovisko s dlouholetou tradicí cestovního ruchu, letovisko atraktivní díky bohatému kulturnímu životu a jehož styl, půvab a šarm jsou doslova vyhlášené, pak Vám rádi doporučíme letovisko Opatija. Ne nadarmo se mu přezdívá „královna cestovního ruchu“, vždyť se tu aktivnímu odpočinku oddávali již v 19. století slavní panovníci z dalekého Mexika, ale i Německa, Rakouska, Švédska, Norska nebo Itálie. V roce 1899 získalo město status klimatických lázní. Historie tu na Vás dýchne doslova na každém kroku. Obdivovat můžete vytříbený stavební styl hotelů, sanatorií i soukromých vil a letohrádků vysoké rakouské šlechty, včetně členů rakouského císařského dvora. Vyhledávaným místem je pobřežní promenáda Franze Josefa, zvaná Lungomare, která je obklopená nádhernou rozmanitou vegetací. Ve vile Angiolina můžete navštívit Chorvatské muzeum cestovního ruchu nebo se procházet přilehlým subtropickým a přímořským parkem. A Opatija žije i bohatým společenským životem, ve městě se v hlavní sezóně konají nejrůznější multimediální akce, filmové přehlídky, koncerty a divadelní představení. Vyhlášený je zde například tradiční červencový Liburnia Jazz Festival. 

Doprava: VLASTNÍ 


OPUŠTĚNÁ VESNICE HUMAC A JESKYNĚ GRAPČEVA ŠPILJA

Cca 7 km východně od Jelsy se nachází opuštěná pastýřská vesnice Humac, jeden ze skvostů ostrova Hvar. Její historie sahá až do 15. století. Nabízí nádherný výhled na moře a malebné zříceniny, nacházející se na každém kroku. Jedná se pravděpodobně o nejvíce autentickou vesnici na ostrově.

V současné době obec nemá tekoucí vodu ani elektřinu, ale nedostatkem návštěvníků netrpí. Potkáte se zde s řadou turistů i místních obyvatel z vesnice Vrisnik, kteří jsou vlastníci zdejší půdy. Humac je nejživější 26. června na den svatých Jana a Pavla, kdy se zde shromažďují místní obyvatelé, aby zde oslavili tento svátek. Je zde vynikající restaurace, ve které je k dispozici klíč k místnímu muzeu v kostele. Nabízí se zde možnost projížďky na koních po ostrově a je to zároveň výchozí bod pro výlety do Grapčevinske jeskyně. Výlety se realizují od 9 hodin ráno v pondělí, středu a sobotu, v období od 15 června do 15. září.

I když přístup do jeskyně není nejjednodušší, konečný výsledek stojí za námahu. Jeskyně svým stářím sahá až do neolitu ( 2500 př. nl ) a je jedním z nejstarších míst v regionu . V jeskyni jsou stalaktity a stalagmity, které jeskyni dominují, zvláště když se zde rozsvítí svíčky. Samota a klid poskytují ideální místo pro sebereflexi.

Doprava: VLASTNÍ 


OSTROV BRAČ - BOL

Chcete navštívit nejkrásnější pláž Jadranu ZLATNI RAT na ostrově Brač? Tato písečná výspa je z části zalesněná a její okraje jsou tvořeny drobnými oblázky a pískem. Směr otočení konce poloostrova se mění podle intenzity mořských proudů. Pláž se nachází asi 2 km od městečka Bol, do kterého vyplouvá každé ráno z Omiše loď, která Vás do něj zaveze. Při plavbě trvající asi dvě a půl hodiny se obeplouvá ostrov z východní strany. Během ní se můžete kochat Omišskou a Makarskou riviérou s impozantními horami Dalmácie a také pohledem na severní stranu ostrova Brač. V druhé části plavby můžeme vidět také ostrov Hvar a za ním vyčnívají kopce poloostrova Pelješac. Po příjezdu do města Bol kotví loď v přístavu 4,5 hodiny, které můžete mimo návštěvy pláže vyplnit procházkou po historickém městě Bol, nebo navštívit dominikánský klášter, který se nachází východně od města. Během plavby do Bolu se podává aperitiv a posléze oběd (grilovaná ryba) a na cestě zpět do Omiše, do které se přijíždí v 18:30, se podávají nealkoholické nápoje a hraje dalmatská muzika.

Doprava: LODÍ


OSTROV MLJET

 Doprava: VLASTNÍ+LODÍ

Ostrov Mljet je ostrovem s nejbujnější vegetací v celém Středomoří s tím, že jeho západní část (cca 1/3 ostrova) byla vyhlášena Národním parkem.

Nejpozoruhodnějším přírodním jevem ostrova jsou dvě slaná jezera – Velké a Malé jezero, která jsou propojena úzkým průlivem. Slanost jezer je o něco nižší a teplota o cca 4 stupně vyšší než je tomu u okolní mořské vody. Na Velkém jezeře se nachází ostrůvek Sv. Marie, na kterém si ve XII. století Benediktinský řád vystavěl klášter a kostel. Kostel byl restaurován a klášter přestavěn na hotel s restaurací.
Zážitkem bude koupání v jezerech nebo jízda na kole či pěší výlet stezkami Národního parku. V ceně výletu je oběd - ryba na grilu + zelný salát (eventuálně kuřecí maso či vegetariánské jídlo).
Výlet trvá celý den.OSTROV VRGADA

Lodní výlet na malý ostrov Vrgada (cca 3,7 km2), patřící ke skupině Severodalmatských ostrovů. Ostrov má pouhých 230 obyvatel. Od města Biograd na Moru je vzdálen 5,5 nám.míle. Severovýchodní část ostrova je zalesněna a v nevelkých zátokách jsou malé oblázkové pláže. Turisty přitahují zdejší pěkné pláže, čisté moře a nedotčená příroda. Cílem výletu je jedna z nejkrásnějších pláží Zlatá pláž. Délka výletu cca 5 hodin.

Doprava: LODÍ


OSTROV ZLARIN - tajemství korálů

Objevte lodí Galija tajemství "zeleného ostrova" ZLARIN, na který auta nemají přístup. Zlarin  je známý jako KORÁLOVÝ OSTROV. Vzácné červené korály se zde loví již od 15 století. Navštivte zde muzeum Zlarin, kde se můžete seznámit s historií lovu korálů a jejich zpracováním. Součástí je i dílna, ve které se korály opracovávají a brousí. Zájemci si mohou v rámci expozice koupit šperk z korálů jako suvenýr. Zlarin vyhledávají jako oblíbený víkendový cíl obyvatelé blízkého Šibeniku. je zde pěkná oblázkovopísčitá pláž.

Doprava: LODÍ


PIRATESPICNIK NA OSTROV CRES

Panoramatická plavba lodí Klinica po stopách delfínů, spojená s obědem a koupáním v klidné zátoce na ostrově Cres. Možnost zahlédnut delfíny. Plavba vhodná i pro menší děti.

Doprava: LODÍPLAVBA DO MĚSTEČKA VRBNIK NA OSTROVĚ KRK

Polodenní lodní výlet do městečka Vrbnik na ostrově Krk. Jedná se o starobylé město, kde se můžete dlouho procházet malebnými uličkami objevovat skrytá zákoutí. Vrbnik je známý díky bílému vínu „Žlahtina“, které se pěstuje v jeho okolí a patří k nejlepším  chorvatským vínům. Během prohlídky města se budete moci projít nejužší uličkou Chorvatska, která má určitých místech pouze 30 cm a vychutnat si výhledy na Crikvenicu a její okolí z vysokých útesů, na kterých se Vrbnik rozkládá. V ceně výletu je taktéž ochutnávka rakije a vína.

Doprava: LODÍPLAVBA NA OSTROV RAB

Celodenní lodní výlet na ostrov Rab. Během plavby se budete moci kochat pohledy na divoké pobřeží ostrovů Prvić a Sveti Grgur. Doplujete k ostrovu Goli Otok, kde se nachází bývalé mužské politické vězení. Zde si můžete zajít na prohlídku vězení a bunkrů nebo využít pauzy pro koupání na nedaleké oblázkové pláží. Následuje oběd  na lodi a poté se pluje na ostrov Rab, kde je přestávka na koupání na velmi oblíbené 2 km dlouhé písečné pláží Rajska plaža na poloostrově Lopar. Na zpáteční cestě si prohlédnete strmé stěny ostrova Sveti Grgur, které dramaticky padají do moře.

Doprava: LODÍ 


POLOOSTROV PELJEŠAC, OSTROV HVAR

Hezký celodenní výlet s koupáním a obědem. Navštívíte hornatý poloostrov Pelješac, jehož svahy pokrývají sady olivovníků a vinohradů a všude přítomné kvetoucí pole levandule. Tento výlet vás nejprve zavede do krásné vesničky Trpanj, kde budete mít volný čas k procházkám a k posezení na výborné kávičce. Další zastávkou je malebná rybářská vesnice Sućuraj na ostrově Hvar, kde se budete moci okoupat nebo využít čas k procházkám, např. k místnímu františkánskému klášteru ze 13. století. Na lodi je servírován oběd ve formě grilované ryby, ochutnáte také víno nebo sirupový nápoj. Na lodi se nachází také bar, kde si můžete zakoupit ostatní nápoje. Hudba a dobrá nálada je zaručena.

Doprava: LODÍ PROHLÍDKA KORČULY

Korčula patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na chorvatském přímoří. Velmi často je přezdívána malým Dubrovníkem. Opevněné staré město s ulicemi uspořádanými do vzoru rybí kostry je vystaveno v těsné blízkosti útesů. Ve městě se nachází několik historických památek: římskokatolická katedrála sv. Marka, palác někdejších benátských guvernérů, městské muzeum, hradební opevnění z 12. století. Oddaní katoličtí obyvatelé Korčuly udržují staré lidové slavnosti (včetně kostelních), dále pak Morešku - bojový tanec, ve středověku pořádaný v celém Středomoří. S Korčulou je také spojován cestovatel Marco Polo.

Doprava: LODÍ 


PROHLÍDKA MĚSTA RAB

Celodenní výlet na ostrov Rab do překrásného historického města Rab, jehož jádro skrývá spoustu historických památek, romantické úzké uličky nebo středověké městské hradby. Dominantou města jsou 4 zvonice, ta nejvyšší, sv. Marie,  je 26 m vysoká a pochází z 12. století. Prohlídkou bude provázet průvodce a poté budete mít k dispozici cca 2,5 hodiny volný čas, který můžete využít k nákupům, k příjemnému posezení u kávy nebo také ke koupání. Na lodi se podává malé občerstvení v podobě šunky zvané "pršut" a sýra.

Doprava: LODÍ 


PULA

Pula je příjemné město s atmosférou rušného přístavního města i středomořského pobřežního letoviska. Setkává se tu dávná historie několika tisíciletí s moderním cestovním ruchem a vyspělou sítí služeb. Leží v dobře chráněném zálivu na samém jihu Istrijského poloostrova, oklopena velmi členitým pobřežím. Díky této bezpečné poloze se stal pulský přístav hlavním námořním přístavem Rakouska-Uherska. Navštěvuje se jako oblíbené pobytové letovisko a jako výletní cíl z celé Istrie. Turisty přitahuje mnoho historických památek, mezi nimiž patří první místo římskému amfiteátru z 1. století, široká nabídka kulturních událostí (hudební a filmové festivaly).

Doprava: VLASTNÍPULA - ARENA MYSTERIUM

Prozkoumejte Pulu jinak! Nebuďte turisti, buďte badatelé! Toužili jste někdy být v kůži Indiana Jonese nebo profesora Langdona? Dokážete spolupracovat, překonat nástrahy a odhalit starověké tajemství? Arena Mysterium je nová dobrodružná outdoorová hra, ve které hráči jako tým soukromých detektivů sledují kroky pěti statečných gladiátorů a hledají záhadný amulet. Hra se odehrává v samém centru Puly a je alternativou klasické prohlídky města. Hráči dostanou tablet, který je přivede k úkolům a tajům, které musí vyřešit. Zároveň se velmi hravě a uvolněně seznámí s historií a zajímavostí města Pula a snaží se v určitém čase naplnit své poslání. Poznejte Pulu s její nezapomenutelnou atmosférou, nádhernou architekturou a úžasnou historií, která sahá až do dob antiky. Nahlédněte do života gladiátorů, kteří bojovali v pulské Areně a jejichž odkaz je v tomto městě stále živý... 


PUPNATSKA LUKA


Pupnatska luka - jedna z nejhezčích zátok na ostrově Korčula. Nachází se cca 15km od starého města Korčula směrem na Vela Luku. Je na jižních svazích, čili má překrásný výhled na otevřené moře. Možná si budete připadat tak trošku jako Robinsoni – terén je těžce přístupný, jen jedna malá „chajda“ na pláži a jinak nic. Krásné křišťálově čisté moře, prostě nádhera.

Doprava: VLASTNÍ


RAFTING NA ŘECE CETINA

Rafting je způsob jak se blíže seznámit s krásami křišťálově čisté řeky Cetiny a jejím okolím. Staňte se součástí kouzelných vodopádů, velkolepého hlubokého kaňonu, malebných jeskyň a zeleného lesa. Po příjezdu k řece a po kratší instruktáži se nalodíte a zahájíte sjezd. V každém případě, rafting vyžaduje určitou dávku dobrodružnosti a lásku k téměř netknuté přírodě. Po celou dobu budou s Vámi zkušení lodivodové, kteří Vám pomohou při objevování bystřin, proudů, vodopádů, kaňonů a překrásné vegetace a budou Vám po celou dobu ve všem nápomocni, proto nepotřebujete žádné zkušenosti. To, co si potřebujete sebou vzít je: pevná obuv, plavky, krátké kalhoty, tričko, krém na opalování a oblečení, které si převléknete po výletě. Vaše vzrušující plavba končí oddechem, kdy bude příležitost k procházce po okolí, k individuálnímu obědu nebo koupání.

Doprava: AUTOBUS/RAFT

RIVIJERA BOAT TOUR

Panoramatický lodní výlet podél krásné opatijské riviéry zahrnující letoviska Opatija, Ičići, Ika, Lovran, Medveja a Mošćenička Draga. V městečku Mošćenička Draga následuje přestávka, kterou můžete využít k prohlídce městečka nebo ke koupání na krásné dlouhé oblázkové pláži. Výlet trvá cca 4 hodiny (2 hodiny plavba, 2 hodiny přestávka), v ceně je zahrnuto 2 dcl bílého vína, voda nebo nealkoholický nápoj.

Doprava: LODÍ 


ROVINJ - FISH PICNIC

Téměř celodenní výlet lodí do Rovinje s panoramatickou projížďkou Limským fjordem. V ceně je pohárek rakije a oběd – ryba nebo maso, pečivo, salát, pití po dobu oběda. Okolo poledne loď kotví v Rovinji, klientům je na lodi podáván oběd a pak mají čas na individuální prohlídku starobylého centra města. Nedaleko kostela Sv. Eufemije je možnost koupání. Návštěva Rovinje je skutečným zážitkem neboť spolu s Porečí patří k nejkrásnějším městečkům na istrijském pobřeží.

Doprava: LODÍSTON

V dobách Dubrovnické Republiky bylo město Ston po Dubrovníku druhým nejvýznamnějším městem v Republice. Význam a bohatství tohoto města pramení ze solnic (solana), které jsou i v dnešní době plně funkční. V r. 1996 postihlo Ston ničivé zemětřesení, které obrátilo historický střed městečka v sutiny. Rekonstrukce hlavních památek zničených zemětřesením je dnes již téměř dokončena. Nepoškozena tehdy zůstala nejvýraznější část někdejšího opevnění, pevnost Veliki Kaštio. Od ní vedou hradby na vrch Pozvizd a do Malého Stonu, zpevněné 31 hranolovými věžemi a 6 válcovými bastiony. Hradby byly dlouhé 980 m.Ston utrpěl i menší škody ve válce v letech 1991/92. Část hradeb je obnovena a je na ně možný přístup po schodech od parkoviště na východní straně města a dají se obejít až na západní stranu. Krásné výhledy na Ston a okolí se otevírají z horních partií, zejména z pevnosti Pozvizd. I když se město nejvíce proslavilo svými masivními a působivými hradbami (svou délkou se řadí na druhé místo na světě), dnes je úzce spojováno i s rozsáhlým chovem ústřic. Naši hostitelé nás vezmou na místa, kde se v moři chovají ústřice a seznámí nás se způsobem chovu. Bude příležitost "načesat" si ústřice a ochutnat je čerstvé, přímo z moře!

Doprava: VLASTNÍ/AUTOBUSOVÁ (organizovaný autobusový výlet je možný z letovisek Dubrovník, Slano, Mlini, Cavtat) 


ŠIBENIK

Tento výlet vám odhalí ohromující panorama středověkého města krále Petra Krešimira IV.  Při pohledu na starobylé domy a pamětihodnosti vám bude hned jasné, že toto město má za sebou opravdu dlouhou a bohatou historii. Cestou uvidíte katedrálu sv. Jakuba (Sveti Jakov), která je od roku 2000 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Zápisem na seznamu UNESCO se může pochlubit i mořská pevnost sv. Mikuláše. Další středověká pevnost sv. Michala se nachází na strmém kopci nad starým městem. Z historického centra města vedou k pevnosti malebné útulné uličky. Z pevnosti si můžete vychutnat nádherný výhled na katedrálu svatého Jakuba, historické centrum a pevnost Barone.

Doprava: LODÍ


TRSTENO

Trsteno je ukázkou úspěšně realizovaného propojení přírodních charakteristik ve snaze dosáhnout harmonie mezi přírodou a člověkem. Toto místo je proslulé dvěma gigantickými platany, které jsou více než 500let staré a které jsou dnes součástí jedné z nejstarších chorvatských botanických zahrad – arboreta - nejvýznamnějšího v Chorvatsku, a jediného na chorvatském pobřeží. Je zde také výzkumné pracoviště biologického ústavu Chorvatské akademie věd. Arboretum bylo založeno v XV. Století a původně sloužilo jako letní sídlo dubrovnické šlechtické rodiny Gučetic. Je vynikající ukázkou zahradní architektury své doby. Park je vyzdoben četnými sochami, byly tu postaveny fontány a umělé jeskyně. Poslední majitel Nikola Gučetić-Basiljević (Gozze-Basegli) sem ze širokého okolí shromáždil staré sochy a různé fragmenty staveb, které umístil v parku, některé dal vezdít do umělé zříceniny.

Doprava: VLASTNÍ 


TŘI OSTROVY (KRK, RAB, GOLI OTOK)

Celodenní lodní výlet, při kterém poznáte hned tři ostrovy najednou. Na ostrově Krk navštívíte letovisko Baška, které je oblíbené zejména pro svou krásnou dlouhou oblázkovo-písčitou pláž Vela Plaža, která byla oceněna tzv. Modrou vlajkou kvality. Zde se můžete okoupat nebo využít volný čas k prohlídce města. Na ostrově Rab zakotvíte u stejnojmenného městečka Rab, kde Vás průvodce provede jeho historickým centrem nebo je možné opět využít čas ke koupání. Ostrov Goli Otok je malý pustý ostrov nacházející se mezi ostrovem Krk a ostrovem Rab, kterému se přezdívá chorvatský Alcatraz, jelikož v minulosti tento ostrov fungoval jako obávaný vězeňský tábor především pro pro politické vězně a nepřátele Titova režimu. Kolem ostrova je možné se také projet turistickým vláčkem.

Doprava: LODÍ 


VEČERNÍ KORČULA

Procházka večerní Korčulou Vás jistě nadchne svou překrásnou a nezaměnitelnou romantickou atmosférou.

Na Korčulu se zajeďte podívat i ve dne, zase bude mít jiné kouzlo. Návštěvu můžete spojit s koupáním pod hradbami města nebo návštěvou některé zátoky na ostrově (Lumbarda, Pupnatská Luka).
V letní sezoně můžete zavítat na představení Morešky. Moreška je romantický bojový tanec s meči, který vznikl ve 12. – 13. století ve Středozemí. Předpokládá se, že Moreška se na Korčulu dostala v 16. století ze Španělska přes jižní Itálii a Dubrovník. Později, v průběhu století, Moreška zmizela za Středozemí v dnešní době je možno shlédnout ji pouze na ostrově Korčula, kde zakořenila a má dlouholetou tradici. Je to jediný aktivní bojový tanec s meči na světě.
Korčulanská Moreška je boj o dívku – zde jsou kořeny dávné Středomořské legendy – jedna z nejstarších je legenda o Trojské válce, avšak v této legendě jsou jiní hlavní hrdinové.

Doprava: MINIBUS + LODÍ 


VEČERNÍ PANORAMA DO DRVENIKU

Zpestřením letního večera je plavba lodí vstříc západu slunce, s hudbou a večeří na lodi. Proplujete podél pobřeží od Gradacu až do Drveniku, budete míjet vesničky Brist, Podaca, Zaostrog. V Drveniku budete mít volný čas se projít. K večeři budete mít možnost ochutnat grilovanou rybu, červené víno nebo sirupový nápoj. Na lodi se nachází také bar, kde si můžete zakoupit ostatní nápoje. Hudba a dobrá nálada zaručena.

Doprava: LODÍ 


VEČERNÍ PLAVBA DO TROGIRU

Pirátská stezka do Trogiru

Vydejte se s námi lodí podél pobřeží do historického centra Trogiru, ve kterém děti podniknou výpravu k hledání pirátského pokladu po tajné stezce. Dospělí se mohou mezitím vydat na prohlídku starobylého města, jehož historické jádro je zapsáno na seznamu UNESCO. Poté následuje individuální čas k vychutnání večerní atmosféry města, nákupu suvenýrů a občerstvení.  

Doprava: LODÍ 


VEČERNÍ PROHLÍDKA KORČULY + MOREŠKA

Procházka večerní Korčulou Vás jistě nadchne svou překrásnou a nezaměnitelnou romantickou atmosférou. V srdci sezony můžete zavítat na představení Morešky.

Na Korčulu se můžete zajet podívat i ve dne, zase bude vypadat jinak. Návštěvu můžete spojit s koupáním pod hradbami města nebo návštěvou některé zátoky na ostrově (Lumbarda, Pupnatská Luka).

Moreška je romantický bojový tanec s meči, který vznikl v 12. – 13. století ve Středozemí. Předpokládá se, že Moreška se na Korčulu dostala v 16. století ze Španělska přes jižní Itálii a Dubrovník. Později, v průběhu století, Moreška zmizela za Středozemí v dnešní době je možno shlédnout ji pouze na ostrově Korčula, kde zakořenila a má dlouholetou tradici. Je to jediný aktivní bojový tanec s meči na světě.
Korčulanská Moreška je boj o dívku – zde jsou kořeny dávné Středomořské legendy – jedna z nejstarších je legenda o Trojské válce, avšak v této legendě jsou jiní hlavní hrdinové.

Doprava: VLASTNÍVEČERNÍ TROGIR

Panoramatická plavba do Trogiru a zpět

Plavba do centra Trogiru, jehož historické jádro je na malém ostrově mezi pevninou a velkým ostrovem Čiovo. Celý tento ostrůvek je památkou UNESCO. Po vylodění je pro účastníky výletu připravená prohlídka města s českým průvodcem, po které následuje rozchod a možnost navštívit místní tržnici, kavárny nebo si zajít na tu nejlepší italskou zmrzlinu v Chorvatsku. Vyplouvá se 19:45 hod., návrat do hotelu 22:30 hod.

Doprava: LODÍ VĚŽ TOR

Přibližně jednu hodinu chůze od Jelsy jsou pozůstatky řecké věže Tor, která pochází ze čtvrtého století před naším letopočtem. Vzhledem k tomu, že se nachází ve výšce cca 230 metrů nad mořem je od věže nádherný výhled k Vrbosce, Splitu a na pobřeží Makarské riviéry. Terasy kolem věže naznačují, že věž a její okolí bylo v minulosti osídleno.

Doprava: VLASTNÍ 


VÝLET DO HISTORICKÉHO CENTRA SPLITU

Dopolední výlet do centra jednoho z nejkrásnějších měst Dalmácie. Budete mít možnost prohlédnout si jedinečné centrum města a navštívit Diokleciánův palác, nejstarší funkční katedrálu na světě, která byla zařazena na seznam památek UNESCO. Sklepení Diokleciánova paláce představují největší dochovaný římský krytý prostor na světě. Kouzelnou atmosféru tohoto antického města můžete sami vychutnat  i v čase individuálního volna, které lze využít k nákupu suvenýrů či lokálních produktů na blízké tržnici.

Doprava: MIKROBUS 


VÝLET NA OSTROVY DRVENIK A ŠOLTA

Celodenní lodní výlet Vás zavede nejdříve na ostrov Drvenik do půvabné zátoky Modrá laguna, která je atraktivní především pro svou křišťálově čistou tyrkysovou barvu moře připomínající oblasti Karibiku. Zde budete mít možnost se okoupat, pro zájemce je také možnost šnorchlování. Na lodi se podává oběd, ochutnáte makrelu, salát a víno. Po obědě loď pokračuje na ostrov Šolta do původně rybářské vesničky Maslinica. Zátoka je chráněna skupinou ostrůvků a útesů a je vyhledávaným místem menších jachet a člunů. Můžete si prohlédnout tuto tradiční vesničku, posedět v restauraci nebo využít čas ke koupání.

Doprava: LODÍ 


VÝLETY ZA VÍNEM

Hvar má charakteristickou vinařskou tradici, která sahá až do období starověkého Řecka. I dnes zde existuje mnoho kvalitních výrobců vína. Mezi ty nejlepší patří např. Zlatan Penkovic z obce Sveta Nedjelja, který vyrábí jediné chorvatské Grand Cru víno a Andro Tomić z Jelsy. Oba mají prostory pro ochutnávku vína. Pokud se nechcete vydat za vínem příliš daleko, vyzkoušejte vinařství Nikola Matković ve Vrbosce, za mostem.

Doprava: VLASTNÍ 


ZADAR

Samotné centrum Zadaru je jedna velká památka. V jeho uličkách a na náměstích po staletí pulsuje čilý ruch života a kultury. Pozůstatky antiky a renesance jsou v Zadaru viditelné na každém kroku. Minout byste rozhodně neměli kostel sv. Donáta. Pochází totiž už z 9. století a je to to nejcennější, co v celém Chorvatsku z předrománské doby naleznete. Další majestátní památkou je také tzv. Pevninská brána – Porta Terraferma (chorvatsky Kopnena vrata). Jedná se o renesanční stavbu, kdysi součást opevnění Zadaru.
Tisíce turistů přivádí dnes do Zadaru nejen historické památky, ale v poslední době také kouzelný projekt "Mořské varhany". Jsou instalovány přímo ve starém městě, jedná se o zvláštní hudební instrument, na který hrají vlny, příliv a odliv moře. Jsou zabudovány do stupňovitě upravené pobřežní zdi a jejich malebný zvuk se line z jednotlivých otvorů. Je tu tak vytvořeno široké schodiště, po němž lze sejít až k mořské hladině, na jehož schodech lze posedět a zaposlouchat se do libozvučných tónů. Hned vedle varhan se nachází druhá zajímavost, a to Pozdrav Slunci, což je vizuální projekt, pracující se světlem a barvami. Po západu slunce nastává v tomto kruhu čarovná světelná hra s barevnými efekty. Každoročně na konci července či srpna, za noci plného měsíce, mají Zadařané a jejich hosté možnost užívat si dalmatskou hudbu a jídlo. Restaurace (chorvatsky „konobe“), často otevřené jen pro tuto noc, servírují domácí tradiční jídla z čerstvých ryb, mušlí, domácího sýra a všeho dalšího, co příroda v okolí Zadaru poskytuje. Veřejné osvětlení záměrně celou noc nefunguje. Město je osvětlené jen svíčkami a pochodněmi.

 

Doprava: VLASTNÍ 


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje