Vítkovice Tours, člen Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare
Zavolejte nám

596 664 040

Napište nám: [email protected]

WEB: www.ckvt.cz

CAPTAIN YIANNIS

 • Kód produktu: GR-5099CY
 • K pláži: 900m
 • Do centra: 400m
 • Letiště: 53km
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Řecko, Ithaka, Vathy Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Neexportovat do XML prodejcům (VIA,VTT), Pobytové, Produkt Firo

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu

 • Proč právě sem

  • Nevšední dovolená
  • Klidné prostředí
  • Rodinná atmosféra

 • Poloha

  U kapitána Yiannise budete bydlet přímo v srdci Odysseova ostrova, v přístavním městečku Vathy a hlavním centru ostrova. K nejbližším obchodům, tavernám a kavárnám to je podél nábřeží asi 400 m. Větší supermarket je ve vzdálenosti asi 1 km. Transfer taxi z přístavu v Piso Aetos trvá asi 25 min.

 • Vybavení a služby

  V hotelu je k dispozici recepce, venkovní bazén s mořskou vodou, terasa se slunečníky a lehátky, bar u bazénu, zahrada.
  Sympatičtí majitelé hotelu zajistí pronájem jízdních kol (cca 7 až 11 EUR/den) či motorového člunu (cca 50 EUR 9.30-17.00 hod.). Wi-Fi je zdarma u bazénu a v recepci.

 • Ubytování

  Velice vkusně zařízené 2lůžkové pokoje a 4lůžkové apartmány s 1 ložnicí mají prostorné terasy s nádherným výhledem na moře. Pokoje nemají kuchyňský kout a k dispozici je zde lednička a kávový set. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem (včetně vařiče, ledničky a základního nádobí). Součástí vybavení pokojů a apartmánů je sprcha nebo vana, WC, klimatizace, sejf, TV/SAT a Wi-Fi (ve veřejných prostorách). Dětská postýlka je na vyžádání (zdarma).

 • Stravování

  Snídaně - rozšířené kontinentální, během července a srpna jsou snídaně formou bufetu, v červnu a v září mohou být
  servírované. Během dne si lze objednat malé občerstvení v baru u bazénu.

 • Pláž

  Nejbližší vstup do moře je jen 20 m od hotelu, kde je malinká oblázková pláž na konci nábřeží. Další krásné pláže Ithaky najdete ve vzdálenosti cca 900 m.

 • Doplňující informace

  Zástupce CK doprovodí klienty do přístavu v Sami, kde se nalodí natrajekt do Piso Aetos, na zpáteční cestě v den odletu je v Sami opět vyzvedne a společně s ostatními klienty na Kefalonii je doprovodí na letiště. Zástupce CK je s klienty v kontaktu přes místního partnera, který také mluví česky. Transfer z Piso Aetos do Vathi a zpět je zajištěn taxi. Nevylučujeme možnost, že v případě změny letového řádu nebo časového řádu trajektu, bude první či poslední noc na Ithace nahrazena noclehem na Kefalonii v hotelu stejné kategorie.

 • Vzdálenosti

  od pláž: cca 900 m.
  od centra: cca 400 km.

 • Informace o ubytování, web provozovatele

  2-4 lůžka
  snídaně

 • Shrnutí

  Hotel je ideální pro ty z vás, kdo hledáte klid, pohodu
  a skryté romantické pláže.

 • Poznámka

  Na Ithace není zajištěna stálá delegátská služba, zástupce CK je na Kefalonii a s klienty pobývajícími na Ithace je v telefonickém spojení.
  Povinná pobytová taxa: 1,50 € za pokoj a noc. Poplatek je účtován za celý pokoj, nikoliv za osobu a platí se na místě

 • Cena zahrnuje

  letenku Praha - Kefalonie - Praha včetně poplatků letecké dopravy, transfery v destinaci, 7x ubytování, stravování dle ceníku, služby zástupce TRAVEL FAMILY (Viamare, VTT, Vítkovice Tours, Kovotour)

 • Volitelné doplatky

  cestovní pojištění vč. storna: od 50 Kč/osoba/den
  dítě do 2 let (0 - 1,99): 500 Kč, bez nároku na místo v letadle a služby

 • Ceny jsou kalkulovány

  k 20.9.2019

Interaktivní mapa oblasti

Ithaka

Ithaka

Věhlasný ostrov v Jónském moři, který býval domovem Odyssea, jednoho z nejvýznamnějších hrdinů Trojské války. Historie ostrova sahá až do 4. a 3. tisíciletí před Kristem. Za doby mykénské zažívala Ithaka svůj zlatý věk. Odehrával se zde čilý obchod s pevninským Řeckem a s Itálií.

V dnešní době je Ithaka hojně navštěvována především kvůli svým překrásným přírodním scenériím, klidné atmosféře a nádherným plážím s průzračně čistým mořem. Rozloha ostrova je pouhých 96 km2. Je tvořen dvěma zalesněnými pahorky, které uprostřed spojuje úzká šíje měřící pouhých 620 m. Populace ostrova je přibližně 4000 stálých obyvatel, přičemž většina z nich žije v hlavním městě Vathy.

V dobách dávno minulých byly místními obyvateli vybudovány vesnice vysoko v horách. Původně se zde ukrývali před nájezdy pirátů. Mnohé z těchto vesnic jsou obydlené dodnes a dodnes si žijí svým vlastním poklidným životem, např. Stavros, Pelikata, Exogi, Anogi a další. V mnohých z těchto míst a jejich okolí můžete navštívit archeologická naleziště potvrzující bohatou historii a rané osídlení ostrova.

Za návštěvu stojí také vesnice Kioni na východním pobřeží ostrova. Zde můžete posedět v taverně přímo u moře a vychutnat si speciality místní kuchyně. Naskytne se Vám výhled na větrné mlýny, které se tyčí na pahorku nad zálivem. Obdivovat zde můžete také starý kostel a původní kamenné domy, které odolaly zemětřesení v roce 1953. Kioni je velmi romantické místo a proto se stává během léta častým cílem jachtařů z celého světa.

Ithaka Vám může nabídnout ještě daleko víc zážitků a tak nezbývá, než se na tento malebný ostrov vypravit. Spojení s okolními ostrovy zajišťují přístavy Piso Aetos na západním pobřeží a Frini na východním pobřeží. Na ostrově není letiště a proto všichni, kdo se chtějí na Ithaku vypravit, většinou přiletí na sousední Kefalonii a odtamtud pokračují na Ithaku lodí.

Vathy

Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje