Cestovní kancelář Travel Family - Jednička na Chorvatsko Realizace: MagicWare

Apartmány VYBRANÉ ŠILO

 • Kód produktu: HR-02058
 • K pláži: 300-800m
 • Pláž do 300 m:
 • Do centra: 500m
 • K moři: 300-800m
 • Ideální rodinná dovolená
Termín Vyberte termín Termíny a ceny tohoto zájezdu
Destinace Chorvatsko, Ostrov Krk, Šilo Hotel na mapě
Typ zájezdu Dovolená u moře, Pobytové, Produkt CKVT

Cena za 1 osobu od

Termíny a ceny pro vybrané nástupní dny. Pro změnu pokračujte do kalkulace.

Doprava: nerozhoduje

Strava: nerozhoduje

Popis hotelu a zájezdu.

 • Poloha

  v obytné části městečka Šilo na ostrově Krk. Oblast je známá svými malebnými zátokami a rybářskými festivaly.

 • Vybavení a služby

  v blízkosti - restaurace, market, směnárna, parkoviště.

 • Ubytování

  typ Studio 2(+1) - místnost se 2 lůžky a rozkládacím gaučem pro 1 osobu, typ Apt. 2(+1) - 2lůžková ložnice a denní místnost s 1 lůžkem, typ Apt. 4(+1) - dvě 2 lůžkové ložnice a denní místnost s 1 lůžkem, typ Apt. 6(+1) - tři 2lůžkové ložnice a denní místnost s 1 lůžkem, vždy vybavený kuchyňský kout, sprcha a WC, SAT TV, balkon nebo terasa. Lůžko v denní místnosti je ve formě rozkládacího gauče. Všechna studia i apartmány jsou klimatizované.

 • Sport a zábava

  sportovní využití dle místní nabídky.

 • Stravování

  vlastní.

 • Pláž

  písčito-oblázková vhodná pro děti, přírodní kamenitá, betonová plata, cca 300-1000 m.

 • Doplňující informace

  přihlašovací poplatek - cca 5 EUR/os./pobyt - platí se na místě.

 • Slevy pro děti

  na cenu pro dítě do 3 let bez lůžka a osobu na přistýlce se informujte v CK.

 • Výhody a benefity

  ZVLÁŠTNÍ SLEVY: v termínu do 25.6. a od 9.9. vám u pobytů na 7 nebo 14 nocí poskytneme mimořádnou slevu 15 %.

 • Cena zahrnuje

  ubytování na vybraný počet nocí, pobytovou taxu, spotřebu vody a energie, používání kuchyňského vybavení, výměnu ložního prádla 1x týdně, závěrečný úklid.

 • Volitelné doplatky

  MOŽNOST DOKOUPENÍ: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu, pobyt se psem (na vyžádání) - cca 10 EUR/den.

Hodnocení zákazníků

Interaktivní mapa oblasti

Ostrov Krk

Šilo

Šilo

Malé letovisko na východním pobřeží ostrova Krku naproti letoviska Crikvenica. Na mysu je vlajka pro ochranu před východními a jižními větry. Městečlo Šílo leží v zátoce Stipanja, která je uzavřena poloostrovem Šilo. Letovisko je turisty velice oblíbené a často navštěvované, nachází se zde malý přístav. Zátoka Soline je velkou dominantou městečka, ve které se může nejen koupat, ale také, vyzkoušet slané mořské bahno, které má vynikají účinky na bolavé klouby nebo svaly. Na ostrově najdete vše potřebné: kavárny, restaurace, v blízkosti pláže jsou: odpadkové koše, sprchy. Velkou výhodou destinace je bezbariérový přístup na pláž.


Koupání v Šílu
Krásná písčitá pláž Pećine s drobnými oblázky. Zasloužila si Modrou vlajku, což je ocenění pro pláže a jachtařské přístavy. Najdete zde mnoho skalnatých zátok , kde jsou malé písčité pláže a jsou zárukou klidu, odpočinku a soukromí. Objevuje se zde i pláž pro domácí zvířata, nedaleko je umístěno bezplatné parkoviště.

Sport v Šílu
Tradiční jsou vodní sporty (potápění, rybolov, windsurfing, potápění a podmořský rybolov). Oblíbená je pěší turistika po vinných stezkách a cyklistika, možnost projížďky po cyklistických stezkách, podél celého pobřeží.

Zábava v Šílu
Pro fanoušky potápění je zde klub potápění Neptun Šílo nebo také pravidelné organizované potápěčské výlety. Součástí destinace jsou také kavárny, restaurace, taneční kluby, které se nachází v rušnějším centru tohoto malého městečka.

Kultura v Šílu
Pravidelná folklorní vystoupení, ukázky lidové tvorby. Vždy 15. srpna je pořádán mezinárodní plavecký maraton s trasou závodu dlouhou 3800m, ostrov Šílo ve stejný den slaví svátek Nanebevzetí Panny Marie. Během léta se koná mnoho koncertů a populární rybařský den. 19. července se koná pravidelná rybářská zábava, hody.Šilo slaví svůj den 16.8., na svátek Svatého Roka, který představuje nastavení tradice, která vznikla v polovině 19. století, kdy mor zdevastoval naši zemi. Obyvatelé Šila a mnozí další dávali slib svatému Roku, aby je zachránil před morem, proto jako poděkováni vyhlásili děkovnou procesi, která vedla z pole do kostela Svatého Mikuláše v Šilu.

Historie a památky v Šílu
Najdeme zde zbytky římské vily nebo strážní věž, která přípomíná lov tuňáku v davných dobách. Mezi zajímavosti patří zátoka Soline, jeskyně Biserujka.
16. 8. – den Svatého Roka, oslavy dávných dob, kdy byl v polovině 19. století mor a ničil zemi. Obyvatelé dali slib svatému Roku a žádali o ochranu země, jako poděkování byla vyhlášena dekovná procese, vedla z pole do kostela Svatého Mikulaše v Šílu.

Výlety v Šílu
- Procházka k majáku
- V zátoce Soline (Klimno) koupání na mělkých plážích s léčivých pískem a bahnem, kemp Klimno - 8 km ,
- Výlety po turistickych stezkách
- Lodní výlet do Crikvenice - loď jezdí každých 15 minut
- Starobylé městečko Vrbnik - 12 km
- Malinska - 16 km, turistické letovisko
- Mala a Velka Luka – náročný terén turistickou stezkou s převýšením 450 m
- Rudine -krápníková jeskyně Biserujka komentovaná průvodcem

••• OBECNÉ INFORMACE K VÝLETŮM •••

Výlety pořádá místní cestovní kancelář, TRAVEL FAMILY je pouze jejich zprostředkovatelem a nenese žádnou odpovědnost za případné změny a eventuelní reklamace při nedodržení příslušných služeb. Program a ceny výletů se mohou během sezóny měnit! Aktuální nabídka výletů vč. platných cen bude představena po příjezdu do destinace. Uskutečnění výletů je závislé na zájmu účastníků, na místních, ale i na klimatických podmínkách a ne vždy se uskuteční v plném rozsahu. TRAVEL FAMILY v žádném případě nemůže garantovat uskutečnění nabízených výletů.

Upozornění: Ve svém vlastním zájmu nekupujte výlety na pláži, nemáte záruku vrácení peněz pokud se výlet neuskuteční.


NÁRODNÍ PARK PLITVICKÁ JEZERA

Celodenní výlet klimatizovaným autobusem do nejstaršího, největšího a nejnavštěvovanějšího národního parku Chorvatska. Plitvická jezera, která byly roku 1979 zapsány na seznam UNESCO, tvoří na 92 vodopádů a 16 kaskádovitě položených jezer s průzračně čistou vodou. Během návštěvy se projdete po upravených stezkách okolo jezer a vodopádů a projedete se lodí po největším jezeru Kozjak. Zde si vzpomeneme na film Poklad na Stříbrném jezeře a Karla Maye. Okolí jezer je pokryto hlubokými lesy, porostlé desítkami endemitských rostlin a obýváno mnoha živočichy včetně medvěda. Cena výletu zahrnuje vstupné, jízdu vláčkem, plavbu přes jezero a oběd.

Doprava: AUTOBUSEM


Můžeme Vám pomoci s Vaší dovolenou?


Vyplněním a odesláním poptávkového formuláře z www.ckvt.cz vyjadřujete souhlas se zpracováním osobních údajů společností Travel Family, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Opište text z obrázku
* Povinné údaje